Сторінка
1
Місце проведення: спортивний зал
Обладнання та інвентар: кільця для перетягування, доріжка (умовно), колода, місток, деревця, барліг ведмедя, маски лисичок, кошики, гриби, м'ячі, магнітофон.
Тема: сюжетно-рольова гра
„Нумо, друзі, побіжімо
чимскоріш у бабусине
дитинство босоноге".
Мета: розвивати спритність, кмітливість, увагу, силу. Виховувати любов до природи нашого краю, народних традицій, ігор і забав.
ХІД УРОКУ
Діти входять в зал під пісню “Гей там на горі Січ іде”. Шикування в одну шеренгу, рівняння, прийом рапорту, привітання.
Девіз уроку: "Жила собі казка в бабусиній хижі,
А в казці віками жили дивовижі,
Можливо комусь без потреби казки,
Та як же ростимуть без них малюки?
Учитель: Діти! Чи знаєте ви, куди ми сьогодні підемо?
Діти: Ні, ми не знаємо.
Учитель: Зараз ми з вами помандруємо стежками бабусиного дитинства. Дорога туди довга, важка, багато труднощів прийдеться здолати, та я думаю, що ви діти сміливі, сильні, ніщо вас не злякає.
(Діти йдуть звичайною ходьбою і виконують завдання)
1). Зараз ми в похід виходимо по стежці, дуже вузенькій - ходьба на пальцях, руки за спину - заходимо в ліс, руки в сторони кладемо, бо по колоді ідемо.
2). Ми в колону порівнялись і на п'ятках помандрували, на місток ми пішли - ось і річку перейшли.
3). Класом дружно ми ступаємо - на болото натрапляємо, перейдем за річку вмить і по купинах стриб-стриб.
4). Всі на берег на крутий піднялись ми юрбою /ходьба змійкою, зигзагами/. Знову вийшли на доріжку, постояли ми тут трішки, повернулися кругом і пустилися бігом.
Діти йдуть по лісі і виходять на галявину по три.
Діти виконують різні вправи під пісню “Понад Прутом моя Коломия”.
Хлопці 1. - руки вперед
2. - руки вверх
3. - руки в сторони
4. - руки вниз
Хлопці 1. - руки в сторони
2. - руки перед грудьми
3. - руки в сторони
4. - руки вниз
Хлопці 1. - упор присівши
2. - встати
3. - упор присівши
4. - встати
Хлопці 1. - крок вправо /вліво/, руки в сторони
2. - приставити ногу, руки вниз
3. - крок вліво /вправо/, руки в сторони
4. - приставити ногу, руки вниз
Хлопці 1. - поворот наліво /направо/, лицем до середини
2. - приставити ногу
3. - упор присівши
4. - встати
Хлопці 1. - нахил вперед, руки в сторони
2. - випрямитись, руки вниз
3. - нахил вперед, руки в сторони
4. - випрямитись, руки вниз
Хлопці 1. - руки за голову
2. - нахил вперед
3. - нахил назад /прогнувшись/
4. - випрямитись, руки вниз
Дівчата 1. - руки за голову
2. - нахил назад
3. – нахил вперед
4. – випрямитись, руки в сторони, ноги нарізно.
Хлопці 1. – стрибок, ноги нарізно, руки вгору
2. ноги разом, руки в низ
3. – стрибок, ноги нарізно, руки в сторони
4. – ноги разом, руки в низ.
Дівчата 1. стрибок, ноги разом, руки вниз
2. – стрибок, ноги нарізно, руки в сторони
3. – стрибок, ноги разом, руки вгору,
4. руки в низ, ноги разом.
Після виконання вправ клас поділяється на дві різні команди: команда "риб" з капітаном "сомом" і команда "лисиць" з капітаном.
Кожна рибка має свою назву. Всі риби плавають в озері. Коли пригріє сонечко, вони виходять на берег, щоб погрітися. Діти-рибки виконують різні вправи-рухи, не помічаючи небезпеки. Команда "лисиць" розташовується кругом озера, ховаючись за деревами. По команді "Хлюп у воду!" "рибки" стрибають у воду озера, а "лисички" стараються спіймати якомога більше "рибок". Коли рибка стрибнула у воду-озеро, небезпека минула. Гра продовжується до тих пір, поки не буде зловлено кілька "риб". Обирається прокурор-суддя /учитель/. Якщо в якість порушення зі сторони "лисиць", то справу можна оскаржити. Капітан "сом" підходить до капітана "лисиць", щоб той віддав "риб", але він відмовляється. Тоді обидва капітани підходять до прокурора-судді. Капітан "риб" скаржиться на капітана і команду "лисиць", які постійно не дають гратись на сонці "рибам". Суддя /розмірковуючи/ присуджує команді "лисиць" стрибки з місця, а команді "риб" - присідання. Потім команди міняються між собою. Кара присуджується обидвом командам за порушення правил. "Рибки" повинні бути у воді, а "лисиці" - в лісі. Суддя припиняє першу кару, підводить підсумки і говорить, хто краще відбув покарання. Після цього команди відбувають другу кару — передача і ловіння м'яча двома руками від грудей. Діти стають в колону один за одним, а капітан - обличчям до гравців. По команді судді капітан передає м'яч від грудей гравцеві. Гравець віддає м'яч капітану і присідає. Останній в колоні гравець повертає м'яч капітану. Капітан стає перед колоною і піднімає м’яч над головою. Команди стають на естафету: "Перенесення м'ячів під руками". Команди повертаються один до одного, беруться за кільце і перетягають один одного по сигналу судді. Котра команда перетягнула більше - та виграла. Прокурор-суддя підводить підсумок проведення естафет.
Учитель: Після цього всі подобріли,
Зло нікому не робили,
"Рибки" знову плавають у воді,
А "лисички" в ліс пішли.
Діти: Хто то спить під дубком
Ще й накрився кожушком?
(Всі діти підкрадаються тихенько на пальцях до "ведмедя”)
Учитель: Тихо, тихо, не гудіть,
То напевно, спить ведмідь.
Ц-с-с-с-с-с.
/Всі обережно ще ближче наближаються до дубка/.
Учитель: Стережіться, бо той гість
Як устане — всіх поїсть.
Ой, рятуйте від біди,
Утікайте хто-куди!
/Діти всі тікають, а ведмідь —ловить. Кого він спіймає, той іде з ведмедем до барлога/
Гра повторюється два-три рази.
Діти звертаються до судді-прокурора, щоб він допоміг виручити заручників. Діти-заручники виконують різні вправи, призначені їм суддею.
1 2