Сторінка
10
Сума балів від 46 – 128 вказує на низький рівень самооцінки, за яким людина хворобливо переносить критичні зауваження на свою адресу, намагається завжди рахуватися з думками інших і часто страждає від “комплексу неповноцінності”. 2.5. Методики і тести на самопізнаня 1. Тест "Готовність до саморозвитку". Інструкція. Прочитайте уважно наведені твердження та оцініть, наскільки кожне з них справедливе щодо вас.Відповідайте”так”,”ні”,”незнаю” Текст питальника 1. У мене часто з'являється бажання більше дізнатися про себе. 2. Я вважаю, що нема потреби щось змінювати в собі. 3. Я впевнений(на) у своїх силах. 4. Я вірю, що все задумане мною здійсниться. 5. У мене немає бажання знати свої плюси і мінуси. 6. У своїх планах я частіше сподіваюся на талан, ніж на себе. 7. Я можу краще й ефективніше працювати. 8. Я можу змусити себе і змінити себе, коли буде потрібно. 9. Мої невдачі багато в чому пов'язані з невмінням виконувати задумане. 10. Мене цікавить думка інших щодо моїх якостей і можливостей. 11. Мені важко самостійно реалізувати задумане і виховувати себе. 12. У будь-якій справі я не боюсь невдач і помилок. 13. Мої якості й уміння відповідають вимогам моєї професії. 14. Обставини сильніші за мене, навіть коли я дуже хочу щось зробити. Опрацювання результатів. Бажано готових відповідей під час опрацювання не виправляти. Підрахуйте кількість балів.За кожне: так – 3 бали;ні – 2 бали;незнаю – 0 балів. – 0-20 балів означає, що ви, бажаючи більше знати про себе, ще не володієте навичками самовдосконалення. Труднощі у самовихованні не мають викликати у вас реакції "не вийде - значить, не буду робити".У самовдосконаленні, якщо ви відважились на це, потрібно пам'ятати мудрість Сенеки-молодшого: "Свої здібності людина може пізнати, тільки спробувавши застосувати їх". У такому разі освоєння професії необхідно розпочинати із себе. Професіоналізму у будь-якій сфері досягають передусім через вироблення свого індивідуального стилю діяльності. А це без самопізнання просто неможливо. – 0-34 бали .Уважно поспостерігайте за собою, попросіть про це своїх товаришів і друзів. Постарайтесь зрозуміти, у чому більше труднощів, що заважає вашому саморозвитку. Через певний час роботи над собою протестуйтеся ще раз і порівняйте результати. За бажання ви зможете змінити стан справ на краще. -0-42 бали.Ви готові до саморозвитку, що сприяє професійному зростанню й оволодінню професійно-педагогічною майстерністю.
2.Тест "Готовність до саморозвитку". Інструкція. Прочитайте уважно наведені твердження та оцініть, наскільки кожне з них справедливе щодо вас.Відповідайте”так”,”ні”,”незнаю” Текст питальника 1. У мене часто з'являється бажання більше дізнатися про себе. 2. Я вважаю, що нема потреби щось змінювати в собі. 3. Я впевнений(на) у своїх силах. 4. Я вірю, що все задумане мною здійсниться. 5. У мене немає бажання знати свої плюси і мінуси. 6. У своїх планах я частіше сподіваюся на талан, ніж на себе. 7. Я можу краще й ефективніше працювати. 8. Я можу змусити себе і змінити себе, коли буде потрібно. 9. Мої невдачі багато в чому пов'язані з невмінням виконувати задумане. 10. Мене цікавить думка інших щодо моїх якостей і можливостей. 11. Мені важко самостійно реалізувати задумане і виховувати себе. 12. У будь-якій справі я не боюсь невдач і помилок. 13. Мої якості й уміння відповідають вимогам моєї професії. 14. Обставини сильніші за мене, навіть коли я дуже хочу щось зробити. Опрацювання результатів. Бажано готових відповідей під час опрацювання не виправляти. Підрахуйте кількість балів.За кожне: так – 3 бали;ні – 2 бали;незнаю – 0 балів. – 0-20 балів означає, що ви, бажаючи більше знати про себе, ще не володієте навичками самовдосконалення. Труднощі у самовихованні не мають викликати у вас реакції "не вийде - значить, не буду робити".У самовдосконаленні, якщо ви відважились на це, потрібно пам'ятати мудрість Сенеки-молодшого: "Свої здібності людина може пізнати, тільки спробувавши застосувати їх". У такому разі освоєння професії необхідно розпочинати із себе. Професіоналізму у будь-якій сфері досягають передусім через вироблення свого індивідуального стилю діяльності. А це без самопізнання просто неможливо. – 0-34 бали .Уважно поспостерігайте за собою, попросіть про це своїх товаришів і друзів. Постарайтесь зрозуміти, у чому більше труднощів, що заважає вашому саморозвитку. Через певний час роботи над собою протестуйтеся ще раз і порівняйте результати. За бажання ви зможете змінити стан справ на краще. -0-42 бали.Ви готові до саморозвитку, що сприяє професійному зростанню й оволодінню професійно-педагогічною майстерністю.
3. Тест "Наскільки вам вдається володіти собою?". Інструкція. Відповідаючи на питання, користуйтесь такими варіантами відповідей: "постійно" - 3 бали, "часто й значно" - 2 бали, "рідко і не дуже" - 1 бал, "ніколи" - 0 балів. 1. Зім'ята сторінка газети, яку ви хочете прочитати 2. Жінка похилого віку, вдягнута, як молода дівчина 3. Коли співрозмовник стоїть до вас упритул 4. Жінка, що курить на вулиці 5. Коли якась людина кашляє у ваш бік 6. Коли хтось гризе нігті 7. Коли хтось недоречно сміється 8. Коли хтось намагається вчити вас, що і як треба робити 9. Коли кохана (коханий) постійно запізнюється 10. Коли в кінотеатрі той, хто сидить попереду,постійно крутиться і коментує сюжет фільму 11. Коли вам намагаються переповісти сюжет цікавого роману, який ви тільки-но збиралися прочитати 12. Коли вам дарують непотріб 13. Голосні розмови у громадському транспорті 14. Парфуми з різким запахом 15. Людина, яка забагато жестикулює під час розмови 16. Колега, який часто і недоречно використовує іноземні слова Опрацювання результатів. Підсумуйте кількість балів, яку ви набрали: - 50 балів. Вас не можна назвати терплячою і спокійною людиною, адже вас дратує все, навіть дрібниці. Ви запальні, легко втрачаєте самовладання. А це ще більше розхитує вашу нервову систему. Від вашої надмірної прискіпливості страждає оточення, а найбільше - ваші близькі, бо саме вони мають терпіти ваші образи і скарги на недосконалість світу й людей. Вони слугують своєрідним "громовідводом" для вашого роздратування. Своєю надмірною вимогливістю ви створюєте їм багато нових проблем і труднощів у повсякденному житті; - 12-49 балів. Ви - більш-менш урівноважена людина. Вас дратують лише найнеприємніші речі, але з повсякденних дрібних прикрощів ви не робите драми. До неприємностей ви ставитеся спокійно або не помічаєте їх і досить легко забуваєте; - 11 і менше. Вам або все набридло, і ви байдуже ставитеся до інших людей і їхніх учинків (аби не зачіпали вас), або ви тверезо дивитеся на життя, не ставите завищених вимог до оточення, можете спокійно сприймати недосконалість людей чи їхні незначні вади. Ви - не та людина, яка легко втрачає рівновагу.
Методика на саморегуляцію "Чи живете ви у злагоді із собою?"
Інструкція. На запитання тесту слід відповідати "так", "ні", "незнаю". Текст питальника 1. Я загалом задоволений(на) собою. 2. Іноді мене непокоять чи нервують суперечливі думки і почуття, що стосуються людей чи подій. 3. Я можу точно визначити у своєму житті період, коли я став(ла) людиною самостійною і незалежною. 4. Я люблю уявляти різні ситуації, коли поводжуся інакше, ніж у житті. 5. Крім дрібних вад, я ні в чому не можу звинуватити себе. 6. У мене часто виникає відчуття, ніби я сам(а) не знаю, чого хочу. 7. Я настільки добре знаю свій організм, що розумію, коли легкі нездужання спричинені моїми внутрішніми конфліктами чи душевним розладом. 8. Мене дуже засмучує те, що я ніколи не досягну ідеального стану власної особистості. 9. Замість того щоб вибухати і сердитися, я вмію подумки вести внутрішню дискусію, аналізувати ситуацію і заспокоювати себе навіть тоді, коли проблема викликає суперечливі думки й почуття. 10. Іноді я реагую на деякі ситуації інакше, ніж хотів(ла) би. 11. Існують речі, у які я глибоко вірю, і цінності, в ім'я яких я зробив(ла) би більше, ніж можу зараз визначити. 12. Я завжди поспішаю, мені не вистачає часу, я берусь за виконання завдань, які перевищують можливості однієї людини. 13. Я вмію сам(а) підтримувати себе у складних ситуаціях, а коли у мене є можливість, то дозволяю собі " перехворіти". 14. Я вважаю, що сьогодні світ так сильно змінився, що "добро" і "зло" стали відносними поняттями. 15. Часто, коли я чую критичні оцінки інших людей стосовно себе, вголос я погоджуюся з ними, хоча насправді так не думаю. Опрацювання результатів* За кожну відповідь "так" на запитання 1, 3, 5, 9, 11,13, а також за відповідь "ні" на запитання 2, 4,6,10,12,14,15 одержуєте по 10 балів. За кожне "не знаю" - по 5 балів. Підрахуйте всі бали: - 100-150 балів. Ваші відповіді свідчать, що ви не лише живете у згоді із собою, а й знаєте себе і можете собі довіряти. Ви маєте цінне уміння знаходити вихід із складних ситуацій як внутрішнього особистісного характеру, так і тих, що стосуються взаємин з іншими людьми. Ви вмієте бути для себе джерелом сили і підтримкою навіть тоді, коли інші вашу силу називають слабкістю; - 50-99 балів. У вас багато сумнівів і невдоволення собою. Ваші відповіді вказують на існування якихось перешкод для повного прийняття власної особистості. Якби ви спробували точніше оцінити свої можливості і водночас виявити більше терпіння щодо себе (ви - людина мисляча, але можете й помилятися), тоді, можливо, життя приносило б вам більше задоволення; - 0-49 балів. Чи знаєте ви причину того, чому так сильно себе не любите? Відповіді свідчать про майже повну відсутність злагоди із собою. Проте, незважаючи ні на що, будьте другом самому собі. Для цього зверніть увагу на те, як багато стереотипів і забобонів у вашій самооцінці. І не мучте себе вправами уявлення. Починайте робити те, чого бажаєте понад усе, навіть якщо це ризиковано.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Стилістичні засоби лексикології та фразеології
Розвиток творчого мислення молодших школярів засобами природи
Використання засобів народної педагогіки в естетичному вихованні дітей
Педагогічні основи розвитку процесів запам’ятовування у молодших школярів
Розвиток творчого мислення молодших школярів в процесі навчання