Сторінка
2
З 1925 р. відомий сучасний спосіб фарбування нігтів за допомогою нітроцелюлозного лаку з додаванням фарб, який до Європи потрапив знову-таки з Північної Америки. З часом стали застосовувати й перламутрові лаки. Проте в усі часи безбарвний манікюр має своїх прихильників і виглядає напрочуд елегантно.
Таку ж давню історію має й педикюр (від латин, ped — нога та curare — доглядати і дослівно означає «догляд за ногами і нігтями»), Фахівці з догляду за ступнями були відомі ще у Стародавньому Єгипті. У XVI ст. в Англії з'явилися фахівці, які переважно займалися зрізанням мозолів. Вони вели кочовий уклад життя і працювали на ярмарках і вулицях. Винахідником педикюру у сучасному розумінні цього слова вважається Девід Лоу, який першим назвав себе педикюрником. До речі, він заснував і перший у Лондоні готель. 1780 р. Лоу вирішив зайнятися зрізуванням мозолів, що було досить прибутковим заняттям — за кожен візит він отримував гінею; ^Через п'ять років він надрукував наукову працю про ступні під назвою «Хіроподологія», де вперше застосував термін «педикюрник» («хіроподист»). Рецензенти книги визнали цей термін абсурдним,! не вважаючи Лоу за вченого та фахівця.
Відкриттям першої школи педикюру у Нью-Йорку стало незаперечним визнанням спеціальної науки. У 1913 р. перші 14 кваліфікованих педикюрників, у тому числі й одна жінка, отримали дипломи. До цього часу професія педикюрника була суто чоловіча.
РОЗДІЛ ІІ
Манікюр є найпопулярнішою гігієнічною процедурою з догляду за руками. Існує декілька видів сучасного манікюру, які визначають за основними способами технології: за способом розм'якшення кутикули — «сухий» чи «мокрий»; за способом видалення — обрізаний чи необрізаний. Його також розподіляють на класичний, європейський, апаратний, декоративний французький та манікюр із пемзою.
Техніка класичного традиційного манікюру включає розпарювання нігтів у мильному розчині, обробку нігтьових валиків і видалення кутикули. Класичний обрізний манікюр спрямований на видалення кутикули за допомогою ножиць або щипців. Він вважається небезпечним, оскільки можливі порізи.
«Мокрий» манікюр — звична процедура. Руки занурюють у теплу воду, щоб кутикула стала м'якою і її можна було акуратно обрізати ножицями чи щипцями. Такий манікюр добре пом'якшує шкіру і прекрасно підходить для запущених або покусаних нігтів.
У європейському манікюрі груба шкіра і кутикула видаляються препаратами — керотолітиками, які зумовлюють розчинення та видалення кутикули. При такій техніці манікюру виключається можливість порізів кутикули і вірогідність зараження організму збудниками різних захворювань.
«Гарячий» манікюр — різновид «мокрого». Назва походить від способу розм'якшення кутикули. Руки клієнта обробляють гарячим кремоподібним лосьйоном, який розігрівають у спеціальних нагрівачах протягом 15 хв. Руки клієнта обробляють лосьйонами, які містять різні рослинні компоненти: персикову або оливкову олії, вітамін Е та А, ланолін, кераміди, мінеральні добавки. Ці компоненти сприяють пом'якшенню кутикули, швидкому росту нігтів, їх насиченню живильними речовинами.
«Гарячий» манікюр застосовують для обробки тонких нігтів, а також для дитячого манікюру. Його рекомендують робити один раз на тиждень. Така процедура дуже доречна у холодну пору року.
Крім того, існують ще декілька поширених видів манікюру:
— апаратний манікюр з'явився відносно недавно та швидко набув великої популярності. Використовується спеціальний апарат, за допомогою якого обробляється підготовлена кутикула та шкіра навколо нігтя. Така технологія манікюру дозволяє значно скоротити час процедури;
— манікюр із пемзою застосовують тоді, коли клієнт віддає перевагу необрізному манікюру. При цьому підготовлену кутикулу нігтя обробляють каменем-пилкою, що складається з окису алюмінію й фарфору. Пемза м'яко та акуратно видаляє огрубілу й суху шкіру, виключаючи порізи і поранення;
— французький манікюр винайшов голова фірми ORLY, яка виробляє засоби для догляду за нігтями. Манікюр цього виду є одним із способів фарбування нігтьових пластинок, який надає ефект натурального здорового нігтя. Це підкреслює яскравий білий лак на вільному краю нігтя, а американський манікюр характеризується нанесенням на вільний край нігтя білого лаку менш вираженого відтінку.
Технічно французький манікюр виконують за допомогою таких же інструментів і матеріалів, як і простий. І підготовчий етап такий же, як і у простому манікюрі, але тільки до нанесення лаку. Якщо на нігтях є вм'ятинки, смужки або нерівності, рекомендується нанести базовий прошарок — наповнювач, який надасть нігтям гладенького вигляду після нанесення лаку.
Потім на кінчики нігтів наносять білий лак, починаючи з лівого боку вільного краю нігтя. Рухом по діагоналі до центру вільного краю наносять лак. Потім процес повторюють із правого боку нігтя. Лак повинен бути нанесеним у формі латинської букви V. На край нігтя можна нанести пряму білу смужку. Лак повинен добре висохнути.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Системи технологій металургії і перспективи поліпшення її екологічних характеристик
Метрологія і номенклатура речовин — засоби наукового пізнання природи, техніки та економіки
Пристрої для ущільнення стиків, що зварюються
Предмет «Екологія і економіка» та його загальноосвітні основи
Міжнародна система фізичних величин (si)