Сторінка
5
Раціональна організація раннього навчання іноземної мови в початкових класах зумовлюється дією певних факторів, серед яких виділяються психофізіологічні особливості учнів молодшого шкільного віку, загально педагогічна специфіка навчального процесу та умови навчання іноземної мови в початкових класах. Таким чином раннє навчання іноземної мови має бути орієнтоване на психофізіологічні вікові особливості учнів.
Грі належить велика роль в житті та розвитку дітей молодшого шкільного віку: в ігровій діяльності формуються багато позитивних якостей дитини, інтерес і готовність до майбутнього навчання, розвиваються її пізнавальні здібності. Гра важлива як для підготовки дитини до майбутнього, так і для того, щоб зробити її теперішнє життя повним і щасливим. У грі формуються всі сторони особистості дитини, відбуваються значні зміни в її психіці, які готують перехід до нової, більш високої стадії розвитку.
У фізіології та психології письмо визнають найскладнішим видом мовленнєвої діяльності, до якої залучаються всі мовленнєві аналізатори. Матеріальну базу письма складають орфографічні та графічні навички.
Згідно з новою Програмою з іноземної мови для загальноосвітніх шкіл, кінцева мета навчання письма і писемного мовлення в середній школі полягає у формуванні в учнів писемної мовленнєвої компетенції, тобто вміння зафіксувати і передати письмово необхідну інформацію.
Фрагмент уроку англійської мови у 2 класі з формування каліграфічної компетенції
Тема: Свята. Кольори.
Мета: Ознайомити учнів і практикувати у вживанні нові слова: black, white, snow, snowman, tree, park.
Ввести вирази класного вжитку: Name (the pictures). Ask questions to each other. Turn back the page.
Повторити і закріпити вживання Let’s….
Ознайомити учнів із заперечною формою речень з дієсловом to be і практикувати в їх вживанні.
Ввести літеру Аа.
Обладнання: Підручник, малюнки до лексики уроку.
ХІД УРОКУ
Подання каліграфічного матеріалу
І. Підготовка до роботи з каліграфічним матеріалом.
З метою введення літери А а учитель готує малюнки із зображенням яблука (apple), ліжка (bad), руки (від кисті до плеча) (arm), кота (cat), абетки (alphabet), картки з літерою Аа, вірш «Nine Apples».
ІІ. Рецептивне опрацювання каліграфічного матеріалу.
Учитель пропонує учням подивитися на малюнок з яблуком та назвати якого воно кольору. Потім пропонує вивчити вірш «Nine Apples».
I see nine apples,
On the apple-three,
Six of them fall,
And now there are three.
Відпрацювавши з учнями рядки вірша, учитель запитує учнів, чи вміють вони писати слово «яблуко» англійською мовою, й акцентує їхню увагу на першій літері слова «apples».
Учитель також пропонує учням подивитися на малюнки і назвати предмети, які починаються з букви А, а потім і всі інші, які містять в собі цю літеру.
Технологія 1. Write a letter in the air.
– Look at my hand and write the letter in the air.
Технологія 2. Chin writing.
Для кращого запам’ятовування написання великої та малої літер А а учитель пропонує учням ще раз написати літери в повітрі, пишучи підборіддям.
– Look at my movements, imitate them and write the letter with the help of your chin.
Технологія 3. Guess the letter.
Учитель пропонує учням рецептивну вправу на здогадку, прописуючи літеру А а в повітрі чи начебто на дошці, не торкаючись її крейдою, а роблячи тільки відповідні рухи рукою.
– Look attentively at the movements of the teacher’s hand. Guess which letters the teacher is drawing. Name them.
Гра «Find the letters in the picture».
Для розвитку уваги та фантазії учням пропонується знайти літери, що заховалися в малюнках.
– Look at the picture and find the letters what are hide oneself.
Звернути увагу дітей на літери А а, які вивчаються на даному уроці.
Гра «Underline the letters».
– Underline all letters «a» – red color and all letters «A» – green.
apple |
Ann |
family |
bad |
dad |
Adam |
happy |
ant |
arrow |
ІІІ. Репродуктивне опрацювання каліграфічного матеріалу.
Технологія 1. Build a letter joining hands together.
Вчитель пропонує учням, працюючи в парі, зобразити літери А а, P p, L l, E e за допомогою власних рук та рухів.
– Look at the letters: A a, P p, L l, E e. Can you create one of these letters with the help of your hands and bodies? Work with your partner and try to make up any letter.
Технологія 2. Show the twin letters.
Ця вправа допоможе учням краще запам’ятати малі та великі літери. У даному випадку вчитель піднімає одну з карток, на якій зображена, наприклад, велика літера «А», та пропонує учням показати картку з відповідною малою літерою «а», та навпаки.
– Look at the capital letter on the card. Choose the twin small letter and show your card with it.
Гра «Допиши літеру»
У цій грі переможцем стане той, хто найшвидше допише літеру, від якої йому запропонований лише якийсь один елемент.
В даному випадку учням пропонується елемент.
Дописуючи його, дитина може написати такі літери:
Конспект уроку англійської мови у 2 класі з формування каліграфічної компетенції
Тема: День народження.
Мета: Ознайомити учнів з новими словами і виразами та практикувати в їх вживанні: candles, cake, teddy bear, What a …. How many…?
Активізувати лексику уроку за допомогою вірша «Hurry! Hurry!»
Ввести літеру Zz.
Обладнання: підручник, малюнки для подання нових ЛО, м’яч, малюнки або іграшки звірів, кульки з літерами.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина уроку.
Привітання й повідомлення теми та мети уроку.
Учні та вчитель вітають один одного піснею «Red, yellow, green and blue. Hello, …. How are you?».
T: Today’s topic is «Birthday». Сьогодні ви познайомитеся з новими словами, навчитесь ставити запитання про кількість «How many…?» та вивчите останню літеру англійського алфавіту Z z.
ІІ. Основна частина уроку
1. Перевірка домашнього завдання.
1) Учитель перевіряє вивчені ЛО за допомогою гри «Ukrainian ball – English ball».
2) Усі учні по черзі читають слова та речення на с. 87.
3) Чотири – п’ять учнів за бажанням декламують вірш «What?» and «Why?».
4) Учитель перевіряє зошити.
2. Подання нового мовного матеріалу. Читання.
1) Учитель вводить нові ЛО.
2) Учні розглядають малюнки на с. 88 і читають слова до них.
3) Підготовка до читання.
T: Page 88. Look at picture one. How many candles can you see? One, two…?
Ps: Five candles.
T: So, how old is Tom? What presents can you see in the pictures?