Сторінка
2

Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств

У складі нової версії Сирени-2.3, що поставляється з інформаційним комплексом авіакомпанії, є засоби для продажу електронних квитків, які забезпечують:

- продаж електронних квитків агентами c використанням терміналів ЦБА УКР на рейси авіакомпаній - резидентів;

- взаємодія з DCS Реґіна з метою реєстрації та відправлення пасажирів, що мають електронні квитки;

- продаж електронних квитків через інші розподільні системи (СИРИН, Сирена-Трэвел, Amadeus, Galileo і ін.);

- взаємодія з іншими DCS з метою реєстрації і відправлення пасажирів, що мають електронні квитки;

- взаємодія із системами резервування авіакомпаній-партнерів з метою забезпечення електронного продажу перевезень у рамках інтерлайн-угод.

Нова версія включає базу даних електронних квитків (ETDB), засоби продажу електронних квитків, а також засоби взаємодії з іншими системами з метою їхньої реалізації.

У цей час існують обґрунтовані побоювання того, що впровадження безпаперової технології на території України буде затримано через відсутність відповідних законодавчих актів. У зв'язку із цим ТАІС почав необхідні доробки програмного забезпечення Сирени-2.3, які дозволять сполучити переваги електронного продажу перевезень із необхідністю тимчасово зберегти паперовий носій у якості фінансового та перевізного документа. Рішення проблеми дозволятиме на будь-якому етапі обслуговування пасажира роздрукувати паперове подання електронного квитка на БСО авіакомпанії. Це може бути зроблене як на стійці реєстрації в аеропорті, так і в офісі авіакомпанії після вильоту рейсу.

Система керування відправленнями Реґіна. Система керування відправленнями (DCS) Реґіна в цей час є єдиною з вітчизняних DCS, що підтримує електронне оформлення квитків в повному обсязі.

Реґіна відноситься до класу «хостових» систем. Це означає, що в аеропортах вильоту авіакомпанія може встановлювати робочі місця системи, у той час як її сервер розміщений у центрі обробки даних (ЦБА УКР). Робочі місця операторів по відправленню і по контролі виходу на посадку можуть використовувати як спеціально відведені для них, так і загальні з іншими DCS термінальні комплекси. В останньому випадку застосовується технологія типу CUTE (Common Use Terminal Equipment).

Адміністрування системи (керування постійними і оперативними даними) виконуються через власні термінали Реґіни з використанням графічного інтерфейсу.

У системі реалізовані наступні функції:

- автоматичне й ручне складання й ведення плану польотів

- формування макетів літаків за допомогою зручного графічного редактора

- формування й супровід списків пасажирів

- керування пасажирським і комерційним завантаженням

- уведення багажних тарифів

- керування ходом реєстрації й посадки

Керування списками здійснюється із термінала диспетчера за допомогою форми «Інформація про рейд». Списки пасажирів формуються на основі стандартних повідомлень PNL/ADL/SPM, що надходять із системи резервування. Їхній формат повністю відповідає резолюції IATA 1708 для повідомлень даного типу (для повідомлень SPM – резолюція IATA 1711). Списки пасажирів можуть бути представлені як на російською, так і англійською мовами.

Керування завантаженням виконується як з термінала диспетчера, так і автоматично в процесі реєстрації. Система здатна обмінюватися з іншими DCS інформацією про трансферних пасажирів у форматах повідомлень SOM, PTM, PSM.

Можливі процедури корекції макета літака, зміна конфігурації. Із термінала диспетчер здійснює оперативний контроль і інформування про хід і результати реєстрації. Він так само має можливість вручну зарезервувати або заблокувати певні місця на макеті літака на підставі отриманих їм даних або для цілей центрування. При цьому контроль пасажирського завантаження ведеться роздільно по заброньованих і зареєстрованих пасажирах.

Система використовує багажні тарифи із Сирени 2.3, а так само програмне забезпечення Сирени 2.3 для розрахунку наднормативного багажу.

Система управляє реєстрацією і посадкою в автоматичному режимі: призначає опції, стійки реєстрації і виходи на посадку. За допомогою відповідної графічної форми диспетчер може управляти цими процесами вручну. Допускається реєстрація одного рейсу на декількох стійках і декількох рейсів на одній стійці.

У системі реалізована підтримка технології електронного оформлення квитків. Оператор може в процесі обслуговування пасажира одержати на екрані образ його квитка та на основі цього образа зробити реєстрацію.

Система підтримує інформаційну взаємодію з ETDB авіакомпанії, де розміщені купони електронних квитків даного рейсу, за допомогою прийнятих для цієї мети протоколів (PNL/ETL, Interactive, Control).

Реєстрація пасажирів, ручної поклажі і багажу виконується оператором через термінальні комплекси системи, розташовані в аеропорті та укомплектовані всім необхідним периферійним устаткуванням (принтери для посадкових талонів і багажних бирок, автоматичні ваги, сканери для контролерів на посадці). Оператори взаємодіють із системою за допомогою графічних форм, що забезпечують прискорені процедури реєстрації. Графічний інтерфейс досить полегшує навчання персоналу.

Адміністратор, що управляє в аеропорті процесом реєстрації, має у своєму розпорядженні додаткові функції, пов'язані із процесом реєстрації пасажирів. Зокрема, з його термінала можлива пересадка пасажирів з одного рейсу на іншій. Така можливість використовується, наприклад, у випадку скасування рейсу. Так само є можливість перевести всіх пасажирів на аркуш очікування для подальшого їхнього розміщення на інших рейсах.

При реєстрації багажу передбачені наступні операції:

a) уведення інформації про вагу багажу. Можливе уведення інформації про вагу ручної поклажі;

b) зчитування показань електронних ваг;

c) автоматичний розрахунок і печатка багажних бирок;

d) розрахунок вартості наднормативного й платного багажу по тарифах ЦРТ;

e) можлива реєстрація всього багажу, як ручної поклажі для місцевих рейсів.

Касові операції призначені для оплати пасажирами різних зборів аеропортів, а також наднормативного багажу. Є базова версія робочого місця касира, що може бути адаптована до особливостей технології об'єкта впровадження за бажанням замовника.

Забезпечення автоматичного і ручного закриття рейсів. На етапі закриття рейсу здійснюється підтвердження пасажирів на підсадження; передача даних у систему ЦЕНТРУВАННЯ; контроль пасажирів при виході на посадку; оформлення польотної документації; розсилання повідомлень в інші системи (у системи реєстрації інших аеропортів - про трансферних пасажирів, у системи резервування - про фактичні результати завантаження рейсу і т.д.).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: