Сторінка
9
3. Релаксація.
1. Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
2. Міцно зажмурити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись вдалину (рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.
V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
• Що вам найбільше сподобалось сьогодні на уроці?
• Яке висловлення вважається хибним?
• Наведіть приклади хибних висловлень.
• Яке висловлення є істинним?
• Наведіть приклади істинних висловлень.
2.8 Урок №8. Тема. Як працювати з програмами на розвиток логічного мислення
Мета. Ознайомити учнів з видами логічних задач: ребусами, пазлами, танграмами, формувати уміння роботи з комп’ютером, користування мишею, розгадувати ребуси, працювати з головоломками «Пазл» і «Танграм». Розвиток уваги, логічного мислення, просторової уяви, пам’яті. Виховання цікавості до інформатики, інформаційної культури.
Обладнання: комп’ютерна програма “Розбірні малюнки”, таблиці з правилами поведінки біля комп’ютера, роздатковий матеріал (геометричні фігури, пазли, ребуси).
Тип уроку: Комбінований урок.
Хід уроку
І Організаційний момент.
Доброго ранку, діти!
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
ІІ Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.
1. Інструктаж з ТБ.
- Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному класі. Скажіть, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики до комп'ютерного класу.
1. Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень вчителя про послідовність виконання завдань. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитись, чим займаються однокласники.
- Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
2. Перед уроком інформатики в учнів 2 класу була фізкультура. Спортивну форму та лижі вони принесли з собою на урок інформатики.
- Які правила техніки безпеки вони порушили?
ІІІ Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці будемо працювати з програмами на розвиток логічного мислення.
Розвивати увагу, логічне мислення, просторову уяву, пам’ять. Виховувати інтерес до інформаційної культури.
ІV Вивчення нового матеріалу.
Послухайте задачі
v П’ять яєць зварилися за 5 хвилин. За скільки зварилося одне яйце?
v Якого каменя немає у воді? (Сухого)
- Які це задачі?
- А дії були?
- Мудрі математики називали їх логічними, бо для того, щоб дати відповідь треба підключити уяву, мислення.
- Як ви думаєте, які бувають логічні задачі? (Ребуси, пазли, танграми).
Учимося розгадувати ребуси.
Робота з підручником (ст. 48- 51)
Ребус – це … (читаємо і розгадуємо ребуси)
Гімнастика для очей
1. Учимося збирати пазли.
а) - Діти, а ви знаєте, що таке пазл?
- А що означає це слово? (Даю визначення терміну пазл).
- А хто вже вміє складати пазли?
- Що потрібно, щоб скласти пазл? (ст. 49, читаємо).
б) Робота в парах
- Працюємо в парах – складаємо пазли
- Що вийшло?
V Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторону розвів –
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.
2. Учимося складати танграм.
Розповідь вчителя. (ст. 50)
VІ Практична робота
Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.
Алгоритм виконання роботи (на картках для кожного учня, )
1) Увімкнути монітори.
2) Знайти програми “Сходинки”.
3) Включити програму “Розбірні малюнки”.
4) Вибрати малюнок “Зайчик”.
5) Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.
6) Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.
7) Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.
Хвилинка відпочинку.
Відео «Зайчики – пальчики».
VІІ Підсумок уроку.
– Що нового дізналися на уроці?
– Що найбільше сподобалося?
– Що таке ребуси?
– Що таке пазл?
– Що таке танграм?
Домашнє завдання.
Підручник п. 12 ст. 48-51;
Зошит ст. 24-25, № 3-4;
Важко зі скрупульозною точністю визначити переваги та недоліки кожної форми навчальної роботи. Але можна відносно точно вияснити, які умови створює та чи інша форма для проявлення учнів в різноманітних видах навчальної діяльності.
При конструюванні навчального процесу потрібно шукати шляхи створення позитивних умов для проявлення активності всіх груп учнів. Це можливо при поєднанні двох форм навчальної роботи: фронтальної та диференційовано-групової. Розібравши навчальний матеріал зі всіма, вчитель може повторно пояснити учням з середніми та низькими навчальними можливостями. Цей розбір сприяє створенню позитивних умов для учнів з низькими навчальними можливостями,що сприяє виясненню всіх незрозумілих питань. Учням з середніми можливостями також створюються позитивні умови для праці, які сприяють їх активності. В цей час учні з високими можливостями, виконуючи логічні завдання, розширюють, збагачують свої знання, оволодівають новими способами діяльності, стимулюючи їх активність, бажання навчатися.
При виявленні оптимальної форми навчальної роботи на конкретному етапі процесу навчання необхідно давати їй оцінку по ряду критеріїв. Що дає можливість більш точно визначити, яка форма навчальної роботи при одних і тих самих методах, прийомах, дидактичному матеріалі буде оптимальною.
В практиці темп вивчення матеріалу не вибирається вчителем, а задається йому навчальною програмою. Так, останні програми з математики розраховані на високий темп вивчення матеріалу.
Отже, під час вибору форм навчальної роботи на уроці враховується, як визначена форма забезпечує формування знань, як впливає на розвиток учнів.
Конструктуючи заняття, на основі аналізу можливостей конкретних форм потрібно підбирати їх у поєднанні,забезпечуючи високу ефективність навчального процесу, оптимальну результативність навчальної діяльності всіх груп учнів при раціональному використанні часу.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Педагогічні умови ефективного розвитку витривалості у школярів молодших класів засобами рухливих ігор
Навчання і побут студентів вищого навчального закладу
Дослідження рівня розвитку силової витривалості дітей середнього шкільного віку
Застосування лекцiй у процесi навчання у вищих навчальних закладах
Гендерне виховання у школі: Теорія та практика