Сторінка
6

Методика вивчення ЕТ Excel в шкільному курсі інформатики

літерою Б — біолого-хімічний, біолого-фізичний, біолого-географічний, біотехнологічний, хіміко-технологічний, фізико-хімічний, агрохімічний, екологічний;

літерою М — фізико-математичний,математичний,фізичний; літерою Е — економічний.

Практична робота №1. Задачі на створення, редагування та форматування електронних таблиць

Група Б. Створення таблиці з відомостями про чисельність популяцій видів та площі ареалів їх розповсюдження.

Група М. Створення таблиці з відомостями про області визначення та області значень деяких функцій.

Група Е. Створення таблиці показників економічної діяльності підприємства.

Практична робота № 2. Задачі на створення, редагування та форматування електронних таблиць із формулами

Група Б. Хімічний склад тіла людини; маса деяких органів дорослої людини: виконання нескладних розрахунків в таблицях; створення таблиці оцінювання небезпечних викидів при спалюванні вугілля; оцінка технологічних параметрів нафтопереробного підприємства.

Група М. Створення таблиці множення; табулювання значень поліномів та інших раціональних функцій.

Група Е. Складання платіжно-розрахункової відомості заробітної плати та зведеної відомості заробітної плати, виконання нескладних розрахунків у цих таблицях.

Практична робота № 3. Робота з функціями в ТП

Група Б. Задачі на створення ЕТ за результатами медичних обстежень: обрахунок кількості лікарняних; створення та обробка таблиці медичних обстежень (вік, стать, тиск, зріст, вага, пульс); визначення коефіцієнта ваги; визначення забруднення повітря (обчислення кількості грамів отруйного газу в літрі повітря); розробка спрощеної математичної моделі співіснування хижаків та їхніх жертв на спільній території; визначення річного приросту популяції; визначення загальної концентрації нітрогену у стічних водах.

Група М. Обчислення значень функції на заданому проміжку; задачі на розв’язування квадратного та біквадратного рівнянь; розв’язування нелінійного рівняння методом ділення відрізка навпіл з використанням циклічних посилань; обчислення визначеного інтеграла методом прямокутників та методом трапецій.

Група Е. Складання платіжно-розрахункової та зведеної відомостей заробітної плати із зазначенням утриманого податку та відрахувань із заробітної плати до пенсійного фонду, фонду страхування непрацездатності, фонду зайнятості та профспілкового фонду; складання таблиці надходження та продажу товару, розрахунок виручки від продажу товару, розрахунок ПДВ; розрахунок прогнозованої виручки; облік товарного запасу; розрахунок платежів за воду; розрахунок платежів за електроенергію; розрахунок прибутку або витрат у разі внесення коштів на депозит або купівлі товару в кредит; фінансові функції MS Excel.

Практична робота № 4. Побудова гістограм, кругових діаграм та графіків

Група Б. Визначення динаміки захворювання на грип; відносної частки угідь різних типів в Україні в І ст. н.е. та наприкінці ХХ століття; визначення підвищення температури атмосфери Землі за роками; динаміки зміни чисельності популяцій; розрахунок чисельності населення міста.

Група М. Побудова графіків функції (лінійних, квадратичних); графічне розв’язування систем рівнянь; побудова графіка руху тіла, кинутого під кутом до горизонту; побудова графіків функцій двох змінних.

Група Е. Побудова діаграми «Відрахування до пенсійного фонду за _ місяць»; побудова графіка з накопиченням «Премія за _»; побудова графіка з накопиченням «Порівняння відрахувань податку з доходів»; побудова кругової діаграми для визначення частки різних фірм-виробників продуктів, які зберігаються на складі; визначення точки рівноваги попиту та пропозиції, задачі на візуалізацію числових даних, які вимагають добирання типу діаграми; визначення залежності вкладених у виробництво коштів і отриманого прибутку; динаміки продажу товару впродовж _ року; залежності продажу певного товару від сезону; визначення фірми-постачальника партій товару та загальної виручки від його продажу. [13]

Практична робота № 5. Використання функцій ТП для роботи з базою даних

Обчислення середнього й мінімального значення в полі бази даних, визначення кількості непустих клітинок, складання пошукового запиту.

Група Б. Обробка даних у базах: «Екологія людини: Харчування (білки, жири, вуглеводи, калорійність, таблиця продуктів); Гігієна праці (таблиця енерговитрат)»; «Гранично допустимі концентрації деяких шкідливих речовин в атмосфері населених пунктів»; «Лікарські рослини України»; «Червона книга мого краю»; «Каталог квітів»; «Мешканці Київського зоопарку».

Група М. Обробка даних у базах: «Прайс-лист магазину комп’ютерної техніки»; «Кадри»; «Учні школи»; «Читачі бібліотеки», «Розклад руху потягів»; «Телефонний довідник»; «Бібліотечний каталог».

Група Е. Обробка даних у базах: «Облік залишку товару на складі»; «Об’єкти нерухомості міста, що перебувають у комунальній власності», «Каталог підписних видань», «Список учасників конференції».

Практична робота № 6. Обчислення підсумкових показників

Групи Б, М та Е. У базах даних з попередньої практичної роботи: відфільтрувати дані за допомогою автофільтра та розширеного фільтра, відсортувати їх, згрупувати за певною ознакою й обчислити проміжні підсумки, а також створити зведену таблицю та виконати консолідацію даних з кількох баз.

Практична робота № 7. Задачі на підбір параметра

Група Б. Розв’язування задач на обчислення калорійності продуктів харчування, складання дієтичного меню; розрахунок енерговитрат при певному типі навантаження людини.

Група М. Розв’язування нелінійних та трансцендентних рівнянь; застосування графічно-чисельного методу для розв’язування задач на пошук екстремумів та розв’язування рівнянь.

Група Е. Розв’язування задач на підбір процентної ставки й основних задач з мікроекономіки.

Практична робота № 8. Розв’язування оптимізаційних задач

Група Б. Розв’язування задачі на розподіл ресурсів; складання таблиці харчування людини для певного типу навантаження; розв’язування задачі про раціон; визначення виду функціональної залежності концентрації речовини від періоду часу та оцінка її концентрації у водоймі в момент викиду.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: