Сторінка
16
Перший раз секції зважують через 5-6год. після початку сушіння, а наступні через кожні дві години. Якщо результат останнього зваження співпадає з попереднім або відрізняється від нього не більше ніж на 0,02г, то його приймають за масу абсолютно сухої секції, записують в журнал, а сушіння закінчують. Перед зважуванням секції охолоджують в ексикаторах з безводним хлористим кальцієм або сірчаною кислотою концентрацією не менше 94% щільністю 1,84 г/см3.
Вологість секції визначають за формулою:
де тпоч – початкова маса секції, г; тс – маса абсолютно сухої секції, г.
Середнє значення вологості, обчислене по 2-х секціях дошки (заготівки) приймаються за початкову вологість Wпоч контрольного взірця. По контрольному взірцю визначають біжучу вологість в процесі сушіння.
В кожний сушильний штабель укладають по два контрольних взірці в місця інтенсивного і сповільненого сушіння, які установлюються із досвіду експлуатації камери.
Середню вологість їх приймають за початкову вологість пиломатеріалів в штабелі.
Контрольні взірці нумерують, торці очищують і покривають фарбою. Після цього їх зважують на торговій вазі з точністю до 5г. Масу записують на взірцях і в журналі.
Взірці укладають в рівень з торцем штабеля або трохи глибше, так щоб їх легко можна було вийняти. В процесі сушіння через визначені проміжки часуу (8-24год) в залежності від характеру пиломатеріалу, взірці виймають із штабеля і зважують. Якщо середня вологість пиломатеріалів (заготівок) в штабелі більше потрібної, пиломатеріали підлягають досушуванню. При меншому значені середньої вологості пиломатеріали підлягають тепловологообробці.
2.4.9 Показники якості сушіння
До показників якості сушіння відносять:
1. Відповідність середньої вологості висушених пиломатеріалів у штабелі заданій кінцевій вологості.
2. Відхилення вологості окремих дощок або заготівок від середньої вологості пиломатеріалів в штабелі.
3. Перепад вологості по товщині матеріалу.
4. Залишкові напруження у висушених пиломатеріалах.
Норми показників якості сушіння пиломатеріалів і заготівок встановлені залежно від категорії якості сушіння.
Таблиця 2.9
Показники якості сушіння пиломатеріалів і заготовок.
Показники якості сушіння | Категорія якості, ІІ |
Середня кінцева вологість пиломатеріалів або заготівок в штабелі, % При товщині пиломатеріалів, мм: 32 і менше 38 – 50 більше 50 | 7,10,15 |
Відхилення вологості окремих дощок (заготівок) від середньої вологості штабеля пиломатеріалів, %; При товщині пиломатеріалів, мм: 32 і менше 38 – 50 більше 50 | Не більше |
Середнє відхилення вологості, % при товщині пиломатеріалів, мм: 32 і менше 38 – 50 більше 50 |
|
Перепад вологості по товщині пиломатеріалів (заготівок), % при товщині пиломатеріалів, мм: 13 - 22 25 - 40 45 - 60 70 - 90 | Не більше 2,0 3,0 3,5 4,0 |
Основний показник залишкових напружень (відносна деформація зубців силової секції), % | Не більше 2,0 |
2.4.10 Розформування висушених штабелів
Розформування сушильних штабелів проводиться не відразу після вивантаження їх з камери, а після відповідної витримки в охолоджувальному приміщенні, тривалість витримки беруть приблизно 24 год для тонкого матеріалу і 36 .48 год для товстого матеріалу. Для механізації розформування пакетних штабелів можна використовувати електротельфери, крани, електронавантажувачі, якими знімають верхні пакети і транспортують їх до місця розформування. Розформовування пакетів може проводитися вручну або за допомогою механізмів. Для розформування суцільних штабелів є механізми, які використовують і при формуванні штабелів (штабелери, ліфти) а також автоматичні штабелерозбірники на великих підприємствах.
Дипломним проектом передбачено розформування сушильних штабелів проводити на вертикальному ліфті-підйомнику.
2.4.11 Зберігання висушених пиломатеріалів
Пиломатеріали, висушені до експлуатаційної вологості повинні зберігатися в закритих неопалювальних приміщеннях або під накриттям в штабелях із закритими торцевими і боковими сторонами. Пиломатеріали, висушені до експлуатаційної вологості повинні зберігатися в закритих опалюваних приміщеннях при додатній температурі повітря і відповідних значеннях відносної вологості, значення якої залежить від категорії якості сушіння, кінцевої вологості деревини і терміну зберігання. Допустиме зберігання пиломатеріалів на відкритому складі, якщо пакети захищені вологонепроникною упаковкою або в закритих неопалювальних складах протягом обмеженого терміну.
2.5 Розрахунок завантажувально-розвантажувального, транспортного обладнання і кількості робітників
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Загальна економічна та екологічна характеристики сучасних систем галузевих технологій економіки
Засоби механізації складальних операцій
Коктейль
Охорона праці та техніка безпеки при ремонті та обслуговуванні автомобілів. Основні небезпечні та шкідливі фактори при ремонті та обслуговуванні автомобілів
Предмет «Екологія і економіка» та його загальноосвітні основи