Сторінка
6
Існує декілька причин втрати сенсу життя. По-перше, забуває традицій, які призводять до послаблення соціальних контактів людини. Необхідно виховувати у дітей повагу до старшого покоління, до його традицій. По-друге, надмірне прагнення до задоволень і насолод. Суспільство достатку задовольняє потреби, але не реалізує прагнення до сенсу життя. З цим пов'язані «недільні неврози» і «неврози безробіття».За відсутності роботи життя здається людям безглуздим, навіть якщо вони фінансово забезпечені.
Не малу важливість мають і життєві плани людини. Життєві плани - широке поняття. Вони охоплюють усю сферу особового самовизначення - моральне обличчя, стиль життя, рівень домагань, рід занять і так далі. Багато що вимальовується лише в загальному плані. Таким чином, найважливішою і важчою справою в юнацькому віці стає вибір професії. Старший школяр добре розуміє, що зміст цього майбутнього життя передусім залежить від того, чи зуміє він правильно вибрати професію, яким би безтурботним він не виглядав, вибір професії - його головна і постійна турбота.
Розвиток особистості і формування світогляду — дуже складний і суперечливий процес, що піддається безлічі різноманітних впливів. Проблема ціннісних орієнтацій, як одного з важливих стимулів розвитку і направляючої характеристики у світогляді особи, все більше привертає до себе увагу учених. Ціннісні орієнтації є складним психологічним феноменом, що характеризує вектор світоглядної спрямованість особи, як нероздільна частина системи стосунків особи, ціннісні орієнтації визначають вчинки і поведінку людини, що визначає важливість їх значення у формуванні світогляду.
Проблема динаміки ціннісних орієнтацій і формування світогляду і культури його виховання, привертає увагу філософів, психологів, соціологів, педагогів і є актуальним і значущим для визначення духовного розвитку майбутніх поколінь. Таким чином, питання виховання культури світогляду школярів є одним з найважливіших в сучасній шкільній практиці.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Формування культури дозвілля студентів вищих навчальних закладів в умовах роботи студентського клубу
Освіта як чинник соціально-політичної та культурної інтеграції українського суспільства
Підручникове забезпечення початкової школи
Педагогічні спостереження як метод дослідження
Прикладна спрямованість шкільного курсу математики