Сторінка
8
Тест на оцінювання орієнтації в просторі
Проаналізувавши результати тесту для оцінювання орієнтації в просторі ми дізналися, що відмінний результат показали п’ять учнів, добре показали два учні, задовільний результат показали вісім учнів, достатній результат показали три учні (рис. 3.15)
Рис. 3.15. Результати тесту оцінювання орієнтації в просторі
Тест на оцінювання здібності до ритму
Проаналізувавши результати тесту для оцінювання здібності до ритму ми дізнались, що відмінний результат показав лише один учень, добре показали чотирнадцять учнів, задовільно показали три учні (рис. 3.16).
Рис. 3.16. Результати тесту оцінювання здібності до ритму
Тест на оцінювання управління часовими параметрами
Проаналізувавши результати тесту для оцінки здібності управління часом ми дізналися, що шість учнів показали високий результат, добре показали десять учнів, і два учні показали задовільний результат (рис. 3.17).
Рис. 3.17. Результати тесту для оцінки здібності управління часом
Тест на оцінювання спритності
Проаналізувавши результат тесту на спритність ми можемо зробити висновок, що розвиток спритності як у хлопців так і в дівчат незначною мірою відрізняється один від одного, оскільки відмінний результат у хлопців продемонстрували сім учнів, а в дівчат - шість. Кількість дівчаток та хлопців, що брали участь в тестуванні однакова (по 9 дітей).
Рис. 3.18. Результати тесту для оцінки здібності на спритність
Отримані дані демонструють кращі результати на спритність, що показали хлопців в порівнянні з дівчатами. Але ця різниця статистично недостовірна (р˃0, 05) (рис. 3.18).
Програма рухливих ігор для дітей молодшого шкільного віку впродовж навчального дня
М’яч капітану
Учні шикуються у 2-3 колони з однаковою кількістю учасників гри. Спереду на відстані 3 м до кожної колони стоїть капітан з м’ячем. За командою вчителя капітан по черзі кидає м’яч кожному гравцеві своєї команди і ловить від нього. Гравець, який віддав м’яч капітану, присідає або біжить в кінець колони. Спіймавши м’яч від останнього гравця своєї команди, капітан піднімає його або виконує ще якусь рухову дію (визначену вчителем).
Виграє команда, яка раніше закінчила передачу м’яча і рухову дію.
М’яч середньому
Учні шикуються у 2-3 кола з однаковою кількістю учасників гри. У центр кожного кола з великим м’ячем у руках стає капітан. За командою вчителя «раз, два, три — почали!» він по черзі кидає м’яч кожному гравцеві і ловить від нього. Спіймавши м’яч від останнього гравця, капітан піднімає його обома руками. Виграє команда, яка раніше закінчила передачу і ловлення м’яча по колу.
Варіанти гри:
а)капітан може робити передачу ногою, а середній гравець — рукою;
б) середній гравець накидає м’яч (волейбол) хлопчикам на голову, вони виконують передачу головою, дівчатка — руками;
в)усі гравці виконують передачу м’яча ногою.
Останній вибуває
У грі беруть участь 2-3 команди. Команди розташовуються за лінією старту в одну шеренгу. За сигналом всі учасники команди швидко біжать на протилежну сторону майданчика, перетинаючи лінію фінішу. Той, хто перетне лінію фінішу останнім, вибуває.
Біг виконується:
а)з положення стоячи обличчям до лінії;
б)з високого та низького стартів;
в) сидячи по-турецьки;
г) з положення лежачи тощо. Програє команда, в якої після декількох спроб залишиться менше гравців.
Падаюча палиця
Усі гравці стають у коло і розраховуються по порядку. Гравець з першим номером стає ведучим. Він ставить гімнастичну палицю на підлогу (траву) і підтримує її за кінець у вертикальному положенні. Ведучий голосно викликає який-небудь номер і відпускає палицю. Викликаний гравець повинен підбігти і зловити палицю, поки вона не впала. Якщо це йому вдалося,він повертається на місце з колі, а ведучий продовжує водити. Якщо гравець не спіймав палицю, вій стає ведучим, а на його місце стає той, хто водив.
Панас
У грі можуть брати участь хлопчики і дівчатка.
За бажанням хтось стає Панасом. Йому зав’язують очі хустинкою або рушником. Виводять на середину кола і звертаються до нього з такими словами: «Панас. Панас! На чому стоїш?» — «На Камені!» — «Що продаєш?» — «Квас!» — «Лови курей, але не нас!»
Панас починає ловити. Той, кого піймає, стає Панасом.
Рухливі ігри, які рекомендувалися до застосування в групах подовженого дня.
Естафета звичайна
Дві команди шикуються в колону по одному за загальною стартовою лінією. На відстані 15-20 м від команд — місця повороту естафети: високі прапорці чи стійки (1,5 м) або учасники гри (по одному з кожної команди). За командою початку естафети перші гравці команд біжать до стійки, оббігають її, біжать до других номерів, передають естафету, доторкаючись до долоні.
Перемагає команда, яка швидше закінчить біг. Естафету передавати за стартовою лінією.
Естафета з кеглями
Гравці розділяються на дві-три однакові за кількістю команди, так само, як і в попередній естафеті. Напроти кожної команди на відстані 10-15 м від лінії старту креслять у ряд два-три невеликі кола.
За командою (свистком) капітани з кеглями в руках біжать до своїх кіл, ставлять кеглі, повертаються назад, торкаються витягнутої руки гравця, який стоїть попереду, і стають у кінець своєї колони. Наступні гравці біжать до своїх кеглів, забирають їх, передають наступним гравцям і т.д. Виграє команда, яка раніше закінчила естафету.
Вказівки до гри. Якщо кегля впала, коли її ставили, треба спочатку її підняти і поставити на місце, а потім продовжувати біг.
Естафета з паличками і м’ячами
Зміст естафети такий, як і попередніх.
Зустрічна естафета
Розподілити учнів на дві команди. Кожна з них, розрахувавшись на переший-другий, у свою чергу, ділиться на дві частини. Перші номери кожної команди шикуються в колони на одному боці майданчика за позначеною лінією. На відстані 15-20 м від неї креслять другу лінію, за якою стають другі, номери, проти колони своїх партнерів.
За сигналом (голосом або свистком) гравці, які стоять першими в колоні № 1, біжать до другої половини своєї команди, передають колоні №2 естафетну-палицю і стають у кінець її. Другі номери, діставши палицю, біжать до перших номерів, передають їм естафетну палицю і т.д.
Виграє команда, яка раніше виконала завдання, тобто перші номери команди стають на місця других номерів, і Навпаки. Кожний гравець, який несе предмет, має перетнути лінію перед тим, як віддати його.
Зустрічна естафета з перешкодами
Розділити гравців на дві частини (вони шикуються в колону одна проти одної на відстані 10-15 м). Зміст естафети такий, як у попередньої.
Варіанти естафети:
а)з рівновагою. Учні швидко йдуть з одного боку лави на другий;