Сторінка
57
Дізнаються про видатних діячів України. Знайомляться із творами художників із серії про видатних людей.
Слухаючи розповіді дорослих, виявляють інтерес до найважливіших подій у нашій країні. Дивляться фільми, телепередачі про життя людей, діляться враженнями.
Беруть участь у підготовці й проведенні ранків, присвячених да там календаря: розучують вірші, пісні.
Набувають досвіду гремадської роботи в колективі, вчаться сум лінно виконувати перші громадські доручення.
Засуджують прояви несумлінного виконання доручень і завдань колективу.
10. Історія козацтва. Превентивне виховання.
Дістають початкові уявлення про Козацьку Конституцію, Конститу цію нашої Батьківщини з розповідей дорослих, з бесід, читання кни жок. Дізнаються про правила праці й поведінки в школі, громадсь ких містах.
З бесід, спостережень дізнаються про роботу правоохоронних ор ганів, про їх роль у додержанні порядку в громадських місцях. Чи тають книжки, оповідання про героїзм працівників міліції у бороть бі з правопорушниками.
Ознайомлюються з Правилами для учнів, Правилами дорожнього ру ху. Беруть участь у бесідах про правила дорожнього руху, в іграх-заняттях "Ми – пасажири”, "Як іти по вулиці і переходити її", "Де можна гратися".
Вчаться відповідати за виконання Правил для учнів і режиму дня перед батьками і вчителями.
Засуджують товаришів, які порушують порядок у школі й громадсь ких місцях.
Б. Козачата та лелі / учні 1-4 класів /
І. Культура тіловиховання:
1. Система здоров'я. Здоревий спосіб життя. 2. Козацька війсь кова справа. Військово - патріотичне виховання.
Беруть участь у бесідах про значени занять фізичними вправами і прогулянок на повітрі для зміцнення свого здоров’я, про те, як готуватися де праці й захисту Батьківщини /"Турбота про здоров"я людини", "Щоб бути до праці готовим, треба бути завжди здоровим", "Кожний знає, що режим необхідний всім", "Козачата - чисті, охайні хлоп'ята".
Виконують вправи основного комплексу гімнастики; учаться шику ватися, танцювати; виконують вправи для правильної постави; зай маються рухливими іграми, лижною підготовкою, бігають на ковзанах; пізнають правила ігри та елементи спортивної етики; учаться погоджено колективно діяти. Проводять нескладні спортивні змагання /"Веселі старти"/, берусь участь у деяких загальношкільних спортивних змаганнях, у простих воєнізованих іграх /"Сокіл"/; у секції загаль ної фізичної підготовки, спортивних секціях школи і позашкільних установ. Здійснюють прогулянки, екскурсії, одно-триденні турист ські походи по рідному краю. Опановують елементарні туристські на вички і беруть участь у змаганні з основ туристської техніки /"Ко зацьке таборування” - укладання рюкзака, розкидання намету, подо лання перешкод/. Привчаються тримати в чистоті свою спортивну форму, одяг, стежити за чистотою тіла; привчаються раціонально користуватися сонцем, повітрям, водою; закріплюють знання та навички гігієни і санітарії; привчаються тримати в чистоті й поряд ку місця своїх спортивних занять.
Самостійне складають режим дня і контролюють його виконання, стежать за чистотою та порядком у приміщеннях; регулярно під керів ництвом старших займаються ранковою гімнастикою, а в проміжках між навчальними заняттями і в процесі виконання домашніх завдань - про водять фізкультхвилинки. Виконують обов’язки чергових по класу. Організовують і проводять нескладні змагання-конкурси по спорту й туризму. Виконують обов'язки фізоргів, капітанів команд, чергових по спортивному залу й спортивних майданчиках, допомагають учителеві в прогулянках і походах по рідному краю.
Засуджують порушення занять фізичною культурою, випадки невико нання правил санітарії та гігієни в школі, вдома, у дворі, на спор тивних майданчиках; засуджують недбале ставлення до спортивного ін вентаря та обладнання.
В процесі уроків і позакласних заходів учні 1-4 класів знайомляться з прикладами з життя, праці й боротьби козаків за своє визволення, за зміцнення і захист України.
II. Духовна культура:
3. Родовід. Родинно-сімейне виховання. 4. Традиції. Моральне ви ховання.
Привчаються виконувати Правила для учнів 1-4 класів, Правила ко зачат, Кодекс буття козаків. Вчаться додержувати моральних принци пів і правил; беруть участь у бесідах на моральні теми: "Про став лення до Батьківщини і різних народів", "Про ставлення до праці, лю дей праці", "Про товариство і дружбу", "Про колективізм", "Про доб роту, чуйність і скромність", "Про чесність і вміння додержувати слова", "Про справедливість", "Про ставлення до старших, молодших і ровесників", "Про непримиренність до зла і байдужості".
Дізнаються про рідний край, про життя дітей України та інших кра їн. Беруть участь у бесідах про нашу Батьківщину, про повагу до всіх національностей: "Ми ростемо, росте країна", "Кожний день і кожний час країна думає про нас" та ін.
Зустрічаються з ветеранами війни і праці. Проводять екскурсії по рідному краю, виконують завдання шкільного краєзнавчого музею. Дивляться та обговорюють фільми про героїв війни, про видатних уче них і людей праці. Проводять збори й ранки : "Про нашу Батьківщину", "Жити - Батьківщині служити". Організовують конкурси, виставки ви робів, фотографій, малюнків "Тобі, країно рідна", читають казки, загадки, прислів"я народів різних країн. Беруть участь у шкільних святах.
Поглиблюють уявлення про колективізм. Читають статті, твори ху дожньої літератури про справді товариські стосунки в дитячих колекти вах і розповідають про них на зборах. Учаться самостійно проводити збори, колективні ігри; намічають план роботи на кілька днів, на тиждень, дбають про спільні інтереси колективу, виявляють ініціативу, відповідальність за доручену справу, стараються не підвести свій клас, загін. Вчаться діяти і працювати спільно, робити макети, виго товляти аплікації, матеріал для. лічби, навчальні посібники, іграш ки для дитячого садка; беруть участь у збиранні макулатури. Виявля ють взаємну вимогливість і повагу один до одного.
Дістають перші уявлення про гуманні відносини людей у суспільстві, читають і обговорюють оповідання про доброту, доброзичливість, справедливість. Намагаються доброзичливо і чуйно ставитися до людей, справедливо оцінювати свої вчинки і вчинки товаришів, подавати по сильну допомогу навколишнім. У міру своїх сил допомагають сїм’ям ветеранів війни та праці, проводять волонтерську роботу. Дбають про молодших братів і сестер, грають з ними, відводять їх у дитячий са док. Читають казки, показують фільми дітям дитячого садка, організовують для них концерти художньої самодіяльності, показують п’єси в тіньовому та ляльковому театрах.
Організовують роботу „книжкової лікарні" в класній та шкільній бібліотеках, у бібліотеці дитячого садка. Уважно ставляться до бать ків, допомагають їм у домашніх справах. Готують саморобні подарунки батькам до свят.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Ситуативний підхід до вивчення англійської мови в середній школі
Методика запобігання комп’ютерної залежності учнів середньої школи
Метод проектів
Фольклорні свята як засіб прилучення молодших школярів до народної культури
Використання методів активного навчання на семінарських заняттях при вивченні дисципліни "Семіотика культури"