Сторінка
7

Використання ігрової технології на уроках географії

Команда „Колумби”

Тихий океан Гори Анди

Бразільське плоскогір'я

Ла-Платська низовина

Пампа

Пустеля Атакама

Озеро Тітікака

Річка Парана

Магелланова протока

ОстрівВогняна Земля

Команда „Магеллани”

Атлантичний океан

г. Аконкагуа

Гвіанське плоскогір'я

Амазонська низовина

Патагонія

Вулкан Чімборасо

Озеро Маракайбо

Річка Амазонка

Протока Дрейка

Антильські острови

Учитель. Цифри на карті теж відіграють важливу роль. Вони підказують нам висоту і глибину, широту і довготу. Без цифр географічна карта була б неповною, тому наступна зупинка .

Зупинка 4 „Цифрова”

На аркушах паперу написані цифри, учні пояснюють, що вони означають на карті.

Команда „Колумби”

6400 км (Довжина Амазонки)

6959 м (Висота г. Аконкагуа)

6723 м (Висота влк. Льюльяйльяко)

Команда „Магеллани”

1400 км2 (Площа оз. Маракайбо)

17,8 мли км2 (Площа материка)

5897 м (Висота влк. Котопахі)

Учитель. Після повторення номенклатури карти ми можемо просуватися в глиб материка. І ось під час нашої мандрівки ми виловили „поштову пляшку”, яка вже давно мандрує у воді. В цій пляшці знаходиться лист від екіпажу корабля про допомогу. Другий лист отримано від не дуже старанного учня. Зупинімось для розбору пошти.

Зупинка 5 „Поштова”

Завдання команді, що отримала листа з пляшки: прочитати цей лист і показати на карті місцезнаходженння команди корабля.

„Наш корабель винесло на берег ураганом десь у теплих широтах. Ми були вражені красотою місцевих гір, високі пасма яких були вкриті вічними снігами. Просуваючись у глиб материка, ми помітили численні конуси вулканів. Один із них місцеві жителі, зовні подібні до мешканців Індії, називали словом „Котопахі”.Аборигени кажуть, що Сонце над їхньою землею двічі на рік буває над головою і в ці дні опівдні предмети не відкидають тіні. Хто знайде це послання, шукайте нас за координатами: .ш, 78 . д.”

(Північно-західне узбережжя Південної Америки, в районі екватора)

Завдання другій команді

Вам надається текст з описом певних географічних об'єктів, у тексті зроблено помилки. За 2 хвилини виправити помилки.

„Гори Анди розташовані в східній частині Південної Америки. Це дуже старі та зруйновані гори, тому що вони утворилися ще за часів байкальської та герцинської складчастості. Гори мають розгладжені вершини, порослі лісом. Тут уже давно припинився процес горотворення, відсутні вулкани та землетруси. Найвища вершина - гора Тубкаль (8848 м). На заході гори виходять до Атлантичного океану, а на сході межують з Великими рівнинами. Середні висоти в Андах не перевищують 1500 м”.

Зупинка 6 „Дослідницька”

Учитель. А далі шляхи експедицій розходяться. Перша команда рухається в неповторну Країну Амазонію, а друга - до „Мідних гір”- Анд. Вам необхідно дослідити унікальність цих географічних об'єктів, а особливо звернути увагу на загадковий рослинний і тваринний світ; пояснити, в чому полягає особливість флори та фауни цих територій.

Кожна експедиція звітує, при цьому всі учасники вислуховують один одного уважно, а після звіту команда ставить одна одній запитання.

Зупинка 7 „Загадкова”

„Асоціювання”

Учитель. У мене на столі розкладені: квасоля, кукурудза, картопля, капуста, жито, томати, буряк. Яке відношення до сьогоднішнього уроку мають ці культури? (Південна Америка є батьківщиною квасолі, кукурудзи, картоплі, томатів)

„Заморочки з бочки”

Тут майже ніколи не буває дощів. Середньорічна кількість опадів - 7 мм. Якщо випадає дощ, то він є справжнім лихом: руйнуються цегляні будинки, провалюються дахи. Де спостерігається таке явище? (В пустелі Атакама).

Це дерево в народі називають „зламай сокиру”. А чи справді це так? Як називається це дерево? (Кебрачо).

Чому герої роману Жуля Верна „Діти капітана Гранта” у пошуках потерпілих на морі були змушені відвідати всі материки, крізь які проходила паралель 37° 11' пд. ш.? На яких материках вони побували? (Частина тексту була пошкоджена, залишилась тільки широта місцевості, де корабель зазнав аварії. Герої роману відвідали Австралію, Африку, Південну Америку).

Чи можна визначити, про який материк ідеться, якщо відомо географічні координати лише однієї його точки? Відповідь обґрунтуйте. (Звичайно, так, адже кожна тонка Землі має свої географічні координати і другої точки з такими ж координатами на Землі не існує)

Загадки

Гарна пташка тут живе,

Кольорове пір'я має,

Виду різного буває,

Як навчиш, то розмовляє. (Папуга)

Що за хитрий мандрівник

Нам відкрив цей материк?

Сам себе він обманув:

Думав, в Індію прибув. (X. Колумб)

IV. Підсумок уроку

(Роблять самі учні.)

V. Оцінювання навчальних досягнень

Зупинка 8 „Переможна”

За кількістю жетонів виставляються бали та визначаються переможці мандрівки. Експедиція переможців отримує нагороду.

VI. Домашнє завдання

Написати коротке оповідання про мандрівку материком. Скласти ребуси, кросворди з теми «Південна Америка».

Курс „Фізична географія України” (8 клас)

Учні 8 класу, як правило, в змозі здійснювати самостійну організаційну діяльність і вже подолали пік свого вікового негативізму у відносинах з дорослими. В їх діях починають переважати чітко вмотивовані вчинки. Починає простежуватися тенденція до глибокого аналізу дій вчителя, однолітків, себе. При організації навчальної гри романтика „подорожі” відходить на другий план. Сюжети ігор повинні спиратись на реальні події. Навчально-ігрове дослідження здебільшого фокусується на окремих проблемах та шляхах їх рішення. Тому доцільно використовувати уроки-„конференції”, „суди”, „марафони”, „експедиції”. Як приклад, можна використати урок-гру „Географічний марафон” з теми „ Рельєф України”

Навчальна мета: закріпити знання про форми рельєфу України, їх взаєморозташування, простягання, місцезнаходження найвищих точок рівнинної частини території України, а також Кримських гір, Українських Карпат та їх перевалів.

Розвивальна мета: розвивати вміння працювати з картами атласу, робити висновки, узагальнення, спираючись на базові знання з теми „Рельєф України”.

Виховна мета: виховувати національну свідомість громадянина України.

Обладнання: фізична карта України (настінна), атласи України, інструктивні картки, годинники із секундними стрілками.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Підготовка класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань та умінь учнів.

Бесіда за запитаннями:

І. Що таке рельєф? 2. Під дією яких сил сформувався рельєф України? 3. Назвіть основні форми рельєфу. В чому відмінності між ними? 4. Які особливості рельєфу України? 5. Схарактеризуйте рельєф рівнинної частини України. 6. Коротко схарактеризуйте Українські Карпати та Кримські гори.

III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

Кожна освічена людина повинна володіти хоча б елементарними знаннями про природу, населення, господарство своєї країни, культуру і звичаї рідного народу. Складовою частиною природи є рельєф. Безкраї рівнини Причорномор'я і Полісся, мальовничі горбогір'я Поділля і сиві Карпати, що своїми верхами підпирають небо, - все це Україна, наша земля.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: