Сторінка
1

Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств

Вступ. Стан економічних відносин, що склався у цивільній авіації, поставив на перший план проблему конкурентоспроможності підприємств і організацію у постійно мінливих соціально-економічних умовах. Оскільки підприємствам доводиться вирішувати свої проблеми самостійно, перед українськими авіакомпаніями встає безліч нових питань, від рішення яких залежить їхнє існування і життєздатність. Однією з таких проблем є впровадження до інформаційного комплексу авіакомпаній новітніх систем електронного тикетингу з метою скорочення дистрибутивних витрат, уніфікацію та глобальну взаємодію інформаційних потоків в авіатранспортній галузі.

Постановка проблеми. Суть невирішеної проблеми, що вимагає негайного розв’язання, є підвищення конкурентоспроможності вітчизняних суб’єктів авіатранспортної галузі у комерційній сфері, а саме ефективного продажу транспортних послуг разом із створенням національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті яка відповідатиме новітнім формам електронного тикетингу. Цивілізований світ та міжнародні авіакомпанії в даний час працюють над перебудовою свого інформаційного забезпечення, яке здатне використовувати в роботі новітні схеми електронного тикетингу. Ця задача повинна бути вирішена і в Україні, якщо вітчизняні авіакомпанії не бажають втратити партнерські угоди з лідерами світової авіації і взагалі бути не визнаними світовим співтовариством авіатранспортної галузі.

Аналіз публікацій. Теоретична база з розробки систем взаєморозрахунків частково представлена в зарубіжній економічній літературі. Серед всесвітньо відомих слід відзначити імена та наукові здобутки І. Ансоффа, М. Альберта, А. Чандлера. Але, разом з тим, наявний теоретичний базис з розвитку систем електронних взаєморозрахунків авіатранспортних підприємств має більш загальнотеоретичний характер. Крім того, використання іноземного досвіду при розробці стратегії розвитку для вітчизняних підприємств вкрай обмежене, оскільки не враховує особливості економічної ситуації в Україні.

Мета статі. Довести на основі економічного обґрунтування, спроможність новітніх схем електронного тикетингу скоротити витрати авіакомпаній та автоматизувати дистрибуцію послуг, звітність та якість задоволення потреб пасажирів, порівняно з існуючими паперовими технологіями, що забезпечить конкурентноздатність вітчизняних авіакомпаній.

Виклад основного матеріалу. Для вітчизняних авіакомпаній, що працюють на базі інвентарно-розподільчої системи Сирена-2.3 підготовлено проектне рішення, що містить комерційну пропозицію адресовану авіакомпаніям, у частині впровадження інформаційного комплексу авіакомпанії.

Інформаційний комплекс авіакомпанії у розширеному варіанті повинен включати наступні системи:

- CRS Сирена-2.3 - систему резервування та продажу перевезень.

- DCS Реґіна - систему керування відправленнями.

- технологічний інтерфейс із RAS - системами обліку виторгу.

- Інтернет-Движок SIG23 - засоби для розробки Веб-Сайту авіакомпанії або Веб-Сайт авіакомпанії, для впровадження електронної комерційної діяльності.

- MS CRM (Sputnik Labs) - систему керування лояльністю клієнтів.

- RMS ProfitLine/Yield Rembrandt (Lufthansa Systems) - систему керування доходами.

З огляду на те, що авіакомпанії, на яких спрямована пропозиція не має у своєму розпорядженні центр обробки даних (ЦОД), у якому експлуатується Сирена-2.3, ми пропонуємо використовувати ЦОД УКР для впровадження інших систем, що входять до складу комплексу.

Мінімальний по складу комплекс, пропонований до поставки Замовникові, повинен забезпечувати повний цикл обслуговування пасажира з електронним квитком (ЕТ). У зв'язку із цим у мінімальну поставку входять версії Сирени-2.3 і Реґіни, що підтримують ЕТ.

Включення в інформаційний комплекс авіакомпанії інших систем, а також створення вэб-сайту авіакомпанії залишається на розсуд Замовника, однак, їхнє додавання впливає на результуючу вартість комплексу в цілому.

Функціональні можливості комплексу. Система резервування і продажу перевезень Сирена-2.3. Сирена-2.3 (розробка ЗАТ ТАІС) являє собою систему резервування місць і продажу авіаквитків, виконану на підставі єдиної технології обслуговування пасажирів з урахуванням рекомендацій IATA і специфічних вимог до продажу перевезень, що діють на території України.

Сирена-2.3 дозволяє авіакомпанії відкрити доступ до свого ресурсу через всі можливі українські та міжнародні канали дистрибуції, а також бронювати місця на рейси інтерлайн-партнерів авіакомпанії. Для рішення цього завдання в системі є:

- можливість створення власної термінальної мережі;

- власна підсистема інтернет-бронювання;

- інтерактивний доступ з вітчизняних розподільних систем СИРИН і Сирена-Трэвел, що забезпечує продаж перевезень через існуючу агентську мережу в Росії і СНД (більше 10 000 терміналів);

- підключення до мережі SITA, що дозволяє бронювати місця на рейси авіакомпанії – резидента (такої що використовує систему Сирена-2.3 у якості інвентарного центру бронювання) з будь-якою західною розподільною та інвенторною системою;

- інтерактивний доступ із глобальних розподільних систем Amadeus, Galileo, Sabre;

- автоматична передача розкладу в глобальні розподільні системи Amadeus, Galileo, Sabre, а також в OAG;

- передача списків пасажирів PNL/ADL в усі системи реєстрації;

- нормативно-довідкова інформація із всіх авіакомпаній і аеропортів, регулярно обновлювана по даним IATA;

- розклад всіх авіакомпаній миру з OAG;

- можливість бронювання місць на рейси інтерлайн-партнерів агентами ЦБА авіакомпанії, у який би інвентарної системи не був розміщений ресурс партнера та ін. функціональні можливості, необхідні авіакомпаніям, що виконують перевезення відповідно до класичної технології.

У версію Сирени-2.3, встановлену в ЦБА УКР, включені всі реалізовані в цей час функціональні можливості за винятком засобів електронного тикетинга.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: