Сторінка
3
Куди зібрався Сашко? Про що він мріє? Давайте подивимося на нашу першу зустріч із цим хлопчиком (картина № 1) і порівняємо . Чим відрізняються зображення Сашка на картинках? Тільки зростом? А чим іще? Що він уміє робити добре, краще за всіх? Як Сашко буде навчатися в школі?
Малювання на тему «Я — у майбутньому»
Дитині дають завдання намалювати себе такою, якою вона бачить себе в майбутньому. Обговорюючи з нею малюнок, запитайте, який вона матиме вигляд, як вона буде почуватися, якими будуть її стосунки з батьками, братом чи сестрою, з однокласниками, друзями.
«Зустріч через п'ять років»
Діти готують виставу «Ми через п'ять років». Режисерами, акторами й глядачами будуть самі діти. Обговорюють приблизний сценарій, місце зустрічі, обстановку. Дорослий нагадує про те, що діти повинні продемонструвати все своє вміння спілкуватися. Кожна дитина показує себе такою, якою вона стане через 5 років.
Гра «Подорож до чарівної країни»
Сашко звертається до своїх друзів: «Хто поїде зі мною до чарівної країни?» — і ставить на стіл кулак з піднятим великим пальцем. Катруся бере великий палець Сашка у свій кулак, відставляє великий палець і каже: «Я їду з тобою до чарівної країни» . Коли останній гравець візьметься за палець, Сашко має постукати по його кулачкові й сказати: «Приїхали!».
«Заслужені нагороди»
Ведучий (педагог) показує медалі й розповідає, що вони різні, оскільки діти так само різні. У кожного щось завжди виходить краще, аніж в інших. Під час обговорення ведучий вручає медальки. Отримуючи нагороду, кожен під оплески (музику) проходить коло пошани.
Медальками нагороджують:
кращого танцюриста;
кращого друга;
кращого глядача;
кращого співака;
кращого вигадника;
кращу майстриню;
кращу квіткарку;
кращого оповідача;
кращого спостерігача;
кращого математика;
кращого спортсмена;
кращого книголюба;
кращого актора;
кращого чергового;
кращого вболівальника;
кращу казкарку;
кращу помічницю й т. ін.
Сашко вже підріс. Він багато чого вміє. Ви це побачите в анкеті, яку він склав разом із мамою. Заповніть її. Хай щастить!
« У прекрасне майбутнє торуємо ми шлях»
Мене звати
Моє прізвище
Моє повне ім'я, по батькові
Ласкаво мене називають
Колір мого волосся
Колір моїх очей
Скільки мені років
Мій зріст
Це я _
Найчастіше в мене настрій
Найбільше я люблю
Я дуже боюся
Я мрію про
Коли я виросту, то хочу стати
Ім'я та по батькові
Мами
Тата
Бабусі
Дідуся
Сестри
Брата
Друзів :
Мені хочеться, щоб членом моєї родини був
Кличка тварини, яка живе в нас _
Іноді я чую: «Нам не вистачає грошей до зарплати», «Хочеться купити Івасикові велосипед до літа», «Потрібно допомогти бабусі відремонтувати квартиру», — і мені від цих слів стає трішки тривожно, алея вірю, що все буде добре — мої батьки сильні.
Мені подобається, що найчастіше гарний настрій має _
Я бачу, як мої батьки цінують, оберігають, зберігають речі, що залишилися на пам'ять. Це
_
Я допомагаю вдома _
Я головний економ удома, тому що
Мені буває соромно, особливо коли _
Мені приємно згадувати про
Моя адреса, вулиця _будинок № _ квартира №
Обіцянка
Я, _
Даю обіцянку _
число місяць рік _
Підпис
Бесіда на тему «Спорт і здоров'я»
Що сталося із Сашком? Як ви гадаєте, чому він занедужав? (З'їв морозиво, застудився, не буває на свіжому повітрі, не робить зарядку, не загартовується, приймає мало вітамінів, тобто корисних продуктів .) Як Сашкові лікуватися? Що допоможе хлопчикові швидше вилікуватися? (Ліки, вітаміни, соки, гарний настрій, бажання одужати .) Із чим приходить мама? Що вона пропонує своєму синові? Що буде далі?
Читання, бесіда й розучування вірша «Жираф»
Жираф. Ай-ой-ай.
Айболить. А-ну, ротик відкривай. Жираф. Ай-ой-ай.
Айболить. Головою не хитай,
А скажи-но спершу «А». Жираф. А-а-а .
Айболить. Зрозуміла тут причина:
Ти хворієш на ангіну! Жираф. А-А?!
Айболить. Мед солодкий й теплий чай, —
Це тобі найперші ліки, —
Шию шарфом замотай.
Ну, бувай — рости великим!
Ранкова гімнастика за мотивами казки «Ріпка»
Пішов дід на город (ходьба одне за одним), посадив ріпку (присідання з прямою спиною), і не одну, а багато (серія присідань).
Виросла ріпка велика-превелика (потягнутися вгору). Став дід ріпку тягти (нахиляння з прямою спиною). Тягнув, тягнув . не витягнув.
Погукав дід бабу. Пішла й баба на город (ходьба з перекатом). Стали вони тягти ріпку (нахиляння із прямою спиною), але не витягли. Прибігла Мурка, спинку вигинає (спершись на обидві долоні й обидва коліна, прогинати спину), хвостиком розмахує (повороти таза в сторони, не відриваючи ніг від підлоги). Знову не витягли ріпку.
Покликали мишку (легкий біг на носочках). Узялися одне за одного (сісти одне за одним, ноги впираються в спину того, хто сидить попереду), потягнули ріпку (нахиляння вперед) і витягли.
Дуже втомилися й лягли на спину. А потім повставали, показали, якою великою буває ріпка (потягнулися вгору і заплескали від радості в долоні, тримаючи руки над головою), й сказали (під час видиху): «Тягли, тягли . витягли ріпку!».
Вправа «Що дарує здоров'я?»
Сашко почав щоранку робити зарядку. А ще він дізнався про те, що дарує здоров'я.
«Сонечко здоров'я дарує»
Дорослий заздалегідь разом із дітьми проводить дослід. У дві неглибокі тарілки висаджують проросле насіння квасолі. Одну тарілку ставлять на вікно, іншу — у темне місце. Упродовж тижня хтось із дітей повинен поливати насіння. Після того, як паростки сформуються, дорослий показує результати досліду. Дітям пропонують пояснити причини спостережуваних розходжень: чому паросток, що перебував у темному місці, виявився меншим, блідішим, слабкішим, аніж той, який ріс на відкритому сонці.
Після проведення досліду роблять висновок про користь сонячного світла для здоров'я.
«Повітря здоров'я дарує»
Дорослий повідомляє дітям, що їхнє здоров'я багато в чому залежить від того, яким повітрям вони дихають. Після цього діти стають у коло, а педагог називає різні місця, де йому подобається гуляти (наприклад: «Я люблю гуляти в парку, на вулиці, поруч із автотрасою, у сквері й т. ін.»). Якщо педагог назвав місце, де повітря чисте й свіже, діти плескають у долоньки, а якщо — місце із забрудненим повітрям, усі, закривши рота, розчаровано тягнуть «у-у-у».
«Спорт здоров'я дарує»
Бесіда й переказ оповідання «Змагання» Біля струмочка сиділи жабеня, білченя та їжаченя.
Ніяк не зрозумію, — зітхало їжаченя. Білченя й жабеня були страшенно незадоволені. Вони посперечалися, хто краще стрибає, а їжаченя вибрали суддею. Білочка стрибала по гілочці, як рудий веселий м'ячик. А жабеня застрибувало на середину струмка, на листок латаття, роблячи всілякі дивовижні піруети. І їжаченя ніяк не могло зрозуміти, хто ж із них кращий стрибун. Раптом їжаченя здригнулося від різкого голосу.
Усе неправильно! Усе навпаки! — поряд на горобині каркала ворона. Незнайома.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Виховання дитячого колективу за В.О. Сухомлинським
Методика навчання стрибків дітей раннього молодшого та дошкільного віку
Роль контролю у вивченні німецької мови
Психолого-педагогічне визначення готовності дитини шестирічного віку до школи
Педагогічний аспект формування інформаційної компетентності майбутніх учителів