Сторінка
7

Капітальні інвестиції підприємства

Розглянемо приклад, що показує різницю між реальними й номінальними процентними ставками. Припустимо, що в 1980 р. ви позичили, 100 дол. строком на один рік при номінальній процентній ставці 16. Це означає, що в 1981 р. вам довелося сплатити кредиторові суму, рівну 116 дол. Припустимо далі, що темпи інфляції протягом цього року склали 12%. Це означає, що виплачені вами в 1981 р. 116 дол. насправді коштували тільки 103,57 (116 дол-/1,12) у доларах 1980 р. Інакше кажучи, з погляду додаткової кількості товарів, які кредитор зміг купити на доход від виданої їм позички, процентна ставка склала тільки 3,57. Таким чином, реальна процентна ставка, що ви сплатили і яку одержав ваш кредитор, рівнялася всього лише 3,57.

Звичайно величина реальної ставки відсотка визначається наступним рівнянням:

Реальна номінальна темп

Процентна = процентна - інфляції

Ставка ставка

Рівняння дає лише приблизний результат. Так, наприклад, у тільки що розглянутому прикладі ми повинні були б одержати реальну й процентну ставку, рівну 4. Найпростіший спосіб усвідомити суть реальної процентної ставки - це зрозуміти, що в умовах інфляції позичальники виплачують вартість кредиту й відсотків доларами, які втратили свою купівельну чинність у результаті інфляції. Показник реальної процентної ставки й виражає те, що зниження вартості долара враховується при визначенні відсотків за кредит.

Процентна ставка, що має значення при прийнятті інвестиційних рішень, є реальна процентна ставка. Це відбувається тому, що реалізація інвестиційного проекту приносить віддачу у формі товарів, вартість яких повинна бути зіставлена з витратами на кредит. Однак якщо рівень цін є постійним, тобто в економіці немає інфляції й, отже, номінальна й реальна ставки рівні, то в цьому випадку рівень інвестицій обернено пропорційний і номінальній процентній ставці.

2.5. Аналіз та поняття капіталу. Рух капіталу й капітальні фонди. Позичковий відсоток.

Капітал - це ресурс тривалого користування, створюваний з метою виробництва більшої кількості товарів і послуг. Фізичний капітал містить у собі машини, будинки й споруди, засоби пересування, інструменти й запаси (фонди) сировини й напівфабрикатів. Людський капітал складається з навичок, наприклад, таких, як у практикуючих лікарів, сформованих для надання різних медичних послуг.

Для створення капіталу необхідний час. Наприклад, будівництво нового адміністративного будинку або розробка нового пасажирського літака можуть зайняти кілька років. Під час створення нового капіталу фірмі потрібні кошти для фінансування витрат виробництва капіталу. Вони повинні витрачати ці кошти сьогодні розраховуючи на майбутні доходи, обумовлені використанням капіталу для збільшення виробництва. Ті, хто доставляють кошти для створення нового капіталу, відкладають у часі можливість витратити ці кошти на поточні покупки. Аналогічно, той, хто намагається одержати навички терапевта, повинен бути готів відкласти одержання доходу й платити витрати за навчання протягом восьми років або біля того, тобто стільки часу, скільки буде потрібно для одержання медичного ступеня й професійної ліцензії. Суть рішення створити новий капітал - у порівнянні витрат, пов'язаних з відмовою від частини доходів для фінансування проекту по створенню капітальних активів, що буде здійснюватися певний період часу, і доходів по закінченню цього строку.

Капітал містить у собі як інструменти, устаткування, засоби пересування, будинки, сировина й запаси товарів я напівфабрикатів на різних стадіях виробництва, так і доступні навички для продажу й знання, отримані за допомогою утворення й досвіду. Послуги капіталу (використання капіталу) виміряються як змінні питомі витрати капіталу. Питомі витрати капіталу - це міра величини капіталу, затрачуваного в одиницю часу. У виробництві послуги капіталу можуть бути обмірювані як число машинних годин на місяць або як годинна плата за особливі навички такі, як медичні або юридичні послуги. Капітал сам по собі, представляється у вигляді фондів.

Фонди - це величина капіталу в цей момент часу. У будь-який момент часу фірма має певну кількість устаткування й інших типів капіталу. Менеджери фірми можуть варіювати рівень використання встаткування на місяць, але дійсне (установлене, наявне) кількість устаткування і його ціна фіксовані в цей момент. Ціль аналізу капіталу укладається в тім, щоб зрозуміти, як створюються й змінюються фонди. Для того щоб зробити це, необхідно досліджувати витрати, пов'язані зі створенням нового капіталу й вигоди від цього.

Розділ 3. Розрахункова частина

Висновки

Інвестування - процес поповнення або додавання капітальних фондів. Це приплив нового капіталу в даному році. Капітальні фонди «зношуються» у виробництві. Запаси матеріалів і напівфабрикатів зменшуються й використовуються під час виробничого процесу, а машини старіють фізично або морально й повинні замінятися.

Підприємства провадять інвестиції, оскільки новий капітал дозволяє їм збільшувати свої прибутки. При інвестуванні фірма повинна вирішити, чи буде за певний обраний час збільшення прибутків, принесене інвестиціями, більше вартості витрат. Альтернативною вартістю інвестування деякої кількості доларів буде ринковий відсоток з капіталу, узятий по сумі коштів, необхідних для придбання нового капіталу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Фінанси»: