Сторінка
10
Туристсько-краєзнавча діяльність пройшла довгий шлях свого становлення від давніх віків і продовжує формуватись і удосконалюватись і в наш час. На території України туристсько-краєзнавча діяльність почала розвиватися у ХІХ ст. у різних напрямках, але активного розвитку набула в ХХ ст.
Краєзнавчо-туристична робота найефективніша тоді, коли має ідейно-моральну спрямованість, підпорядкована навчально-виховним завданням школи, пов'язана з життям і практикою, а її методи відповідають віковим особливостям та інтересам учнів.
Краєзнавчу роботу потрібно проводити планово, дотримуючись наступності. Корисно при цьому підтримувати зв'язки з відповідними установами та організаціями, поєднувати комплексні дослідження з докладним вивченням окремих питань.
Краєзнавчо-туристична діяльність характеризується надзвичайною різноманітністю її організаційних форм. Найпоширеніші з них: гурток, секція, клуб, товариство, краєзнавчий музей.
Найпоширенішою формою групової позакласної роботи є гурток (географічний, краєзнавчий, методологічний, гідрологічний, туристичний та ін.).При організації гуртка обов’язковою умовою є врахування спільних інтересів учнів, їх підготовку, вік.
Дидактичними цілями роботи гуртка є розширення та поглиблення природничих знань, засвоєння елементарних умінь дослідницької діяльності, поглиблення пізнавального інтересу до вивчення природи, розвиток індивідуальних здібностей і нахилів дітей, оволодіння практичними уміннями і навичками природоохоронної роботи.
Участь у роботі гуртка добровільна. Проте, потрібно вимагати утворення сталого складу гуртка, дотримання окремих правил, які регулюють його діяльність.
На першому занятті вчитель знайомиться з складом гуртка, пояснює учням чим вони будуть займатися, виявляє рівень їх мовної підготовки і інтереси, наявність дружніх зв’язків, мотиви, які спонукали записатися саме до цього гуртка. Структура занять і зміст роботи гуртка визначаються виходячи з його цільових установок, особливостей контингенту учнів з врахуванням можливостей школи, особистості і рівня педагогічної майстерності вчителя.
Бажано, щоб форма проведення занять гуртка була нетрадиційною, відрізнялась від уроку. Вірний вибір місця для проведення занять гуртка або інтер’єру кабінету сприяє створенню природного фону для мовленнєвого спілкування учнів, стимулює їх активність.
При створенні гуртків враховуються інтереси учнів, і звичайно, можливості і смаки вчителя, оскільки без цього практично неможливо керувати гуртком.
Размещено на Allbest.ru