Сторінка
73
Організовують у школі й на виробництві зустрічі з передовиками та новаторами, представниками масових робітничих професій. Організовують збирання інформації про перспективи роз витку та потреби в кадрах різних галузей народного господарства в місті, районі. Оформляють кутки проф орієнтації та виставки «Все про професії», обладнують стенди з інформацією про середні спеціальні та вищі навчальні заклади. Беруть участь у бесідах з представ никами навчальних закладів різного профілю, відвідують ці заклади в «день відкритих дверей». Зміцнюють зв'яз ки з профтехучилищами, з козаками шефських підприємств. Разом з батьками й учителями обговорюють перспективи праці за професією, яка цікавить, навча ються тверезо оцінювати свої потреби та приводити їх у відповідність з особистими даними та об'єктивними потребами міста, району. Поглиблюють спеціальні знан ня, необхідні для професії, що вибирається, на факультативних заняттях відповідного профілю, перевіряють свою придатність до праці за вибраною професією, переконуються в тісному зв'язку загальноосвітніх і професійних знань. Вивчають професійні права та обов'язки у професії, що вибирається, співвідношення із загальними правами та обов'язками українських громадян.
Дбають про збереження та примноження народного добра, багатств рідної природи. Очолюють діяльність учнівських організацій у боротьбі за збереження шкіль ного майна, обладнання кабінетів, підручників, за кра ще збереження верстатів та машин, іструменту в шкіль них майстернях, у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, а також робочих місць на підприємствах. Керують роботою «зеленого» та «голубого» патрулів в охороні лісу, парків, скверів, водойм. Беруть участь у козацьких рейдах боротьби за економію матеріалів, сировини, електроенергії; складають перспективний, план упорядкування ніколи, шкільної ділянки, мікрорайону та беруть участь у його виконанні. Виявляють ініціативу в організації недільників по обладнанню дитячих та спортивних май данчиків, створенню необхідних умов для ігор, відпо чинку і занять дітей. Разом з молоддю підприємств беруть участь у рейдах «Козацького прожектора». Організовують зимові і літні та бори праці й відпочинку, беруть участь у літній трудовій чверті, в будівництві, ремонті, оснащенні й оформленні шкільних будинків та в оформленні шкільних кабіне тів, бібліотек, ремонті меблів тощо.
Активно борються з безгосподарністю, марнотрат ністю, з проявами безвідповідального ставлення до тру дових обов'язків у школі та поза її межами. Створюють у колективі атмосферу нетерпимого ставлення до недба лості, виявів корисливих настроїв, обивательської мора лі, відкрито обговорюють подібні факти в колективі. Ор ганізовують загони джур для охорони громадського порядку за місцем проживання, допома гають дружинникам у роботі на пунктах охорони по рядку. Активно беруть участь у діяльності загонів юних друзів міліції. Разом з козацькою організацією під приємства виявляють факти кра діжок, дописок, допомагають органам державного конт ролю боротися з цими негативними явищами.
ІУ. Соціальна культура
9. Держава-нація. Громадянське виховання.
Учні IX—ХІ класів оволодівають основами філософської теорії, приводять у систему політичні погляди, закріплюють здобуті знан ня, уміння та навички в процесі різноманітної громад ської роботи в козацькій організації та загально-шкільному колективі, беруть участь у розв'язанні за гальнонародних завдань. Молоді козаки всіляко допома гають козацькій організації школи, педагогічному ко лективові розвивати в учнів глибокий інтерес до суспіль но-політичних знань, підвищувати відповідальність за оволодіння суспільними дисциплінами. Старшокласники вивчають історію козацтва, традиції Українського козацтва, його історичну роль. Працю ють з першоджерелами: Конституцією України, Програ мою розвитку Українського козацтва, документами Генеральної канцелярії, уряду, Молодої Січі, окре мими творами теоретиків козацтва, учаться їх конспектувати. Слухають лекції, проводять бесіди «Про зростання ролі козацтва в розбудові незалежної України», «Про сучасні завдання джур та молодих козаків »; організовують вечори запитань та відповідей про найважливіші полі тичні події. Вчаться застосовувати вивчені теоретичні положення для аналізу, оцінок не тільки історичних фактів, а й сучасного суспільного розвитку.
Добиваються підвищення політичної, трудової та громадської актив ності кожного старшокласника, глибокого засвоєння козацької теорії та практичної участі в розбудові державності, у виконанні рішень козацьких рад, створюють у колективі ат мосферу принципової вимогливості до кожного козака. Вивчаючи козацьку спадщину, ор ганізовують козацькі уроки, конференції за працями теоретиків козацтва, конкурси рефератів. Знайомляться з діяль ністю місцевих Рад народних депутатів, профспілкових та інших громадських організацій. У період підготовки до виборів допомагають виборчим комісіям та агітаторам. Створюють козацькі лекторії та агітбригади, виступають з лекціями і концертами в школі, мікрорайоні, на підшефному підприємстві, перед батьками. Беруть участь у Всеукраїнській туристсько-краєзнавчій експедиції, у поході козаків і молоді по місцях слави козацтва. Здійснюють походи та поїздки по козацьких місцях, містах-героях, рідному краю, збагачують експозиції шкільних історичних, краєзнавчих музеїв, удосконалюють їх роботу. Організовують вистав ки, присвячені героїчному минулому та сучасному свого краю, історії виробничих колективів, героїчному шляху козацтва. Регулярно поповнюють знання про діяль ність підприємства-шефа. Беруть участь у громадсько-політичній та культурно-масовій діяльності трудового ко лективу. Спільно з козаками-шефами проводять уроки мужності. Козацькі читання, козацькі збо ри, тематичні вечори, суботники; беруть участь в урочистих засіданнях колективів-шефів, у цере моніях посвячення в робітничий клас, у мітингах та де монстраціях. Козаки-старшокласники виконують найважливіше доручення Українського козацтва — .керівництво джуровою організацією. Працюють загоновими козацькими вожатими, керівниками гуртків та секцій, клубів за місцем проживання, передають козачатам свій досвід громадсько-політичної діяльності; ке рують діяльністю політінформаторів, редколегій стінних газет і радіогазет, запрошують козачат на усні журна ли, вечори запитань і відповідей, навчають їх організо вувати роботу козацьких лекторіїв, агітбригад. Готують джур до прийому в козаки: проводять заняття в гуртках «Закон козацького життя», «Наше Українське козацтво». Роз'яснюють козачатам роль Українського козацтва у житті українського суспільства, розповідають про героїч ний шлях козацтва та Молодої Січі, про історичні перемо ги, здобуті Українським козацтвом.
Систематично знайомляться з періодичною пресою, радіо - й телепередачами, що відображають найважливі ші проблеми громадсько-політичного життя в країні та за кордоном. Своєчасно відгукуються на події, які відбуваються в світі Оперативно організовують наочну інформацію в школі; випускають інформаційні бюлетені, «блискавки», агітплакати, присвячені громадсь ко-політичному життю, ювілейним датам. Беруть участь у підготовці пе редач шкільного радіо «Світ за тиждень». Організову ють екстрені повідомлення про найважливіші події громадського життя, досягнення шефського підприємства, про його кращих людей. На оглядових і тематичних інформаціях обговорюють проблеми громадсько-полі тичного життя, оцінюють. Беруть участь у диспутах на теми: «Хто ми? Тільки майбутні будівельники чи сьогод нішні учасники?» та ін. Регулярно організовують огляди жур налів, щотижневиків, займаються самоосвітою, освоюють методи самостійного навчання. Проводять теоретичні конференції на козацькі те ми. Виступають з повідомленнями на суспільно-політичні теми. Навчаються на факультативах із суспільних наук та в політичних гуртках. Беруть участь у оглядах творів учнів на суспільно-політичні теми. Вивчають життя й громадсько-політичну діяльність найвидатніших представників світового ко зацького руху. Знайомляться з рухом прихильників козацької ідеології, діяльністю організацій, які поділяють її; беруть участь у мітингах, фестивалях, акціях солідарності з козацтвом зарубіжжя. Систематично інформують товаришів та молодших шко лярів про роботу козацтва по розбудові державності. Проводять вечори, присвячені життю й діяльності видатних козаків, лауреатам козацьких премій. Організовують роботу клубу козацької дружби, встановлюють і підтримують зв'яз ки з козацтвом інших країн.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розвиток пам'яті у дітей дошкільного віку
Методика виховної роботи
Особливості взаємодії вчителя та учнів на уроках іноземної мови
Навчально-виховна діяльність німецького "Філантропіну" Й.Б. Базедова
Формування готовності до оволодіння самостійним писемним мовленням у молодших школярів з тяжкими порушеннями мовлення