Сторінка
10

Методика та організація обліку фінансових результатів у системі фінансового обліку та відображення їх у звітності (на прикладі спиртзаводу)

Рис 2.2. Відповідність до ходів і витрат у Звіті про фінансовий результати

У рядку 110 “Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)” відображається загальний доход (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг, тобто без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів та непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору).У цьому ж рядку надходження за договорами комісії, доручення, агентськими та іншими аналогічними договорами. Організації, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, у цій статті відображають вартість, за якою реалізовано цінні папери, та суму винагороди за виконання інших операцій, пов'язаних з розміщенням, купівлею і .продажем цінних паперів.

Цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно до суми нарахованої амортизації цих об'єктів.

Щодо оцінки доходу, то доход відображається в бухгалтерському обліку в сумі справедливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню .

У рядку 015 “Податок на додану вартість” відображається сума (податку на додану вартість, яка включена до складу доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

У рядку 020 “Акцизний збір” підприємство-платник акцизного збору відображає суму, яка врахована у складі доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

У рядку 025 показуються суми інших зборів або податків з обороту. Наприклад, збір на обов'язкове державне пенсій не страхування з операцій продажу ювелірних виробів (крім обручок), платини та дорогоцінного каміння.

У рядку 030 “Інші вирахування з доходу” відображаються надані знижки, повернення товарів та інші суми, що підлягають вирахуванню з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без непрямих податків (в тому числі суми, одержувані підприємством на користь комітента тощо). Зокрема, у цій статті відображають одержані підприємством від інших осіб суми доходів на користь комітента, принципала, співвиконавця, субпідрядника тощо за договорами комісії, підряду агентськими та іншими аналогічними угодами.

У рядку 035 “Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)” визначається шляхом вирахування з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відповідних податків зборів, знижок тощо.

У рядку 040 "Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) показується виробнича собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) або собівартість реалізованих товарів. У цій статті організації, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, відображають балансову вартість реалізованих цінних паперів.

Собівартість реалізованих товарів визначається за Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 “Запаси”.

Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загально виробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.

До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються:

• прямі матеріальні витрати;

• прямі витрати на оплату праці;

• інші прямі витрати;

• загально виробничі витрати.

Загально-виробничі витрати поділяються на постійні та змінні.

До змінних загально-виробничих витрат належать витрати на обслуговування і управління виробництвом (цехів, дільниць), що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності. Змінні загально-виробничі витрати розподіляються на кожний об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) виходячи з фактичної потужності звітного періоду.

До постійних загально-виробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, що залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягу діяльності.

Постійні загально-виробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу при нормальній потужності.

Нормальна виробнича потужність-це очікуваний середній обсяг діяльності, що може бути досягнутий за умов звичайної діяльності підприємства протягом кількох років або операційних циклів з (врахуванням запланованого обслуговування виробництва. Нерозподілені постійні загально-виробничі витрати включаються до складу собівартості реалізованої продукції. Отже, постійні загально-виробничі витрати включаються до складу виробничої собівартості продукції (рахунок 23) в повній сумі лише у випадку, коли фактичний обсяг виробництва дорівнює або перевищує нормальну потужність.

Якщо фактичний обсяг виробництва нижчий від нормальної потужності, то до складу виробничої собівартості продукції (рахунок 23) включається лише частина постійних загально виробничих витрат, а решта витрат, включаються до вартості реалізованої продукції (рахунок 90).

У рядках 050, 055 відображається валовий прибуток (збиток),що розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції

(товарів, робіт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) (рад. 035-ряд. 040).

У рядку 060 “Інші операційні доходи” відображаються суми, інших доходів від операційної діяльності підприємства, крім доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема доходи від операційної оренди активів, від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; доход від реалізації оборотних активів) тощо.

У рядку 070 “Адміністративні витрати” відображаються загальногосподарські витрати, пов'язані з управлінням та обслуговування підприємства.

У рядку 080 “Витрати на збут” відображаються витрати підприємства, пов'язані з реалізацією продукції (товарів), а також витрати на утримання підрозділів, що займаються збутом продукції (товарів), рекламу, доставку продукції споживачам тощо.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20 


Інші реферати на тему «Фінанси»: