Сторінка
11

Роль податку на додану вартість в державному бюджеті

Ці норми не поширюється на операції з продажу товарів (робіт, послуг), зазначених в підпункті 6.2.8 пункту 6.2 статті 6 цього Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.;

Ø виконання робіт за рахунок коштів інвесторів по будівництву житла для військовослужбовців, ветеранів війни та членів сімей військовослужбовців, що загинули під час виконання службових обов'язків;

Ø безкоштовної передачі продукції (робіт, послуг) власного виробництва допоміжними сільськими господарствами і лікувально-виробничими трудовими майстернями (цехами, дільницями) будинків-інтернатів та територіальних центрів по обслуговуванню самотніх громадян похилого віку (пенсіонерів), за умови, що така передача здійснюється для забезпечення власних потреб зазначених закладів;

Ø надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів, закладів охорони здоров'я та подання матеріальної допомоги (в межах одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на місяць на одну особу) продуктами харчування власного виробництва та послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, інвалідам праці, інвалідам дитинства, одиноким особам похилого віку, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам, закладам охорони здоров'я; надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками в період проведення польових робіт послуг з харчування механізаторів і тваринників продуктами власного виробництва в польових їдальнях;

Ø продажу та безкоштовної передачі приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та науковим організаціям, вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації, внесеним до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави за умови використання їх виключно для власних потреб.

Ø надання послуг із збирання та заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Ø звільняються від оподаткування операції з продажу товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу. Порядок звільнення та перелік операцій, що підлягають звільненню, встановлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.

Ø звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів морського промислу (риба, ссавці, мушлі, ракоподібні, водні рослини тощо, охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або в іншу продукцію), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, зареєстрованими у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України. Операції з подальшого продажу зазначених товарів юридичними особами - судновласниками або фрахтувальниками оподатковуються у загальному порядку.

Ø звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1 та 5.3 статті 5, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., поширюються на операції з ввезення (пересилання) на митну територію України зазначених товарів (робіт, послуг).

Ø звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1, 5.2 та 5.5 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., не поширюються на операції з підакцизними товарами.

Ø звільняються від оподаткування операції з ввезення (імпортування) науковими установами, науковими організаціями, вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації наукових приладів і обладнання, які використовуються ними виключно для власних потреб.

1.5 Порядок обчислення і сплати ПДВ.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, та строки розрахунку з бюджетом.

Платником ПДВ є підприємство, яке реалізує продукцію за рахунок коштів отриманих від покупців. Для того, щоб платник податку, у разі помилки, не заплатив ПДВ із своїх коштів важливим є правильне включення цього податку до ціни.

ПДВ включається в державні регульовані (фіксовані) та вільні ціни (тарифи), а також до надбавок, знижок, націнок, винагород і т. д., за ставкою 20% щодо оподаткованого обороту. Якщо оборот включає суму ПДВ, то застосовується коефіцієнт 0,1667, тобто 20%/120%, який використовується для визначення суми ПДВ.

Основою для визначення оподаткованого обороту, що не включає ПДВ є відпускні (оптові) ціни підприємств, що складаються із собівартості та прибутку. Ціна виробництва на товари (роботи, послуги) без ПДВ визначається за формулою:

Ц = С + П,

де

Ц – ціна виробництва без ПДВ,

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: