Сторінка
1
Зміст
1. Вступ……………………………………………………………………3
2. Технологічна частина:
Призначення опорядження гіпсокартонними листами………5
Вимоги до опоряджувальної поверхні………………………….6
Інструменти та матеріали……………………………………… .7
Пристрої для виконання опорядження гіпсокартонними листами…………………………………………………………… Пенопласт от производителя alfa-m.org.ua
Підготовка поверхонь до опорядження………………… …5.
Будівництво стін з гіпсокартонних листів………… 6
Облицювання стін ГК листами……………………………… 18
Улаштування підвісних стель…………………………………20
Приймання та обмір робіт…………………………………………
Організація праці при виконанні робіт……………………… 28
3. Засоби з охорони праці…………………………………………….29
4. Використана література……………………………………………
Вступ
Розвиток будівництва та сучасних технологій в Україні, надійність та довговічність будівельних конструкцій багато в чому залежить від вчених, їх взаємодії з конструкторами, виробниками, зарубіжними колегами. Теорія в поєднанні з практикою допоможе знайти ефективні шляхи вирішення багатьох актуальних проблем будівельної галузі.
Сьогодні в будівництві завойовують позиції метал, високоміцний бетон та фібробетон (введення в бетон базальту металу і пластику). Фібробетон підвищує деформаційні характеристики, знижує крихкість та підвищує міцність конструкції. Огороджувальні конструкції повинні бути теплими, легкими і міцними. Існує програма із застосуванням ніздрюватих бетонів, як утеплювача. Поза увагою залишились дерев’яні та цегляні конструкції, вікна та двері, які також входять до комплексу огороджувальних конструкцій.
Завдяки сучасним технологіям, на вітчизняному ринку застосовують новітні технології, та використовуються матеріали відомих і перевірених торгових марок.
Науково-виробниче підприємство «Геліос» є виробником ремонтно-будівельних матеріалів під торговою маркою «Ферозіт». Торгова марка включає продукти різноманітного призначення з набором спеціальних властивостей – еластичні, швидкого твердіння, для природного каменю, для теплих підлог, облицювання басейнів. Новинками торгової марки «Ферозіт» є:
акрилова шпаклівка – високоякісний сучасний матеріал для внутрішніх та зовнішніх робіт з вирівнювання поверхонь; декоративна штукатурка; мозаїка; система декоративного оздоблення «пластівці» та швидкотвердіючий клей «Ферозіт 107».
Багатий кольоровий спектр поліефірних емалюй для оздоблювальних робіт презентує товариство «Стиролхімпобут». Використання нової технології дозволяє досягти високих характеристик продукції. Емалі для фарбування металевих, бетонних поверхонь, надають будівлям привабливого вигляду і служить захисним покриттям: поліуретанові, епоксидні, акрилові фарби, ґрунтовки, мастики, клеї, шпаклівки.
Полімерні фарби виготовлені на основі поліефірної смоли з домішками пігментів, наповнювачів і модифікованих добавок рекомендовані для фарбування фасадних панелей, алюмінієвих профілів кондиціонера, та інших металевих виробів і конструкцій, що використовується просто неба.
Якщо простежити розвиток будівельного комплексу у провідних країнах світу, то спостерігається прагнення до максимальної автоматизації виробництва, при гнучких розвинутих системах управління. Саме ці фактори сприяли до значного підвищення будівництва. Виконання робіт відзначені високою якістю в умовах подальшої індустріалізації, коли багато виробничих процесів переносяться з будівельних майданчиків безпосередньо на спеціалізоване підприємство, значне скорочення будівництва і проектування, роль якого постійно зростає. Це обумовлено підвищенням складності будівельних об’єктів.
Охороні навколишнього середовища вже давно приділяється особлива увага. Будівництво об’єктів пов’язаних із природокористуванням поставлено тут, у дуже строгій законодавчій і економічній рамки. Правом розробки економічних стандартів і контролю за їх виконання законодавчо наділені і місцеві природоохоронні організації. А стандарти прийняті на місцевому рівні в більшості випадків виявляються більш суворими ніж загально-національні. Тому виробничо-технологічні параметри промислових і транспортних об’єктів та й сам процес будівництва в майбутньому неминуче приведе до переходу на проектування і зведення всіх будівель з обов’язковим урахуванням раціонально і безпечно використання земельно-водних і енергетичних ресурсів а також перевантажного використання екологічно безпечних матеріалів і технологій.
Призначення
Гіпсокартон – це надзвичайно універсальний і актуальний в наш час будівельний матеріал. З його допомогою можливо за короткий термін часу оформити нещодавно зведені будівлі, заховати будь-який дефект виробництва, облаштувати найнезручніший закуток, зконструювати оригінальної форми і конфігурації підвісні стелі і т.д.
Вимоги до поверхні
Стіни повинні бути сухими, необхідно, щоб стіни не мали ніяких вологих місць (місця, які затікають водою (забивання зовнішніх стін дощем, снігом; через несправності гідроізоляції даху; пошкодження або несправність сантехніки), швидко покриваються пліснявою і грибками). Насамперед такі стіни висушують природнім або штучним способом (різноманітні види обігрівачів), обробляють антисептиками і прогрунтовують глибоко проникною водоізоляційною грунтівкою. Якщо будівля новозведена – стіни мають просохнути. Повинна бути підлога можливо чорнова.
Будівництво стін полягає на закріпленні гіпсокартонних плит до металевого каркасу, який складається з тонкостінних профілів. Повний монтаж стін виконується безпосередньо на місці.
Різноманітні варіанти конструктивних рішень, які основані на використанні різних профілів їх розміщенні, кількості слоїв плит і їх типу, використанні мінеральної або скловати, позволяють виконати широку гамму стін з різними механічними, термічними, акустичними і іншими характеристиками. Проте металевий каркас стіни має незмінно складатися з горизонтальних елементів, закріплених до підлоги і стелі [профіль “U”] і вертикальних [профіль “С”], розміщених між ними.