Сторінка
1

Ремонт столярно-будівельних виробів

Зміст

1. Вступ

2. Технологічна частина

2.1.Ремонт віконних блоків

2.2.Ремонт дверних блоків

2.3.Ремонт даху

2.4.Ремонт перекриття

2.5.Ремонт дошкової підлоги .

2.6.Ремонт будинків із колод і брусів

2.7.Ремонт каркасних і панельних будинків .

3. Заходи з охорони праці .

1. Вступ

Деревина як матеріал використовують у всіх сферах народного господарства, причому більшу частину деревини використовують в будівництві. Дякуючи своїм якостям – порівняно висока механічна міцність, мала теплопровідність, невелика щільність, легкість обробки, стійкість до дії кислот, солей, олій – деревину широко використовують для виготовлення несучих і огороджуючих елементів будинків і споруд, арок, балок, прогонів стропил стійок, підлог, вікон, дверей і інших виробів.

Великий розвиток дістали дерев’яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва і в першу чергу сільськогосподарських спорудах у вигляді арок, прогонів, а також при будівництві підприємств з хімічно-агресивним середовищем. Використання клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їх склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використанні її шляхом правильного розкрою максимального використання відходів.

В даний час привиконанні столярно-будівельних робіт використовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструменту для основних професій будівельного виробництва, які розміщені в ручній валізі для столяра будівельного, тесляра, паркетника.

Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах поточним способом з використанням півавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні площадки столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, півферми, балки і інші деталі поступають в готовому виді. Віконні і дверні блоки поступають на будівництво з навішаними стулками, фрамугами, кватирками і полотнами, пофарбованими і заскленими, дякуючи чому роботи по заповненню пройомів значно спрощуються і зводяться до монтажу готових віконних і дверних блоків.

2. Технологічна частина.

2.1. Ремонт віконних блоків.

Для ремонту віконних блоків використовують деревину шпилькових порід вологістю для стулок, фрамуг і кватирок (9±3)%, а для коробок (12±3)%. У віконних блоках найчастіше із ладу виходять бруски коробок і окремі бруски стулок, кватирок, фрамуг і рідко стулки в цілому. Окремі бруски коробок заміняють новими. Виготовленими точно по профілю розмірам замінюючих брусків.

Для заміни бруска коробки знімають стулки з петель, а потім виймають із прорізу коробку. Після заміни бруска коробку по периметру антисептують і обгортають толем, потім знову встановлюють в проріз і кріплять до стіни. В окремих коробках встановлюють взамін пошкоджених місць заробки на клею; заробки на клею ставлять в місцях врізання петель.

Якщо в стулках брусок пошкоджений повністю, його замінюють повністю, а якщо пошкоджена тільки частина бруска, то замінюють тільки цю частину. Новий відрізок бруска з’єднюють із залишеною частиною бруска на шипах і клею. При перекосі стулки і послаблені кутових з’єднань стулку виправляють і в кутах встановлюють кутники на шурупах. Відливи, які вийшли із ладу не ремонтують, а замінюють новими, установлюючи їх взамін старих на клею і шурупах або цвяхах, очистивши попередньо місце установки від старого клею.

В брусках коробки загнившу частину бруска коробки заміняють новою із з’єднанням на шипах або в четверть із кріпленням на клею. В підвіконних дошках ремонт проводять шляхом вставки рейки на клею.

2.2. Ремонт дверних блоків.

В щитових дверних блоках в процесі експлуатації відклеюється личківка і розколюється обкладка в місцях кріплення петель. В місцях, де відклеїлась личківка, її припіднімають і очищають від старого клею. Потім це місце намащують клеєм і личківку тимчасово прикріплюють цвяхами або брусками. В місцях кріплення петель в обв’язці дверей вирізають непридатну частину і на клею встановлюють нову вставку. До повного схоплення вставку кріплять до полотна струбциною або цвяхами.

Вийшовшу із ладу дверну коробку замінюють аналогічно віконній.

2.3. Ремонт даху.

До початку ремонту необхідно оглянути конструкцію даху і визначити, які елементи підлягають ремонту. Загнивший підстропильний брус замінюють брусом такої ж довжини і перерізу, попередньо обробивши його антисептиком. В брусах попередньо роблять потрібні врубки, щоб кінці стропильних ніг опирались точно без підгонки.

Загнивші стропи або замінюють новими, або підсилюють дошками-накладками, прикріплюючи їх болтами. При прогинанні даху необхідно спочатку вирівняти його, установивши стійки з клинами або домкрат, після чого під прогнувші стропи ставлять підкоси, які з’єднюють із стропильною ногою скобами. Пошкодженні ділянки даху замінюють новими.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: