Сторінка
1
Дата проведення: 15.03.2005 р.
Місце проведення: спортивний зал,
Інвентар і обладнання: гімнастичні лави, прапорці, ба’ри, "паркан", букви, стояки для складання слова, ку би, тренажери, мати, індивідуальні карточки з назвами дерев, звірів, шашки з дошкою, магнітофон.
Завдання: 1. Закріпити навики в перешикуванні ,танцях, естафетах.
2.Навчити умовно орієнтуватись по місцевості з виконанням вправ.
3. Повторити заняття по Індивідуальних карточках.
Мета: Розвивати увагу, орієнтацій, спритність, витривалість.
Вхід учнів у зал під музику /пісня "Козаченьки"/.
Шикування в одну шеренгу рівняння, привітання, ознайомлення, з завданням уроку. Повороти ліворуч, праворуч, перешикування з одніє шеренги, в дві й навпаки.
Діти, сьогодні ми відправляємось на екскурсію по місцевості побуваємо у Будинку культури, І спортивному залі школи, на стадіоні, в лісі. Нам прийдеться йти по вулицях, долати перешкоди, все це ви повинні робити організовано, старанно.
Перший пункт нашого призначення спортивний майданчик. Отже, уявляємо собі умовно наш спортивний майданчик. Ідем доріжкою, ,вона вузенька-вузенька: ходьба в колоні по одному, ходьба на пальцях, на п’ятах, входимо в лабіринт, ходьба зигзагами й, дальше переходимо до автомобільних коліс, будьте обережними, щоб не впали, бо колеса мокрі: ходьба приставними кроками, руки в сторони /декотрі діти роблять вигляд, що падають/, ідемо до великих коліс, але ви маленькі і перестрибнути їх не можете, яким способом пройдете ці колеса: ходьба напівприсиді, трошки менші колеса - в повному присиді. А тепер ми вийшли на пряму доріжку, нам треба рухатись швидше, бо через Марійку І Василька втратили багато часу: прискорена ходьба. Спортивний майданчик ми пройшли І приближаємось на шкільне повір’я, що намальовано на асфальті, кружечки, а як ми будемо їх долати; Діти стрибань з кружечка в кружечок обома ногами, а зараз відправляємось до Будинку культури на танці, треба нам поспішати, бо можуть закінчитись: біг в повільному темпі, до клубу нас не пускають, бо ви ще малі, але музику з клубу добре чути на дворі, потанцюєм; діти танцюють польку, летку енку, гуцулку і вальс. Сигнал, "автомашини", а зараз сідаємо в таксі і відправляємось далі / команди утворені заздалегідь, таксі” гімнастична лава - виконує "роль" машини/. Під назвою “Іду собі тай думаю” діти виконують вправи.
І. В.п. - сидячи на лаві, ноги нарізно, руки на поясі: 2 - ліву руку в сторону, 3- руки вгору, 4- вихідне положення.
2. В.п. - те саме, руки внизу:
1- руки до плечей, 2- руки вгору, 3- до плечей, 4- вихідне положення.
3. В.п. - сидячи на лавці, ноги нарізно, випрямлені вперед.
4. В.п. -упор ззаді на лавочці: І- опуститись вниз, /опускаєм таз/
2- вихінае положення.
3. В.п. сидячи на лавці, ноги нарізно, випрямлені вперед; І- нахил тулуба До лівої ноги, рукою торкнутись носка, 2- в.п. З- те саме в другу сторону.
5. В.п. - упор лежачи, ноги на лавці, руки на підлозі, І- зігнути руки, 2- випрямити.
6. В.п.- стоячи лицем до лавочки: настрибування і зістрибування з лавочки .
7. В.п.- сидячи на лавочці, рух руками як рулем в автомобілі.
Отже, перша зупинка, приїхали на стадіон, біля якого споруджується пам’ятник Івану Франку. Я думай, що ви всі знаєте, хто такий Іван Франко? Діти відповідають. Зліва ми бачимо висипану могилу Січовим стрільцям. А хто з вас знає пісню про січових стрільців. Виконується пісня "Гей, ви хлопці січовії", ?Гей, там на горі січ іде" . Дуже гарно дякую, молоді.
Сьогодні відкривається спартакіада школи з легкої атлетики між учнями 1-4 класів. Звучить гімн "Ще не вмерла .Україна", двоє учасників піднімають прапор.
Слово надається головному судді змагання /"роль" головного судді виконує вчитель", він знайомить з програмою змагань/.
Програма змагань на сьогодні:
- зустрічна естафета, в стрибки у довжину з місця, решта видів переносим на завтра. Суддям прошу підвести учасників До місця змагань /судді призначені заздалегідь з пов’язками/. Почались змагання добре, з завданням справились.
СИГНАЛ – “автомашини”
Всі сідають на лавочку, ноги нарізно, взяли один одного захватом руками за живіт: нахил тулуба вперед – назад - вправо-вліво. На дорозі болото, вода, будьте обережні, щоб не забризкались, діти піднімають ноги вгору і опускають, рух руками, як за рулем.
Діти, ми під'їхали до спортивного залу Будинку культури. Діти беруть навчальні картонки і займаються індивідуально 5 хвилин. Займаємось на совість по 3 учні.
Сигнал “автомашини”.
Всі сідають в "машину", ноги нарізно, встановлюємо дихання. А зараз повертаємось до школи в спортивний зал, там нас чекає –4-Б клас помірятись силами у "Веселих стартах".
Програма змагань:
І. "Побудуй паркан". У спеціально зроблені стояки з поперечками і перегородками Діти мають вставити планки, як і беруть з підлоги її закладань у перегородки /10 палиць, біг на дистанції можна урізноманітнити, дати стрибки: звичайний біг, на четверіньках стрибки на четверіньках, ходьба в упорі ззаді, стрибки: на лівій нозі, на правій, на обох і т.д Виграє команд, яка швидше побудувала паркан.
Від кількості учнів залежить кількість палиць і перегородок.
Передача прапорців: Команди поділяють на підгрупи і стають одна проти другої, посередині між командами лінія на відділі 8-10 м. По команді учасники біжать назустріч один одному і перед лінією міняються прапорцями, добігають до команди, доторкаються рукою до плеча товариша і той починає бігти. Виграє команда, яка швидше помінялась прапорцями. Забороняється мінятися прапорцями за середньою лінією, учасник, який доторкнувся до плеча, стає ззаді своєї команди.
Розклади шашки. Кожний учасник пересувається по гімнастичній лаві в упорі лежачи на животі перекид вперед .перестрибує бар’єр, бере чорну й білу шашку І ставить їх правильно на шахматну дошку, пролізає в бар’єр, перекид назад стрибає через гімнастичну лаву з упорою на руках /5 стрибків/, доторкається до учасника і той починає робити те саме, тільки назад на гімнастичну лаву настрибує і зістрибує /чергують стрибки/. Виграє команда, яка швидше і правильно розставила шашки. Для гри повинен бути повний комплект шашок.
Склади слово. Учасник стрибає обома ногами в гімнастичний обруч /8 обручів/, бере відповідну букву і починає складати слово, тобто букву чіпляє на гвіздок, забитий у спеціальний стояк, повертаючись назад. учасник стрибає одною ногою в обруч, як багатоскоки тільки вліво і вправо стрибає, доторкається до другого учасника і той робить те саме і т. д. Виграє команда, яка швидше і правильно склала слова. Коли прибігає /останній/ учасник, який зачепив останню букву всі учасники вишикувались.
1 2