Сторінка
7
Група М. Пошук екстремумів функцій однієї змінної; складання звітів до розв’язування задач на пошук екстремумів; розв’язування задач лінійного програмування, зокрема транспортної задачі; побудова функції апроксимації за заданими числовими рядами.
Група Е. Розв’язування задачі на розподіл ресурсів; задачі про оптимальний план випуску продукції; про розкрій матеріалу; про призначення; транспортної задачі; дослідження характеру зміни рівня виробництва деякої продукції за певний період часу.
Практична робота № 9. Визначення основних статистичних характеристик вибірки
Група Б. Визначення статистичних характеристик для таких даних: тривалість життя (середня, максимальна, мінімальна) птахів (домашніх тварин, риб); дані медичного обстеження; визначення динаміки захворювання на грип; обробка результатів опитування (визначення медіани, моди, середнього вибіркового, дисперсії, се-редньоквадратичного відхилення).
Група М. Статистична обробка результатів опитування, вибірки та ряду розподілу (визначення медіани, моди, середнього вибір-кового, дисперсії, середньоквадратичного відхилення), обробка результатів перепису населення.
Група Е. Визначення співробітників з максимальною та мінімальною заробітними платами; визначення середньої заробітної плати робітників; визначення товару із найбільшим залишком; визначення найдешевшої та найдорожчої закупівельної ціни на придбані партії товару з кодом _; визначення середньої закупівельної ціни товару з кодом _.
Практична робота № 10. Основи кореляційного аналізу
Група Б. Задачі на визначення залежності діастолічного тиску від віку людини; завантаженості вулиць автотранспортом; концентрації шкідливих речовин у воді; визначення залежності медичних показників від віку вибраної групи обстежених; дослідження залежностей між популяціями та екологічними факторами.
Група М. Побудова рівняння парної лінійної регресії методом найменших квадратів.
Група Е. Задачі на використання фінансових функцій, сценаріїв; прогнозування розміру виручки, яку буде отримано за поточний квартал від продажу партії товару з кодом _ за стандартних умов продажу, якщо закупівельна ціна одиниці товару _, кількість одиниць товару в партії _, передбачений залишок на складі в кінці кварталу _; аналіз ринку нерухомості в рідному місті та визначення основних параметрів, що впливають на вартість квартир.
Практична робота № 11. Макроси
Група Б. Створення каталогів для автоматизованої вибірки даних: «Відомості про лікарські препарати та рослини»; «Споживні якості продуктів харчування»; «Екологія регіонів України». Створення макросу для автоматизованого планування засіву культур на посівних площах.
Група М. Створення макросу для автоматизованої побудови розрізів тривимірних поверхонь.
Група Е. Створення каталогів для автоматизованої вибірки даних: «Показники фінансової та промислової діяльності підприємств», «Облік товарів на складі», «Об’єкти нерухомості міста». Створення макросу для автоматизованого форматування прайс-аркушів, пенсійних або платіжних відомостей.
Практична робота № 12. Функції користувача
Група Б: Обчислення обсягів муніципального водопостачання.
Група М. Створення функцій для обчислення алгебраїчного виразу.
Група Е. Створення функцій користувача для розрахунку податку з доходів, прибуткового податку.
Практична робота № 13. Програмування макросів
Група М. Програмування ігор «Морський бій», «Хрестики-нулики», «Бій в пам’яті», «Життя».
Група E. Програмування бізнес-гри «Цінова конкуренція на олігопольному ринку».
Електронна таблиця розглядається в шкільному курсі інформатики як об'єкт опрацювання, а табличний процесор — засіб опрацювання електронних таблиць. Під опрацюванням розуміється аналіз даних, їх корекція, синтез висновків, прийняття рішень, експерименти — все, що стосується дослідницької діяльності людини, яка використовує в своїй практичній професійній діяльності електронні таблиці і табличний процесор.
В основі методики вивчення табличного процесора:
Використання індуктивного методу, за яким пояснення основних можливостей та принципів опрацювання електронних таблиць будується від конкретних прикладів до узагальнень у вигляді правил - орієнтирів, які не залежать від конкретної програми та знань і навичок користувача стосовно роботи з нею.
Мотиваційне навчання, при якому кожна вказівка чи група зв'язаних за змістом завдання вказівок спочатку демонструється на прикладах, пояснюється мета та необхідність їх введення.
Навчання через систему доцільних задач. Для кожної конкретної вказівки чи групи вказівок добирається система завдань з практично значущим і добре зрозумілим змістом для відповідної вікової групи учнів. Учні знайомляться з умовою такого завдання та самостійно шукають в середовищі потрібні вказівки для одержання результатів, при цьому вимоги до результатів виконання завдання (вигляд відформатованої таблиці, діаграма, результати обчислень тощо) учні одержують у надрукованому вигляді. Завдання полягає в тому, щоб із запропонованої табличної інформації шляхом її опрацювання за допомогою табличного процесора одержати конкретні результати.
Використання при проведенні практичних занять за комп'ютером завдань двох типів:
введення вхідних даних з клавіатури та подальше їх опрацювання в середовищі табличного процесора;
опрацювання заздалегідь введених до пам'яті комп'ютера табличних даних та аналіз одержаних результатів.
Використання наочних орієнтирів для контролю за результатами виконання завдань.
Використання навчальної допомоги різного рівня при використанні завдань для самостійного виконання.
Проведення практичних робіт комплексного характеру для закріплення знань та вмінь учнів в нових умовах.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Теорія і практика А.С. Макаренка
Методичне забезпечення занять шкільного радіотехнічного гуртка
Педагогічна діяльність Миколи Івановича Пирогова
Запровадження магістерської програми "Педагогіка вищої школи" як передумова до підготовки кваліфікованих викладачів відповідно до вимог Болонського процесу
Роль тренера в підготовці спортсмена