Сторінка
5
При моделюванні дотримуються всіх критеріїв моделювання форми нігтя. Він повинен виглядати тонким, максимальна товщина має припадати приблизно на стресову зону і становити не більше 2 мм. У зоні кутикули та на вільному кінці нігтя товщина повинна бути мінімальною, не більше 1 мм;
7-й крок. Особливої уваги потребує підпилювання акрилового нігтя, оскільки це визначає зовнішній вигляд та якість виконаної роботи.
Техніка підпилювання у різних школах також різна. Головне завдання – надати штучному нігтю максимально натурального вигляду, дотримуючись критеріїв підпилювання правильної форми, товщини та натурального вигину. Тому необхідно дуже ретельно підпиляти весь периметр зони кутикули та бокових валиків щоб перехід від натурального до штучного нігтя був непомітним і невідчутним. Ретельне підпилювання буде запобігати швидкому відлущенню акрилу від натуральної пластини.
Вільний край нігтя має бути тонким (виняток — становлять конкурсні вимоги). У процесі створення форми нігтя за допомогою підпилювання, як правило, використовуються грубо - й малоабразивні пилки та полірувальники для досягнення блиску та ідеально гладенької поверхні. Коли ніготь остаточно підпилений і блищить, нарощування закінчено і він готовий до покриття лаком/
Технологія моделювання нігтів на формах. Робота на формах є складнішою у технологічному плані, тому що майстер самостійно за допомогою трафарету задає штучному нігтю необхідної форми та вигину нігтя. Цим робота відрізняється від техніки моделювання нігтів на типсах, де сама типса задає напрям і форму майбутнього нігтя.
Пропонується наступна технологія:
1-й крок. Продезінфікувати руки клієнта, змити лак з нігтів;
2-й крок. Відсунути кутикулу й підпиляти вільний край, закругливши при цьому кути;
3-й крок. Зачистити нігтьову пластину рухами малоабразивної пилочки у напрямі росту;
4-й крок. Обробити нігтьову пластину препаратом для дегідратації (підсушування) нігтя;
5-й крок. Нанести на нігтьову пластину речовину, яка зчеплює натуральний ніготь із акрилом (технологію описано при моделюванні нігтів на типсах у кроці 5);
6-й крок. Підібрати та одягнути форми на нігті;
7-й крок. Перекрити акрилом ніготь (описано у технології моделювання нігтів на типсах у кроці 6);
8-й крок. Важливим пунктом є зажим бокових поверхонь нігтя (поки акрил не затвердів) для формування С-кривої нігтя;
9-й крок. Підпилити форму й зачистити поверхню нігтя пилочками різної абразивності для надання нігтю красивого вигину.
Коли моделювання нігтя закінчено, можна обробити кутикулу спеціальною олією й покрити нігті лаком.
РОЗДІЛ V
Використання інструменту та матеріалу, що застосовується для виконання сучасних технологій
Сучасні засоби і матеріали для манікюру досить різноманітні і поділяються на декілька функціональних груп. Косметичні препарати:
1. Засоби для догляду за шкірою рук;
2. Засоби для інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями;
3. Засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук;
4. Засоби для масажу рук;
5. Декоративні препарати.
Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу – від дерев’яних поличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям. Серед багатьох інструментів обов’язковими є:
Рашпиль – це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100 – 1100 відносно до ручки. Він призначений для обробки нігтьових пазух при манікюрі, а також при педикюрі для роботи з нігтями, які можуть вростати, м’яка та дрібна насічка забезпечує не агресивну обробку пазух і нігтів. Металеву частину інструмента виробляють із високоякісної сталі, він повинен проходити всі етапи санітарної обробки (від хімічної до теплової). Рашпиль, як правило, не потребує гострої заточки.
Лопатки – використовують для зрушування і підведення кутикули й птеригію як у традиційному манікюрі, педикюрі. Довжина лопатки з ручкою – від 10 до 15 см, довжина робочої частини – від 1 до 2 см, ширина робочої частини – від 0,5 до 1 см. Увігнута робоча частина має різні варіанти. Ручка може бути округлої форми або всю лопатку виготовляють з листової сталі. У цьому випадку ручка інструмента плоска. Лопатка може бути двосторонньою або на одній ручці з сокирою. Лопатки використовують для обробки нігтьових пластинок.
Сокири застосовують для підняття, відокремлення від нігтьової пластини птеригію і кутикули, а також для вичищення під вільним краєм нігтя. Сокири
випускаються різної ширини і довжини, може також варіюватися й кут інструмента (30-450). Найпоширенішою формою інструмента для манікюру та педикюру є сокира і лопатка, насаджені на одну ручку.
Матеріали для виконання мані курю.
ü рідина для зняття лаку;
ü олія оливкова або персикова;
ü набір лаків;
ü крем для рук;
ü крем для ніг;
ü тальк;
ü крем для масажу рук;
ü йод 5 % (156 г.)
ü дезинфікуючий розчин Каретникові (для інструментів);
ü синтоміцинова емульсія 5-10 %;
ü розчин перекису водню 3 %;
ü паста і порошок для полірування нігтів;
ü вата;
ü бинт;
ü лейкопластир;
ü серветки марлеві.
Вату застосовують у вигляді тампонів, які слід заготувати і тримати в банці з кришкою. Тампони використовують для зняття старого лаку з нігтів, при змащуванні олією нігтьових валиків, нанесення захисного крему на шкіру кистей і в багатьох інших випадках.
Рідина для зняття манікюрних лаків складаються із суміші речовини, які легко розчиняють лакову плівку ацетону, ізопропилового спирту, амілацетату. Всі ці розчинники не є зовсім не шкідливими для нігтів, тому для пом’якшення суміші рекомендується додати кастерову олію.
У 1987 р. Всесоюзним науково-дослідницьким інститутом синтетичних і натуральних пахучих речовин розроблено й запропоновано у виробництво вітамінізовану рідину для зняття манікюрного лаку. Вона являє собою прозору однорідну рідину темнуватого кольору. Її використовують не тільки для зняття лаку, але і в інших цілях: для зменшення сухості нігтів і шкіри навколо нігтя, збереження нігтів від розшарювання, зменшення ламкості. Ці властивості рідині надає норкове масло уведене до її складу. Є й інші види рідин для зняття манікюрного лаку, що випускаються парфумерною промисловістю нашої країни та зарубіжними фірмами. Для живлення і пом’якшення надшкір’я, а також для його дезінфекції застосовують спеціальні креми. Розпушування надшкір’я може робитися з допомогою гарячого мильного розчину.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Дія токсичних речовин на організм людини
Номенклатура речовин і стехіометрія
Обладнання для закріплення та переміщення зварювальних апаратів
Технології конверсії отруйних відходів виробництва в нейтральні природні речовини
Розрахунок прибутку і рентабельності трикотажного виробництва, яке спеціалізується на виготовленні полотна інтерлочного переплетення. Потужність виробництва 104 од. обладнання