Сторінка
13
Визначаючи методику проведення уроків, вчителю слід врахувати змістові особливості різних предметів, істотні відмінності розвитку дітей різного шкільного віку, умови, в яких працюють класи в різних типах шкіл, матеріальне забезпечення тощо.
Отже, не можна сліпо застосувати єдину структуру, підганяти зміст конкретного уроку під універсальний тип комбінованого, механічно йти за методичними розробками, а необхідно пристосовуватися до кожної ситуації, до кожного учня. Для якісного оновлення уроку у центрі уваги вчителя має бути організація навчальної діяльності учнів залежно від її змісту і готовності дітей. Саме це особливо впливає на навчальні результати, розвиток особистості, її емоції та почуття.
І скільки б не було методичних рекомендацій, щоразу, коли виникає потреба їх застосувати, учителеві слід обміркувати різні варіанти. Щоб не помилитися, маємо добре орієнтуватися в тому надбанні, яке є в сучасних посібниках, статтях, збірниках із досвіду роботи найкращих учителів. Щоб опанувати на творчому рівні нові методики, потрібно, аби на окремому уроці й у системі уроків класовод досягав взаємозв’язку навчального розвивального й мотиваційного компонентів навчальної діяльності, утверджував гуманні взаємовідносини в класі, активно використовував різні форми співробітництва з учнями. Для цього в процесі підготовки та проведення уроку мудрий учитель не тільки орієнтується на його зміст, а й одночасно продумує, як це зробити з найбільшою користю для розвитку особистості дітей, збереження їх емоційного благополуччя, оптимізму, розвитку позитивного ставлення до навчання, уміння вчитися.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Психологічні особливості молодших школярів та їх врахування в процесі стимулювання навчальної діяльності
Корекція заїкання у школярів
Взаємозв’язок школи та сім’ї у виховані дитини з порушеннями зору
Рідкісні та корисні рослини на пришкільній ділянці
Нетрадиційні техніки малювання та використання їх можливостей у творчій роботі