Сторінка
8

Сучасні технології навчання географії

В Ефіопії дуже багатий тваринний світ. Без особливих зусиль тут можна сфотографувати на волі бегемотів, мавп, а якщо посщастить, то й крокодилів.

На родючих грунтах – гірських червоноземах, ефіопські селяни вирощують пшеницю, ячмінь, просо, сорго, кукурудзу. У гірській провінції Каффа вирощують кавові дерева. Важливою галуззю сільського господарства є тваринництво. Розводять овець, кіз, зебу, ослів, верблюдів. Промисловість в Ефіопії розвинена слабко. Добувають золото, платину, марганцеву руду, калійну сіль. Є підприємства харчової, шкіряно-взуттєвої, текстильної промисловості.

Ефіопію вважають батьківщиною кави. З Африки кава потрапила на Близький Схід, а пізніше поширилась по всьому світі.

Столиця держави – Аддіс-Абеба, що в перекладі з ахмарської означає «нова квітка». Столиця вражає своєрідністю архітектури.

Група 4.

Нігерія.

Площа: 923,8 тис. км²; населення: 130.8 млн осіб; офіційна мова: англійська.

Найбільш багатонаселена та багатонаціональна країні Африкм – Нігерія. У 2005 р. тут проживало 130,8 млн жителів. А ще в1962 р.цей показник становив 63 млн осіб. За період трохи більш як 40 років населення країни подвоїлося й продовжує збільшуватися в наш час.

Від 1914 до 1960 р.нігерія була британською колонією.

Річка Нігер – головна водна артерія країни – перетинає її з північного заходу на південний схід і поділяє її на дві частини: південну – низовинну і північну – яка складається з плоскогір’їв і східчастих плато. Клімат майже по всій території Нігерії екваторіальний і субекваторіальний. На півночі кількість опадів помітно зменшується. Майже половину території за ймає високотравна савана – ідеальне середовище для життя жирафів, носорогів, антилоп, численних видів мавп. Різноманітний тваринний світ охороняється в численних національних парках і заповідниках.

Нігерія – сільськогосподарська країна з розвиненою нафтовидобувною промисловістю. Головні сільськогосподарські культури – какао. Бавовник, арахіс, цукрова тростина, олійна пальма. Нігерія – один із провідних світових виробників нафти. Розробкою нафтових родовищ займаються в основному іноземні компанії.

У Нігерії більш як 50 міст із населенням понад 100 тис. осіб, однак більшість із них за зовнішнім виглядом нагадують величезні села. Найбільше місто – Лагос (4 млн осіб) – колишня столиця, промисловий, культурний і торговий центр країни. У місті зосереджена майже половина промислових підприємств країни.

Сучасна столиця – Абуджа з населенням лише 240 тис. жителів була побудованаспеціально як головний адміністративний центр країни.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Творча лабораторія ( продовження роботи в групах).

Створіть власний герб країни, яку презентували та поясніть його елементи.

VI. Підсумок уроку

Прийом «П’ять речень»

Кожна група п’ятьма реченнями робить висновки про особливості країн Африки.

Прийом «Мікрофон».

Обговорення результатів роботи. Учні висловлюють свої думки щодорезультатів проведеної роботи.

VII. Домашнє завдання

Опрацюйте § 26 підручника.

Складіть порівняльну характеристику природи, населення та його господарської діяльності таких країн, як Єгипет та Південна Африка. Поясніть причини відмінностей.

Здійсніть уявну подорож уздовж меридіану 20º сх. д. з півночі на південь. Розкажіть, які країни ви будете перетинати, із представниками яких народів зустрінетеся. Зверніть увагу на особливості культури й побуту, господарської діяльності.

Підготуйтеся до тематичного оцінювання.

Дослідження з даної теми показали, що поняття освітньої технології у педагогічній та методичній науці перебуває в стадії формування. У методиці викладання географії накопичилось багато проблем, які потребують спеціальних досліджень: співвідношення теоретичних положень і досягнень практики; оновлення методів, засобів і форм організації навчання.

Остання проблема тісно пов’язана з розробкою і застосуванням у навчальному процесі нових педагогічних технологій, які детально визначають алгоритм застосування дидактичних інструментів, сприяють досягненню запрограмованого навчального результату.

При роботі з науковою літературою мені вдалося визначити основні етапи історичного розвитку технологічного підходу до навчання. Також вдалося визначити відмінності між поняттями «освітні технології», «педагогічні технології» та «технології навчання», дослідження яких забезпечує прийняття виваженого рішення про доцільність впровадження конкретної технології навчання.

У роботі приділено увагу дослідженню окремих технологій навчання географії та особливостям їх використання на уроках. Також мною розроблені конспекти уроків з використанням інноваційних технологій.

При роботі над даною темою виявилось, що підручників та посібників в яких би детально були описані сучасні технології навчання в географії зовсім небагато, тому в основному довелося працювати з періодичною літературою. Значну увагу у періодичній літературі приділено технологіям проблемного навчання, інформаційним та інтерактивним технологіям.

Особливу увагу варто приділити інтерактивним технологіям, так як вони на уроках географії допомагають вчителеві домогтися поставленої мети, створюють творчу й змагальну атмосферу в класі, виховують навички взаємоконтролю, самоконтролю, готують до практичної трудової діяльності. Саме такий вид технології найчастіше використовувався мною під час проведення уроків на педагогічній практиці.

На мою думку дослідження даної теми можна продовжувати, так як деякі технології навчання географії лише нещодавно почали використовуватися у навчальному процесі або їм не приділено належної уваги.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: