Сторінка
7
б) йому більше не потрібна вся іноземна валюта, яку він за контрактом повинен купити у банку.
Форвардне покриття можливе на період аж до п'яти років і навіть на триваліший період, але курси продажу та купівлі переважно котируються на:
а) 1 місяць;
б) 2 місяці;
в) 3 місяці;
г) 6 місяців;
д) 12 місяців.
7. Правила випуску форвардних валютних контрактів в Україні.
Метою форвардних валютних контрактів є мінімізація ризиків, зумовлених змінами курсів валют на ринку.
Рівень ризику за форвардними валютними контрактами становить різницю між курсом валюти за форвардним валютним контрактом та ринковим спот-курсом валюти на дату розрахунків за цим контрактом.
Форвардні валютні контракти укладаються на первинному ринку за стандартною формою, що відповідає чинному законодавству України.
Покупцями і продавцями форвардних валютних контрактів можуть бути банки-резиденти та банки-нерезиденти України, що визначаються чинним законодавством України.
Первинним продажем форвардного валютного контракту вважається така угода купівлі-продажу контракту, якій не передує інший форвардний контракт, однією із сторін якого виступав покупець (продавець) цього контракту, а його предмет (сума іноземної валюти, дати поставки та здійснення платежу) збігається з цим форвардним контрактом.
За умови первинного продажу форвардного валютного контракту підлягають заповненню такі реквізити:
номер контракту;
місце та дата укладання;
офіційні назви та реквізити сторін;
вид та сума валюти, що є предметом укладення контракту;
процентні ставки та курс валюти контракту;
дати платежу та поставки валют;
інші реквізити, що визначають права і відповідальність сторін.
Зміни та доповнення до форвардного валютного контракт оформлюються у письмовій формі і з моменту підписання є невід'ємною частиною цього форвардного контракту.
8. Правила обігу форвардних контрактів в Україні.
Продаж (передача) зобов'язань за форвардним валютним контрактом іншим особам здійснюється продавцем лише за умови згоди покупця форвардного валютного контракту у будь-який час до закінчення строку дії (ліквідації) форвардного контракту.
Продаж (передача) зобов'язань за форвардним валютним контрактом іншим особам, включаючи продавця такого форвардного валютного контракту, може бути здійснено покупцем без погодження з іншими сторонами форвардного контракту у будь-який час до закінчення строку дії (ліквідації) форвардного контракту
Зміни до форвардного валютного контракту вносяться покупцем чи продавцем контракту у разі згоди на це обох сторін контракту. У змінах до форвардного валютного контракту вказуються:
номер та дата укладання контракту, до якого вносяться зміни;
порядковий номер і дата внесення змін до контракту;
реквізити і назва попереднього покупця (продавця) форвардного валютного контракту та особи, яка набуває його повноважень;
ціна продажу форвардного валютного контракту;
умови реалізації форвардного валютного контракту (дата поставки; строк здійснення платежу).
Розірвання угоди за форвардним валютним контрактом здійснюється за відмови від зазначеної угоди однієї із сторін і згоди іншої сторони, або у випадках, передбачених чинним законодавством України.
Претензії щодо виконання форвардного валютного контракту можуть бути висунуті лише емітентові цього форвардного валютного контракту.