Сторінка
3

Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств

У системі реалізований режим спрощеної реєстрації, за допомогою якого представник авіакомпанії в аеропорті вильоту, де відсутня яка-небудь система керування відправленнями, має можливість із власного комп'ютера ввести й передати в систему інформацію про фактично відправлених пасажирів. Інформація вводиться на підставі купонів зареєстрованих пасажирів. Далі DCS Реґіна передає в CRS повідомлення про закриття рейсу PFS.

Дана функція необхідна в тому випадку, якщо авіакомпанія зацікавлена в одержанні повної інформації про фактично відправлених пасажирів із всіх аеропортів вильоту.

Система забезпечує автоматичне складання та роздруківку документів по рейсу за результатами реєстрації (відомість пасажирів і багажу, а також багажна відомість), автоматичне формування стандартних повідомлень у форматах SITA

У зв'язку з тенденцією використання власних DCS авіакомпаній активне застосування останнім часом знаходить технологія CUTE. Вона дозволяє авіакомпаніям використовувати єдині апаратні засоби (принтери, ваги, сканери), установлені на стійках аеропорту. У цей час використовуються наступні системи даного типу: CUTE SITA, UltraCUSE, MUSE (Arinc).

Сертифікація DCS Реґіна під інші системи буде виконана в міру необхідності. До кінця 2006 року ТАІС планує роботи з підключення до системи кіосків самообслуговування (CCUS)

Далі наведено запропоновану автором методика розрахунку витрат постачальника та споживача послуги електронного оформлення авіаквитків, розробленої з урахуванням особливостей та потреб вітчизняних авіакомпаній.

Частина капітальних витрат в інтересах авіакомпанії на дистрибуцію ресурсо-місць через Центр обробки даних (ЦОД) визначається за формулою:

(3.1)

де:

- загальна реалізація ЦОД (кількість продажів ресурсо-місць);

- реалізація авіакомпанії через ЦОД (кількість продажів ресурсо-місць);

- капітальні витрати ЦОД на впровадження технології електронного оформлення квитків (ЕТ).

Річні витрати по супроводу програмного забезпечення «Сирени-2.3» і «Реґіни» в інтересах авіакомпанії визначатимуться за формулою:

(3.2)

де:

- річні витрати ЦОД по супроводу програмного забезпечення «Сирени-2.3» і «Реґіни»

Отже, річні витрати на процедури технології ЕТ в інтересах авіакомпанії становитимуть:

(3.3)

Таким чином, собівартість одного відправленого пасажира за технологією ЕТ вираховується за формулою:

(3.4)

інформаційний комплекс комерційного відділу ак

Відповідно до запропонованої методики розрахунку підготовлено економічне обґрунтування щодо впровадження для авіакомпанії «АРП-410» технології електронного оформлення авіаквитків (тикетинга) (далі ЕТ) на базі системи бронювання і продажу авіаперевезень «Сирена-2.3» (ЦОД «УКР») і системи реєстрації пасажирів «Реґіна» (експлуатується в ДМА «Київ» (Жуляни»)).

Використання в роботі авіакомпаній інформаційного комплексу авіакомпанії на основі систем електронного тикетингу дозволятиме розраховувати всі фінансові показники від перевезення пасажирів і багажу, і дозволяє підвищити ступінь точності визначення фінансового результату від виконання основного виду діяльності авіакомпанії — організації перевезень.

Висновки. Дану методику та результати обчислень економічної доцільності впровадження електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу авіакомпанії використано ООО „ЦІТА” при обчислені витрат та поверненням інвестицій від впровадження системи. Відповідно до результатів обчисленні на прикладі авіакомпанії АРП-410 отримано позитивний економічний ефект у грошовому виражені в розмірі 54 тисячі гривень на рік. Включення в інформаційний комплекс авіакомпанії інших систем, як наприклад, Системи керування продажами, система керування лояльністю клієнтів, а також створення веб-сайту авіакомпанії залишається на розсуд авіакомпанії-замовника, однак, їхнє додавання впливає на результуючу вартість комплексу в цілому та його ефективність.

Список літератури

1. Елагин В.Т. Дзюбенко Е.Н, Украинская индустрия авиаперевозок (проблемы и развитие) // Проблемы системного подхода в экономике. – К. КМУГА, 1998. – с. 3-6

2. Кулаев Ю.Ф. Экономика гражданской авиации Украины. Монография. – К: Издательство «Феникс», 2004 – 667с.: ISDN 966-651-139-8

3. Костромина Е.В. Экономика авиакомпаний в условиях рынка. – М.:НОУ, ВКШ, «Авиабизнес», 2002. – 304с.

4. Данні веб-сайту компанії розробника систем електронної дистрибуції ресурсів www.tais.ru

5. Cадловська І.П. Визначення стратегічного потенціалу авіатранспортних підприємств// “Залізничний транспорт України”, випуск 2, К. 2004,с.16-18.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: