Сторінка
7
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з картками Учитель показує картку з піктограмою. Діти повинні назвати програму, яка їй відповідає.
2. Самостійна робота в зошитах. (стор.15 впр.4-5)
V. Фізкультхвилинка
VI. Робота за комп’ютерами
1. Інструктаж учителя Сьогодні нам потрібно бути дуже уважними. Наша задача – знайти серветку, маючи лише її частину. Ви побачите декілька варіантів серветок, але вірним буде лише один.
2. Бесіда з повторення правил безпечної поведінки.
VII. Підсумок уроку
Гра «Впізнай піктограму»
Учитель показує лише половину піктограми, діти повинні впізнати її
Урок №5. Тема: Для чого потрібна клавіатура
Мета уроку:
• ознайомити учнів із клавіатурою, із розташуванням клавіш на ній;
• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;
• виховувати любов до природи. Обладнання: програма "Клавіатурний тренажер".
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Повторення правил з техніки безпеки.
Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?
Послухайте ситуації:
1. Пустотливій учениці подарували лазерну указку. Не бажаючи з нею розстатися, вона взяла її з собою на урок інформатики.
• Чи порушила вона правила з техніки безпеки? Якщо так, то які?
2. Хвастливий учень вирішив показати свої глибокі пізнання знайомій однокласниці, став від'єднувати монітор і клавіатуру від несправного комп'ютера.
• Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
II. Перевірка домашнього завдання.
• Діти, скажіть, яку тему ми вивчали на минулому уроці?.
• Що таке робочий стіл комп’ютера ?
• За допомогою якого пристрою зручно працювати з об’єктами на Робочому столі комп’ютера ?
• Завдання "Для розумників і розумниць", ст. 35 впр. 5 у підручнику.
Розминка. Діти, на минулому уроці ви розгадували загадки, самостійно розгадували ребуси. А сьогодні будемо заповнювати магічні квадрати. (Учні отримують інформацію про те, як заповнювати магічні квадрати).
Магічні квадрати — це квадрати, в яких сума чисел по діагоналі, горизонталі і вертикалі дорівнює - однаковому числу.
1. Самостійна роботa.
Заповнити магічні квадрати:
2. Перевірка самостійної роботи.
3. Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, щоб перейти до вивчення нової теми, зараз повторимо алфавіт і цифри, якими позначаються числа.
Отже, тема пов'язана з цифрами і буквами. А називається вона "Знайомтесь - клавіатура". (Тема записана на дошці).
Ви дізнаєтесь про розташування клавіш на клавіатурі, допоможете котові-риболову ловити рибу.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
Подивіться, діти, на клавіатуру. Зовні вона схожа на коробочку. Вона дає змогу вести діалог з комп'ютером.
Словникова робота.
Клавіатура - пристрій для введення інформації. На її поверхні розташовані клавіші. Вони різні і написи на них різні. На клавішах вгорі можна побачити цифри, нижче розмістилися три ряди клавіш з буквами українського та англійського алфавіту. На одній клавіші дві букви. Щоб набрати українське слово слід встановити режим української мови.
2. Робота з підручником.
Самостійно прочитати текст у підручнику на сторінці 36 (правило).
3. Колективне відтворення прочитаного.
4. Фізкультхвилинка.
Акуратно потягнулись,
До сусіда повернулись,
Раз - нагнулись,
Два - нагнулись.
Три разочки ми присіли,
І за парти тихо сіли.
ІV. Робота за комп'ютером.
Діти, на якій відстані слід сидіти від екрана монітора? Сьогодні ви будете допомагати коту-риболову ловити рибу.
1. Практична робота учнів.
(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).
2. Релаксація. Вправи для очей.
1. Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки. Повторити 3 р.
2. Міцно зажмурте очі, рахуючи до трьох, потім відкрийте очі і подивіться вдалину, рахуючи до п'яти. Повторити 4-5 разів.
V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
Урок наближається до кінця. Перевіримо, як засвоїли тему уроку.
• Що розташовано на поверхні клавіатури?
• Що можна побачити зверху клавіатури?
• Що розміщено внизу?
• Скільки букв на одній клавіші?
• Який режим слід встановити, щоб набрати українські слова?
VI. Домашнє завдання (диференційоване).
Робочий зошит. Вправа 3 , сторінка 18
Урок №6. Тема: Як вводити текст з клавіатури
Мета уроку:
• продовжити знайомити учнів із клавіатурою;
• розвивати увагу, логічне мислення;
• виховувати цікавість до уроку інформатики.
Обладнання: програма "Клавіатурний тренажер".
Тип уроку: використання знань, вмінь і навичок
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Повторення правил з техніки безпеки.
Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно вчинили діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?
Наприклад:
1. Дуже старанна учениця, виконуючи завдання на комп'ютері, притулилась щільно до екрану монітора і стала водити пальцем по тексту на екрані монітора.
Чи порушила вона правила техніки безпеки. Якщо так, то які?
2. Уважна учениця помітила, що дівчинка Мата взяла з собою на урок улюблені іграшки: плюшевого ведмедика і ляльку Барбі і посадила поруч з монітором.
Яке правило техніки безпеки порушила дівчинка Маша?
II. Перевірка домашнього завдання.
Згадайте, діти, яку тему вивчали на минулому уроці?
1. Фронтальне опитування.
• Що розташовано на клавіатурі?
• Що можна бачити на клавішах вгорі?
• Що розміщено нижче?
• Скільки букв на одній клавіші?
• Як набрати українські слова?
Розминка.
Діти, на минулому уроці ви вчились заповнювати магічні квадрати. Заповніть самостійно такі магічні квадрати.
(Перевірка самостійної роботи).
А сьогодні ми будемо вчитися розгадувати кросворди.
Словникова робота.
Кросворд - гра-задача, в якій фігуру з квадратів слід заповнити літерами, з яких складаються потрібні слова.
1. Впишіть у клітинки букви так, щоб утворились слова,
які містять цифру 3 і закінчуються на букву "а".
1.Добре відома кожній дитині водойма.
2."Золота" пора року.
3.Зимою і літом маячить одним цвітом.
4.Садова кущова колюча смачна ягода.
Якщо ви правильно впишете у відповідні клітинки 4 слова, то у І виділеному вертикальному стовпчику прочитаєте слово, що означає добре відоме усім природне явище, пов'язане з появою води на траві, листах дерев.
Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, щоб перейти до вивчення нової теми, зараз повторимо вживання великої букви, крапки, знака оклику, знака питання.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Навчання вимови на початковому ступені оволодіння усним мовленням
Фізичне виховання в дошкільних установах
Використання методу бесіди як засобу удосконалення навичок естетичного сприймання мистецьких творів у початкових класах
Шляхи формування навичок каліграфічного письма
Ціннісний фактор у формуванні структури дозвілля старших школярів