Сторінка
3
б) відсотки нараховуються на суму погашення основного боргу за векселем:
(8.4) |
. |
Найбільш цікавою і практично важливою є залежність сучасної вартості витрат від кількості послідовно погашених векселів п. Нескладно помітити, що за одних комбінацій вихідних параметрів операції (і, d, t) значення W може зростати, за інших – падати. Більш того, при деяких співвідношеннях параметрів існує така кількість векселів, за якої сукупні витрати покупця стають мінімальними. Суворий аналітичний підхід для визначення оптимального п призводить до громіздких математичних виразів. Простіше розрахувати ряди показників для заданого набору параметрів і обрати оптимальне значення п.
3. Організації з управління операціями франчайзингу
|
Комерційна концесія (франчайзинг) – це фінансово-економічні відносини, що полягають в наданні однією стороною (як правило, більшим підприємством) іншій прав на використання певних нематеріальних активів і комплексу специфічних послуг, пов’язаних із цими правами, в обмін на разову грошову винагороду та/або періодичні грошові виплати (роялті) на засадах партнерства та взаємовигідних умовах. |
На сьогоднішній день ціна франшизи, яку пропонують іноземні компанії-франчайзери, варіюється у межах 10-200 тисяч доларів (наприклад, першочергові інвестиції франчайзі у заклади харчування можуть скласти порядку 10-50 тис. дол , вартість франшизи сучасної АЗС складає мінімум 150 тис. дол ). Що стосується суми щомісячного роялті, то вона залежить від багатьох факторів і може бути встановлена як у відсотковому відношенні до прибутку (8-40%), так і у вигляді грошової премії (в середньому близько 500 доларів).
Вітчизняні й зарубіжні економісти відмічають наступні схеми участі комерційних банків у фінансуванні суб’єктів комерційної концесії:
1. Кредитування операторів комерційним банком з використанням державних гарантій. У відповідності з даним механізмом, держава виступає поручителем по кредитам, наданим концесійним підприємствам, і, у випадку неповернення одержаних фінансових ресурсів останніми, за рахунок коштів бюджету або позабюджетних фондів повертає банку його збитки.
Слід відмітити, що за надання гарантій державним органом стягується комісія у розмірі 2,5 – 5% від суми кредиту. Діяльність ряду країн, в тому числі Великобританії, показала, що загальний розмір комісій значно перевищує витрати на сплату збитків комерційних банків і складає вельми суттєвий дохід держави.
Проте, в Україні ця модель фінансування на сьогодні не може бути застосована через низку проблем, пов’язаних із недостатньою розробленістю відповідного законодавства, та, передусім, у зв’язку з не дуже стабільним положенням і невисоким ступенем довіри до суб’єктів підприємницької діяльності з боку державних органів.
Рис. 21. Структура фінансових джерел франчайзингу у країнах СНД
2. Кредитування компаній-правовласників під заставу брендів, що належать їм. При використанні цієї схеми вартість бренду має оцінюватись компаніями, що спеціалізуються у даній сфері (наприклад, „Інтербренд”).
У цьому випадку торгова марка повинна бути достатньо відомою і мати вартість, близьку до розмірів запитуваного кредиту. При неповерненні кредиту актив може бути реалізований шляхом проведення аукціону або перейти у власність банку. В останньому випадку кредитна організація набуває права збору роялті з діючих операторів даної мережі. Перевагою даного механізму є те, що при реалізації бренду або регулярному стягненні роялті з операторів франшизи комерційний банк має можливість одержати значно більшу суму, аніж розмір виданого кредиту і відсотків за ним.
3. Кредитування підприємств з використанням механізму факторингу. В цьому випадку відсоткові платежі за використання кредиту правовласник не сплачує безпосередньо банку, а надає останньому право вимоги роялті з одного або декількох користувачів. При цьому обсяг роялті має відповідати розмірам відсоткових платежів за користування кредитними ресурсами.
4. Кредитування користувачів комерційним банком під поручительство правовласника або асоціацій операторів, тобто структур, що об’єднують користувачів однієї або декількох систем і намагаються захистити їх інтереси, надати інформаційні та консалтингові послуги, взаємне кредитування за рахунок коштів спільно створеного фонду, поручительство по кредитним договорам і договорам позики.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Управління валютною позицією як визначальний фактор ефективної діяльності на валютному ринку
Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)
Довгострокові та поточні плани в економічній системі держави
Управління державними фінансами
Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках