Сторінка
5
- Група "Здоров'я" (для дітей та їхніх батьків). Група залучає учнів і батьків до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи у вільний від навчання й роботи час.
- Мала ініціативна група "Юні інспектори руху". Організовує заняття з профілактики дорожнього травматизму, залучає до участі в акції "Діти на дорозі", проводить місячник дорожнього руху, співпрацює з учнями молодших класів, проводить з ними ділові ігри.
- Мала ініціативна група "Юний пожежник", що активно сприяє вихованню в дітей обережного поводження з вогнем, проведенню місячників пожежної безпеки; проводить ділові ігри з навчання правил пожежної безпеки; надає практичну допомогу дорослим у збереженні матеріальних цінностей, життя й здоров'я дітей; навчає учнів основ пожежної справи, вмінь, навичок запобігання й гасіння пожеж, надання першої медичної допомоги під час пожежі.
Основним завданням спортивно-оздоровчої комісії є пропаганда здорового способу життя та популяризація заняття спортом та відвідування секцій з волейболу, баскетболу, футболу, карате, боксу та танців, що функціонують при школі.
Комісія дисципліни та порядку (голова комісії Козіна Анастасія, вчитель-наставник Палієва Світлана Іванівна) сприяє дотриманню Статутних вимог учнями, проводить рейди-перевірки "Зовнішній вигляд", "Класний куточок", із подальшим моніторингом результатів, проводить шкільні лінійки, здійснює контроль за чергуванням учнів по школі.
Культмасова комісія (голова комісії Гончар Тетяна, учитель-наставник Яхненко Людмила Іванівна). Позакласне життя учнів насичене різними святами, концертами, конкурсами. Учні школи беруть участь у міських конкурсах: "Осіння рапсодія", "Професії очима дітей", "Моє рідне місто", у міжнародних конкурсах: "Енергія і середовище", "Фарби землі", у Всеукраїнських конкурсах "Напиши листа про СНІД другові…", "Україна – футбольна держава", "Сім духовних святинь малої Батьківщини" та інших.
Структура культмасової комісії:
- Центр "Дозвілля";
- Клуб "Молодіжна п’ятниця";
- Мала ініціативна група "Юні таланти";
- Мала ініціативна група сценаристів
Культмасова комісія сприяє естетичному вихованню учнів та змістовному відпочинку учнів у позаурочний час, залучаючи їх до проведення вечорів відпочинку, дискотек, днів відкритих дверей, спортивно-оздоровчих заходів, зустрічей за "круглим столом", оглядів-конкурсів, фестивалів, концертів, виготовлення атрибутів для оформлення залів.
Члени комісії оформляють альбоми до пам'ятних дат, традиційних свят у школі (наприклад, шкільний альбом "Як це було?").
Мала ініціативна група сценаристів підбирає матеріали до написання сценаріїв різноманітних свят, вечорів відпочинку, зустрічей.
Комісія суспільно-корисної діяльності (голова комісії Гончарук Артем, учитель-наставник).
Структура комісії:
- Штаб "Живи, книго!";
- Мала ініціативна група "Зелений патруль";
- Мала ініціативна група "Юні майстри":
- Волонтерський загін "Турбота"
- Штаб "Живи, книго!":
Основною метою створення штабу "Живи, книго!" є виховання культури читання та бережливого ставлення до книги, підручника; пропаганда книгу, сприяння виробленню бажання-потреби в систематичному читанні, навчання навичок самостійного вибору книг для читання і знаходження їх у бібліотеці, користуючись книжковими виставками та рекомендованими списками.
Члени штабу проводять рейди-перевірки збереження підручників у класах. У школі існують так звані "книжкові лікарні", де учні приводять книги до належного стану.
Мала ініціативна група "Зелений патруль" формує екологічну культуру учнів, їх гармонійні стосунки з природою;
Члени групи відповідають за озеленення класних кімнат та коридорів. Часто проводять акції "Посади сад", "Зробимо нашу школу найкращою", "Парки — легені міста", "Зелений патруль". Серед класів проводяться конкурси на кращий зелений куточок кімнати.
Мала ініціативна група "Юні майстри" була створена з метою формування творчої, працелюбної особистість, дбайливого господаря. Члени групи беруть участь у поточному ремонті школи, організовують ремонт меблів, утеплення вікон на зиму, генеральне прибирання приміщень, збір макулатури та металобрухту. Щорічно у школі проводяться аукціони юних майстрів.
У школі діє волонтерський загін "Турбота" (керівники Яхненко Л.І., Линник С.В.), який у своєму складі має групу "Милосердя", яка надає допомогу ветеранам, людям похилого віку та дітям пільгових категорій; групу підлітків-інструкторів просвітницької програми "Рівний-рівному", яка проводить роботу щодо пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді.
Упродовж навчального року проведено різноманітні акції: "П’ять картоплин", "Твори добро", "Молодь проти СНІДу", "Подаруй книгу другові", "Забуті могили", "Чисте довкілля" та інші, надано адресну допомогу родинам, які потребували матеріальної допомоги для здійснення операцій учням школи та міста.
З учнями молодших класів працює загін "Вожатий", за кожним класним колективом 1- 4 класів закріплені вожаті, ними надається допомога у проведенні свят, ярмарок, позакласних заходів, конкурсів. Із задоволенням учні відвідують дитячий садок №18, де проводяться свята, рольові ігри, концерти.
Профілактичну роботу щодо збереження життя дітей здійснює загін ДЮП "Палаючі серця", який у 2010 став переможцем у міському конкурсі та вдало виступив на обласних змаганнях.
Інформаційний центр (голова комісії Білан Анастасія, учитель-наставник Скубенко Тетяна Миколаївна) забезпечує гласність у діяльності органів учнівського самоврядування. Центр розвиває творчу співпрацю вчителів та учнів, створює добрі взаємини школи, дітей і батьків, налагоджує тісні стосунки з шефськими закладами, установами та організаціями.
Діяльність в інформаційному центрі розвиває у дітей вміння збирати інформацію, обговорювати теми рубрик і матеріалів шкільних газет та радіо, сприяє підвищенню інтересу дітей до життя школи.
Основними функціями комісії є збір та систематизація матеріалів звітів учнів чергового класу, проведення загальношкільних лінійок, відкритих зустрічей, класних зборів з метою запобігання негативним проявам поведінки.
Шкільне життя висвітлюється на сторінках шкільної газети "Наша перша", до випуску якої залучаються класні колективи та окремі учні. Щомісяця на сторінках шкільної газети друкуються матеріали, підготовлені членами учнівського самоврядування. Це видання допомагає формувати громадську думку, спрямовувати її на поліпшення успішності учнів, зміцнення дисципліни, інформує про шкільні справи. Крім того, на сторінках газети можуть показати свої таланти юні поети, журналісти, художники, фоторепортери. Активно працюють у редакції газети Куліковська Вікторія (8б), Гончаренко Ольга (9а), Рак Владислав (9а). Шкільна газета дійсно цікава і користується популярністю як серед учнів, так і серед учителів та батьків. Важливим чинником, що впливає на демократизм в учнівському самоврядуванні залежить від допомоги дорослих, зокрема керівництва школи. Педагогічна допомога учнівському самоврядуванню полягає в забезпеченні реальних прав і обов’язків учнів, підвищенні довіри до рішень учнівського колективу, цілеспрямованому навчанню учнів складній справі організації життя учнівського колективу та керівництва справами школи.