Сторінка
5
Старший в кожній групи викликає учнів за списком і після виконання ними тесту записує результати до картки або зведеного протоколу вимірювань.
На станції може бути не більше 4-6 учнів, час для виконання тесту не повинен перевищувати 4-5 хв. Учитель спостерігає за правильністю прийому тестів, за його командою учасники міняють станції. Індивідуальні картки знаходяться в учнів, зміна станцій відбувається по колу за годинниковою стрілкою.
Після тестування фізорг класу збирає картки і віддає вчителю. Результати вимірювання повідомляють учням на наступному занятті.
Завдання тестування в контексті оцінки рівня фізичного розвитку полягає у наступному:
1. Зробити оцінку рівня розвитку координаційних здібностей, м'язової сили, швидкісних здібностей, витривалості, гнучкості;
2. Оцінити технічну підготовленість осіб, яких тестують;
3. Визначити індивідуальні рухові здібності та рухові здібності цілих груп осіб за результатами комплексного тестування;
4. Виявити загальну й спеціальну фізичну підготовленість учнів;
5. Вивчити динаміку розвитку результатів у процесі занять фізичного виховання;
6. Скоригувати й удосконалити програму фізичного виховання, раціоналізувати існуючу систему спортивного тренування.
7. Допомогти учням у визначенні індивідуальних норм фізичного навантаження.
8. Виявити переваги й недоліки використаних засобів і методів навчання та форм організації занять.
Результати тестування можна записувати в протокол (наприклад, для класу) або індивідуальну картку учня. У протоколі вказують, яка рухова здібність тестується (наприклад, швидкісні, силові здібності, витривалість тощо). Записується точна назва тесту, а нижче подається технологія його проведення. Відмічається клас або вік учнів, які тестуються. Якщо учні різного віку, то можна біля кожного прізвища вказати вік.
До тестування допускаються особи, які мають відповідний лікарський дозвіл та ознайомлені з технікою і правилами безпеки під час їхнього виконання. Особи, що підлягають тестуванню, повинні бути одягнені в спортивний одяг і взуття. Вправи можуть виконуватись і босоніж. Не дозволяється використовувати взуття із шипами.
Важливе місце серед різних видів тестування займає тестування силової витривалості. Силова витривалість перевіряється кількома методами, мова про які йтиме далі.
Згинання і розгинання рук в упорі лежачи на підлозі.
Обладнання: рівний дерев'яний, або земляний майданчик.
Опис проведення тестування. Учасник тестування приймає положення упору лежачи, руки прямі на ширині плечей кистями вперед, тулуб і ноги утворюють пряму лінію, пальці стоп опираються на підлогу. За командою «Можна!» учасник починає ритмічно з повною амплітудою згинати і розгинати руки.
Результатом тестування. Є кількість безпомилкових згинань і розгинань рук за одну спробу без урахування часу.
Загальні вказівки і зауваження. При згинанні рук потрібно торкатися грудьми опори. Не дозволяється торкатись опори стегнами, міняти пряме положення тіла і ніг, перебувати у вихідному положенні та із зігнутими руками більш як 3 секунди, лягати на підлогу, розгинати руки почергово, розгинати і згинати руки не з повною амплітудою. Згинання і розгинання рук, виконані з помилками, не зараховуються.
Піднімання тулуба із положення лежачи, руки за головою.
Обладнання: рівний дерев'яний, або земляний майданчик, на якому простелено жорсткий гімнастичний «мат» або татамі, секундомір.
Опис проведення тестування. Учні тестування лягають спиною на рівну поверхню, ноги зігнуті в колінах під прямим кутом, відстань між ступнями – 30 сантиметрів, пальці рук з’єднані за головою. Партнер тримає його ступні так, щоб п’ятки торкались опори. Після команди “Можна!” учні переходять у положення сидячи і торкається ліктями колін, потім знову повертається у вихідне положення, торкаючись спиною і руками «мат», після чого знову повертається в положення сидячи. Протягом 30, 20 секунд відповідно групам навчання учні повторюють вправу з максимальною частотою.
Результатом тестування. Є кількість безпомилкових підйомів тулуба з положення лежачи в положення сидячи за одну спробу впродовж 30 секунд основна група та 20 секунд підготовча група.
Загальні вказівки і зауваження. Відштовхуватися від мата ліктями забороняється. При підніманні тулуба, ліктями рук потрібно торкатися обох колін, а при опусканні – лежачи на спині руки потрібно розвести в різні боки та положити на гімнастичний «мат», або татамі. Не дозволяється відривати таз від підлоги, піднімати і опускати тулуб з неповною амплітудою. Учасник тестування повинен намагатися виконувати вправу без зупинки, але і після зупинки тестування можна продовжувати вправу. Піднімання і опускання тулуба, виконані з помилками, не зараховуються.
Результати тестування заносились до протоколів, після чого проводився математичний аналіз отриманих результатів рівня розвитку силової витривалості дітей середнього шкільного віку, а саме учнів 8-Б класу. Порівняння проводилося між учнями…
Отримані результати оброблялись на персональному комп’ютері з застосуванням комп’ютерних програм
Аналіз рівня розвитку силової витривалості у дітей середнього шкільного віку складна і цікава проблема. Значна кількість спеціалістів в галузі фізичного виховання визначають, що без постійного аналізу розвитку фізичних якостей неможливий пошук нових, ефективних та цікавих методик розвитку силової витривалості та інших фізичних якостей школярів підліткового віку. Тому вивчення проблеми аналізу рівня силової витривалості підлітків є актуальним.
Працювати над написанням випускної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» ми почали в вересні – жовтні 2011 року. В цей період ми чітко визначили тему, та поставили мету дослідження. Відповідно до мети нами були визначені об’єкт та предмет дослідження та поставлені завдання.
Організація дослідження та проведення дослідної частини роботи умовно була розподілена на три етапи.
На першому етапі (вересень – жовтень 2011 року) ми проаналізували та узагальнили спеціальну літературу з теми дослідження, що знайшло відображення в першому розділі нашої роботи. Проаналізували існуючі методи дослідження та визначились з тими, які використовуватимемо в ході проведення дослідницької частини. Визначили контингент дослідження та базу для проведення дослідження.
На другому етапі дослідження (листопад – грудень 2011 року) обрана база і контингент. Для визначення рівня розвитку силової витривалості ми обрали тести запропоновані професором Л.П. Сергієнко. Так дане дослідження проводились в ЗОШ №30 під час проходження педагогічної практики. В дослідженні взяли участь учні 8-Б класу загальною кількістю 37 учнів з них 5 учнів відносяться до спеціальної медичної групи. А 32 учня були розподіленні на основну групу 13 учнів та підготовчу групу 19 учнів. Це було зроблено для порівняння результатів розвитку силової витривалості серед основної та підготовчої групи підлітків.
На третьому заключному етапі (січень – квітень 2012 року), ми зробили детальний аналіз отриманих результатів тестування, який дав своє висвітлення в третьому розділі випускної роботи, а також нами було розроблено методику з комплексів вправ для учнів з низьким рівнем силової витривалості.