Сторінка
1
Мета:
· ознайомити з видами задач економічного змісту, що зводяться до розв’язування квадратних рівнянь;
· формувати вміння розв’язувати квадратні рівняння, застосовуючи теорему Вієта;
· створювати умови для розвитку творчості, самовдосконалення;
· розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу;
· вдосконалювати навички самостійної діяльності та роботи в групах;
· виховувати допитливість, почуття колективізму.
Учні повинні:
· знати та вміти застосовувати формули коренів квадратного рівняння та теореми Вієта;
· здійснювати самоперевірку та працювати за алгоритмом;
· розв’язувати вправи різного рівня складності.
Форми та методи роботи:
· групова форма роботи;
· елементи взаємодіючого навчання, особистісно-орієнтованих технологій;
· елементи тренінгу «Рівний - рівному».
Обладнання та матеріали:
інтерактивна дошка, атрибути для роботи в групах, карта – схема уроку, особистісно-орієнтовані траєкторії, стартові картки, сигнали взаємозв’язку
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
1). Нашу зустріч з вами я хотіла б розпочати словами Реріха:
Творчеству полезны тупики:
Боли и бессилия ожог,
Разуму и сердцу вопреки
Душу вынуждают на прыжок.
Вони звучать не випадково, бо сподіваюсь, що сьогодні обов’язково знайдеться місце для творчості.
2). Відгадай тему
- Спробуйте відгадати, чому буде присвячений сьогоднішній урок.
Мова йтиме про рівність, яка містить змінну з найбільшим показником степеня 2. (Це – квадратні рівняння).
- Отже, запишемо тему нашого уроку «Розв’язування квадратних рівнянь».
3). Приваблива мета
- Чим надзвичайно цікава ця тема?
(1) Розв’язування квадратних рівнянь здійснюється за спеціальними формулами.
(2) Квадратні рівняння застосовуються для розв’язування багатьох видів текстових задач, в тому числі практичного призначення, наприклад: економічного змісту.
Підприємець продав костюм за певну суму, заробивши при цьому стільки відсотків, скільки коштує костюм. Яка вартість костюма?
То ж нехай девізом нашого уроку стануть слова:
«Бажання + Прагнення = Успіх»
4). Піраміда знань
- Перш ніж розпочати нашу роботу, пропоную встановити те коло теоретичних знань, на які ми будемо спиратись.
- У вас на партах аркуші, які є елементами майбутньої піраміди знань. Відберіть лише ті, що мають актуальність в сьогоднішній темі і розмістіть їх на таблиці.
( Учні відбирають смужки з надписами теоретичних положень, голосно їх називають, на зворотньому боці показують відповідну формулу. Будують піраміду знань )
Зайвими залишаються картки:
|
| ||||||||||||
| |||||||||||||
| |||||||||||||
| |||||||||||||
| |||||||||||||
|
| ||||||||||||
Отже, ми відновили в пам’яті теоретичний мінімум.
5) Базовий конспект
- Спробуємо перевірити основні практичні вміння, які разом із знаннями теоретичного матеріалу допоможуть вам оцінити свої стартові можливості.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розвиток інтересу до навчання фізики в учнів у позакласній роботі на прикладі 11 класу загальноосвітньої школи
Теоретичні основи формування ціннісних орієнтацій молодших школярів
Психологічні проблеми розвивального навчання молодших школярів
Педагогічний досвід роботи по проведенню і підготовці свят в спеціальних установах для дітей з порушеним слухом
Реалізація принципу наочності у процесі виробничого навчання