Сторінка
3
Клавіша, яку треба натиснути, підсвічується зеленим кольором.
Знайомство з клавіатурою у програмі відбувається у такій послідовності:
- маленькі українські літери,
- цифри,
- великі літери, що вводяться при натиснутій клавіші Shift;
- знаки пунктуації.
Робота з клавіатурою також може бути відпрацьована при відповідних налаштуваннях у програмі "Слово в лабіринті".
Навички роботи з мишею та клавіатурою можуть формуватись та відпрацьовуватись за допомогою інших програм. Початкові відомості про операції з мишею пропонує стандартна програма з операційної системи Windows "Знайомство з Windows XP". Клас програм – тренажерів призначений для формування відповідних навичок по управлінню комп’ютером. Як приклад можна назвати тренажер WMouse (розробник Є.А. Шестопалов) для опрацювання керування мишею, клавіатурні тренажери Virtuoz, BabyType та інші.
Звертаючись до теми Висловлення в початковій школі слід зазначити, що найкраще учні розуміють поняття висловлювань під час вивчення теми «Властивості інформації». Наводячи приклади корисної і некорисної, доступної і недоступної, істинної і хибної інформації. Практичні навички у правильному використанні висловлювань формуються у дітей під час вивчення теми «Алгоритми і виконавці» Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання. Логічне слідування «Якщо – то – інакше».
План розроблених уроків
Таблиця 1.
№ |
Тема уроку |
Тип уроку |
1 |
3 чого складається комп'ютер |
засвоєння нових знань,умінь та навичок |
2 |
Поняття про програму. Запуск програми на виконання з Робочого стола. Вікно програми. Завершення роботи з програмою. |
засвоєння нових знань, умінь, навичок |
3 |
Підготовка комп’ютера до роботи. Коректне завершення роботи з комп’ютером Робота із програмами на розвиток логічного мислення та відпрацювання навичок роботи з мишею. |
комбінований |
4 |
Що таке робочий стіл комп’ютера. |
засвоєння нових знань, умінь та навичок |
5 |
Для чого потрібна клавіатура |
комбінований |
6 |
Як вводити текст з клавіатури |
використання знань, вмінь і навичок |
7 |
Висловлення істинні і хибні |
комбінований |
8 |
Як працювати з програмами на розвиток логічного мислення |
комбінований |
Коментар
Навчальний матеріал другого класу є новим для учнів. Зовсім новою для учнів є тема «Основні складові і можливості комп’ютера. Висловлення».
Запропонований мною цикл уроків є початком даної теми яка біль докладно буде вивчатись у наступних класах. При розробці виділяю структурні елементи уроків, визначаю їх дидактичну мету. Приділяю увагу різним формам роботи на уроці, проведенню практичних робіт. На уроках разом з навчальною проводиться і виховна робота. Показую, як за допомогою інформатики вирішуються практичні життєві проблеми.
З метою економії часу на окремих уроках перевірку домашнього завдання не проводжу. Часто це здійснюю у формі гри, яка складається із завдань,аналогічних тим,що виконувалися вдома. З метою виховання самовідповідальності та самостійності даю творчі домашні завдання (малюнки, розповіді)що сприяє зацікавленості учнів у вивченні предмета.
Урок №1 Тема: 3 чого складається комп'ютер
Мета уроку:
• вивчити складові частини комп'ютера;
• розвивати логічне і образне мислення;
• виховувати любов до природи.
• Обладнання: програма "Лісова галявина".
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок
Хід уроку
І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.
Діти, давайте пригадаємо правила поведінки у комп'ютерному класі. (Діти розповідають правила техніки безпеки.)
II. Перевірка домашнього завдання.
• Діти, що ми вивчали на минулому уроці? (Можливості комп'ютера.) Тестове завдання. Вибери правильний варіант відповіді.
• Для розрахунків комп'ютери використовують у:
а) бібліотеках;
б) кіностудіях;
в) банках та офісах.
• Де комп'ютери зберігають інформацію про маршрути, наявність вільних місць:
а) у касах банків;
б) у касах попереднього продажу квитків;
в) у супермаркетах.
• Для проектування нових будинків, мостів, розроблення сучасних проектів оновлення міста комп'ютер використовують:
а) інженери;
б) продавці;
в) бібліотекарі.
• Для моделювання зачісок комп'ютер використовують у:
а) будинках моделей;
б) косметичних салонах;
в) перукарнях.
• Для створення спеціальних ефектів комп'ютери використовують у:
а) лікарнях;
б) бібліотеках;
в) кіностудіях.
"Для розумників і розумниць".
Закінчи речення:
Вівторок, середа, четвер, неділя - це .
Ранок, день, вечір, ніч - це .
Україна, Польща, Франція, Англія - це .
Стебло, листочок, пелюсточки - це . А тепер - навпаки. Придумай початок речення.
. - це імена казкових героїв.
. - це вулиці Києва.
. - це міський транспорт.
. - це дерева, що ростуть у парках Києва.
Розминка.
- Діти, на минулому уроці ми з вами виправляли помилки у тексті. А сьогодні ми спробуємо складати слова із складів та речення із слів.
Склади слова.
ця, ни, си
ва, сли
бе, не, са
мон,ли
ли, ка, на
по, ля, то
ло, мас
ля, зу, зо
Зі слів кожного рядка скласти речення.
Сніг, на, лежить, полях, іскристий.
Садок, біля, є, школи, нашої.
Землю, гарні, покрили, сніжинки.
Повідомлення теми і мети уроку.
Отже, ми побачили, що слова і речення складаються з частинок. А як ви думаєте, комп'ютер теж складається з частинок? (Так). І сьогодні на уроці ми дізнаємось, з яких же частинок він складається. А тема уроку так і називається "З чого складається комп'ютер".
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання тексту вчителем (сторінка 17 у підручнику, М. Корнієнко, С. Крамаровська, І, Зарецька-Інформатика 2 клас).
2. Словникова робота.
Монітор - це екран, на якому відображається інформація, з якою працює комп'ютер.