Сторінка
7
Другу групу програмних засобів - програми довідкового характеру - ширше застосовують під час самостійної роботи учнів. Нині практично будь-яку довідкову інформацію учні можуть знайти завдяки Інтернету, тому ці засоби так широко, як розраховували їхні розробники, не використовують.
Програми перевірки знань і тренажери корисні як допоміжні засоби засвоєння та перевірки набутих знань, тому з ними працюють і на уроках, і в позаурочний час.
Застосування програм комп’ютерної обробки повинне скоротити тривалість обробки одержаних учнями експериментальних даних до кількох хвилин. Це дає змогу приділити більше уваги теоретичним основам та виконанню дослідів і експериментів.
Програми загального призначення під час уроків використовують порівняно нечасто. Це зумовлено як складністю самих програм, що вимагає від учнів попереднього вивчення і практичного освоєння, так і задачами, які повинен розв'язати учитель під час уроку і які можуть не збігатися з можливостями та призначенням програм.
Винятком можна вважати програму GRAN-1, що здійснює дослідження графіків функцій та електронних таблиць Microsoft Excel, щоб виконати математичну обробку певних даних, хоча їх використання вимагає значно довшого часу і спеціальної підготовки.
Засоби мультимедіа належать до найновіших комп’ютерних технологій - це інтерактивна система, що вводить у "світ, названий віртуальною реальністю". Майже всі сучасні комп’ютерні засоби навчання розробляються на основі технологій мультимедіа. Вони сприяють зростанню в учнів інтересу до навчання. Над розробкою мультимедійних засобів навчання сьогодні працюють десятки науковців, тому їх впровадження в навчальний процес багатьох шкільних предметів відбувається досить інтенсивно.
Одним із засобів керування розвитком інтелекту людини і підвищення його організованості на сучасному етапі є інформатизація суспільства, що ґрунтується насамперед на розвитку інформаційних комп’ютерних технологій. Значення інформаційної технології величезне - вона формує передній край науково-технічного прогресу, створює інформаційний фундамент розвитку науки і всіх інших технологій. Головними, визначальними стимулами розвитку інформаційної технології є соціально-економічні потреби суспільства, і саме зараз суспільство як ніколи зацікавлене в якомога швидшій інформатизації та комп’ютеризації всіх без винятку сфер діяльності.
Безсумнівною перевагою інформаційної технології є те, що вона сама створює засоби для своєї еволюції. Формування системи, що саморозвивається - найважливіший підсумок, досягнутий у сфері інформаційної технології.
Сучасні інформаційні й телекомунікаційні технології стали настільки важливою частиною інфраструктури суспільства, що від них залежить не тільки технологічний, але й соціальний поступ, економічна конкурентоспроможність країни в цілому, її місце у світовій економіці, роль у міжнародному розподілі праці, здатність розвивати демократичні інститути, зростання нових робочих місць. Тобто інформаційні технології із технологічного чинника розвитку перетворилися у важливий елемент функціонування сучасного суспільства.
Розвиток комп’ютерних й інформаційних систем призвів до постановки нових завдань перед системою освіти.
Найбільш перспективним для освітніх установ є шлях мобільної інтеграції як по вертикалі, так і по горизонталі, що повинен привести до створення інтегрованого освітнього простору на базі інформаційних технологій. Практична реалізація цього шляху можлива тільки при наявності концепції безупинної освіти, починаючи з молодшої школи і закінчуючи різноманітними освітніми програмами на рівні післядипломної освіти. Технологічною базою такої концепції повинні стати сучасні інформаційні технології. Запровадження інформаційних технологій в освіті, окрім усього іншого, є обов’язковою передумовою формування інформаційного суспільства. Їх використання в сучасній освіті дасть змогу реалізувати низку актуальних завдань у процесі становлення інформаційного суспільства, розширити пізнавальну основу суспільства.
Таким чином, усі риси інформаційної технології вказують на те, що вона й у майбутньому залишиться найперспективнішим видом технології, що допомагає людині впевнено крокувати шляхом прогресу. Впровадження і широке використання інформаційних технологій навчання за умови виваженого використання у навчальному процесі виведе освіту в нашій державі на новий якісний рівень, стане черговим кроком до співпраці з європейською і світовою спільнотою.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Лісові системи та їх вивчення в шкільному курсі біології
Методика навчання письмового додавання і віднімання
Розвиток інтересу учнів та застосування нових інформаційних технологій на уроках обслуговуючої праці
Проведення уроку історії по темі "Київська Русь за наступників Ярослава. Володимир Мономах"
Особливості організації фізичної підготовки учнів молодшого шкільного віку