Сторінка
6
1. При аналізі літературних джерел ми з’ясували, що при дослідженні силової витривалості дітей середнього шкільного віку необхідно враховувати анатомо-фізіологічні, психологічні та фізичні зміни, які відбуваються у даному віці в дитині. Треба пам’ятати, що хоча середній шкільний вік характеризується максимальним темпом росту всього організму та його окремих частин, наростанням функціональних резервів організму, активізацією асиміляційних процесів, все ж організм ще не повністю сформований і це треба враховувати, визначаючи межі навантаження під час занять фізичною культурою.
У даному шкільному віці суттєво підвищується працездатність. А тому можна збільшувати нормативи вправ на силову витривалість (проте для дівчат менше, ніж для хлопців).
2. Одним із можливих методів дослідження силової витривалості учнів середнього шкільного віку може бути універсальний метод спостереження. Він дозволяє здійснювати оперативний контроль за діяльністю учня на уроці фізичної культури. Крім того, за допомогою цього методу можна стежити за формуванням окремих якостей учня, наприклад, силової витривалості.
Для проведення аналізу рівня розвитку силової витривалості особливе місце належить тестуванням. Тести, які застосовуються і використовуються для контролю за навчанням і вихованням учня, повинні відповідати певним вимогам, таким як: доступність для дітей цього віку, практичність, давати стійкі результати, які можна порівнювати тощо.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Особливості впровадження модульної технології навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації в рамках Болонського процесу
Роль гри під час навчання фонетики англійської мови
Біологічні основи методу розвитку рухових якостей
Розвиваючі ігри для розвитку уваги у дітей
Формування методичної компетенції майбутнього вчителя англійської мови початкової школи з лексики