Сторінка
7
1. Учнівське самоврядування – це організація, яка складається з учнів, створюється учнями та існує для учнів. Фундаментальною метою створення будь-яких учнівських організацій є соціалізація молоді, соціальна адаптація підростаючого покоління, тобто поступове залучення молодої людини до системи суспільних і творчих відносин. Самоврядування – це реальний безперервний процес дедалі ширшого залучення до суспільних справ.
2. Учнівське самоврядування – спосіб організації життя колективу, що передбачає активну участь дітей (на основі взаємодії з педагогами) у прийнятті і виконанні рішень для досягнення суспільно значущих цілей. Воно є методикою залучення учнів до організації спільної діяльності.
3. Роль учнівського самоврядування було досліджено на прикладі учнівського комітету Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Орган учнівського самоврядування є дієвим та ефективним методом залучення учнівської молоді до загальношкільного навчально-виховного процесу.
4. Основним завданням створення учнівського комітету є розвиток соціальної активності та забезпечення максимальної зайнятості учнів у всіх сферах діяльності школи.
Важливим аспектом є структура органу самоврядування – учнівський комітет складається із комісій, діяльність яких охоплює певну сферу (навчальну, трудову, культурно-масову тощо). Комісії очолюються обраними представниками та координуються закріпленими вчителями. При комісіях створені допоміжні структури (малі ініціативні групи, клуби,), що сприяє залученню більшої кількості учнів до активу школи.
5. Учні, які є членами учнівського самоврядування стають більш відповідальними, мобільними, заповзятливими; формується їх особистість. Учні вчаться демократії, співробітництва. Учнівське самоврядування дозволяє вихованцям розкрити такі соціальні якості людини, як толерантність, критичність і конструктивність мислення, повага до власної та чужої праці, оптимізм, гуманізм, здатність до самовиховання.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Педагогічні умови стимулювання навчальної активності молодших школярів
Соціально–педагогічні проблеми організації вільного часу старшокласників
Технології профорієнтаційної роботи соціального педагога з дітьми молодшого шкільного віку
Подолання порушень мовлення у дітей в умовах соціально-реабілітаційного закладу
Методика навчання учнів 6-7 класів механізації обробітку ґрунту та внесення добрив