Сторінка
8

Робота над типами тексту на уроках української мови

Вчителю слід забезпечити, щоб робота над текстом, по перше, здійснювалась систематично, по друге, щоб на кожному наступному етапі навчання теоретичні та практичні відомості не просто повторювались, а поглиблювались відповідно до тих мовних явищ, які в цей час опрацьовуються.

У вересні цього року стала чинною програма з української мови для 5-9 класів. Побудована вона на основі нового Державного стандарту середньої освіти. Текстоцентричний принцип навчання української мови вважається одним із ключових.

Таке навчання відповідає основним завданням вивчення української мови та літератури, бо епіцентром уроку стає текст як засіб виховання всебічно розвиненої, творчої, національно свідомої, духовно багатої особистості, яка комунікативно виправдано вміє користуватися мовними засобами в усіх сферах суспільної діяльності. На уроках із застосуванням текстоцентричних технологій учитель може найтісніше поєднати навчання з вихованням, спираючись на багатство рідного слова. Саме орієнтуючись на відібраний для уроку текст, учитель формує виховну мету. Програма визначає теми текстів, які мають визначатися на уроках.

Учні знайомляться з типами текстів у початкових класах, в основній школі їхні знання поглиблюються.

Засвоєння учнями поняття текст починається з розуміння відмінностей між реченням і текстом.

Вчителю слід забезпечити, щоб робота над текстом, по-перше, здійснювалась систематично, по-друге, щоб на кожному наступному етапі навчання теоретичні відомості не просто повторювались, а поглиблювались відповідно до тих мовних явищ, які в цей час опрацьовуються.

Щоб школярі не блукали манівцями, набуваючи потрібних умінь нераціональним і важким методом проб і помилок, а поступово, але неухильно йшли до оволодіння навичками послідовного викладу думок, треба організовувати найрізноманітніші тренувальні вправи на текстовому матеріалі, конструювання власних зв’язних висловлювань.

Увага до закономірностей побудови тексту сприятиме розвиткові мислення школярів, удосконаленню їх усних і письмових висловлювань, допоможе у опрацюванні навчального матеріалу з усіх предметів, ґрунтовнішому вивченню закономірностей зв’язного мовлення у наступних класах.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: