Сторінка
6
3) визначила рівень логіко-математичного розвитку дітей старшого дошкільного віку. Формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень в природі проходить в основному на екскурсіях, прогулянках, під час ігор і праці. Велике місце відводиться бесідам, розповідям вихователя з використанням картин, кінофільмів, читання художньої літератури;
4) випробувала методику формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень в природі. 10 дітей шостого року життя виявляли рівень логіко-математичних уявлень при класифікації геометричних фігур, множин, предметів; зіставляли за величиною, масою, об’ємом, розміщенням у просторі і часі; обчислювали та вимірювали кількість, відстань, довжину, висоту, ширину, об’єм, масу і час. Формування логіко-математичних уявлень проходило засобами спостережень в природі: за явищами природи, природніми процесами та дослідженнями в природі;
5) експериментально перевірена ефективність процесу формовання логіко-математичних уявлень у дітей засобами спостережень в природі. Загальною тенденцією, виявленою у процесі обробки результатів формувального етапу експерименту, було поступове зростання кількості дітей експериментальних груп, порівняно з контрольними групами, що досягли високого рівня сформованості логіко-математичних уявлень засобами спостережень в природі. Так, наприклад, якщо високий рівень сформованості характерний в середньому для 48,3% дітей експериментальних груп, то для дітей контрольних груп він становить близько 20%.
Порівняння даних, отриманих у контрольних групах і в експериментальних, дає можливість зробити однозначний висновок про результативність запропонованої методики за експериментальною педагогічною технологією.
Діти експериментальних груп швидше орієнтуються в нових пізнавальних ситуаціях і застосовують набуті знання й уміння, у них вищий пізнавальний інтерес та прагнення знаходити відповіді на запитання, шляхи розв’язання пізнавальних завдань, пов’язаних із різним видами знань.
Отже, можемо зробити висновок, що спостереження в природі має вагомий вплив на формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого віку.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Психолого-педагогічні особливості формування самоконтроля у розумово відсталих дітей дошкільного віку
Навчально-мовленнєва діяльність учнів середньої школи на уроках української мови
Навчання вимови на початковому ступені оволодіння усним мовленням
Методичні основи роботи над словотворчими афіксами у контексті розділу "Будова слова" у 4 класі
Педагогічні умови диференційованого підходу до організації навчання учнів на уроках біології