Сторінка
2
2.4. Ремонт перекриття.
В балкових перекриттях найбільш часто загнивають балки і щити. В балках більшою частиною загнивають кінці, зароблені в стіни. Стан балок визначають візуально, а також шляхом простукування обухом сокири. Якщо при простукуванні отримується глухий звук, стан балки незадовільний. Загнивші балки підсилюють дерев’яними антисептованими накладками із дощок або бруса з двох сторін, прикріплюючи їх болтами. накладки повинні бути того ж перерізу, що і балки, але довші загнившої частини приблизно в два рази. Непридатні щити перекриття замінюють новими антисептованими щитами.
2.5. Ремонт дошкової підлоги.
Дошкові підлги після першого року експлуатації всихаються і жолобляться, тому їх необхідно ущільнити. До початку ущільнення підлоги акуратно знімають плінтус і маркують його, для того щоб можна було його встановити на попереднє місце. Сокирою акуратно припіднімають кожну дошку окремо, віддираючи її від лаги, а цвяхи витягають. Після розбирання частини підлоги, приступають до його настилання, використовуючи зажими. Після з’єднання кожну дошку кріплять до лаг цвяхами з втоплюванням головок добійником. При виході із ладу окремих дощок (загнивання, поломка і ін.) аналогічним шляхом забирають дефектну дошку і замінюють її здоровою, попередньо антисептувавши пласть і крайки, і кріплять цвяхами з втоплюванням головок.
2.6. Ремонт стін із колод і брусів.
Зруб будинків із колод загнивають внаслідок неякісної ізоляції їх від кам’яних фундаментів, використання вологих колод і вплив атмосферних опадів. Частіше всього загнивають нижні зруби, а також колоди розміщені під віконними коробками і в кутах. При заміні нижнього зруба будинку взамін вийшовшого із ладу підготовлюють нову колоду, вибирають в ній паз, окорюють і антисептують її. Після цього під стовпчасті фундаменти з іншої сторони прольоту, де розміщена колода, підводять домкрати і дещо припіднімають зруб, вирубують загнившу колоду і заміняють її новою. Нижні бруси в будинках із брусів замінюють аналогічно.
2.7. Ремонт каркасних і панельних будинків.
В процесі експлуатації будинків в окремих будівлях спостерігається промерзання стін. Це викликано тим, що в стінах осів утеплювач – мінеральна вата, мінераловатні плити. Промерзання стін встановлюють в зимовий період, причому переважно у верхній частині стіни появляється іній. Ремонт стін проводять слідуючим чином: знімають акуратно з внутрішньої сторони личківку (ДВП, гіпсокартонні листи і ін.), потім знімають з панелей, каркасу обшивку, після чого знімають осівший утеплювач і встановлюють новий, слідкуючи за тим, щоб між ним і каркасом не було зазорів. Мінераловатні плити краще кріпити на клею – вони не просідають і не утворюють мостиків холоду. Після встановлення утеплювача стіни обшивають і личкують плитними матеріалами (ДВП, гіпсокартонними листами і ін.).
3. Заходи із охорони праці.
Кожний новий робітник, може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним новим робітником шляхом бесіди і показу наочних прикладів. Первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці зі всіма новими прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників, а позаплановий – при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник узнає правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструменту, електромережі і т. п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктованого і інструктуючого.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, детально пояснює безпечні прийоми роботи, захисну техніку, розказує про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будову механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будівельної індустрії, проте часто на будмайданчиках доводиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструменту а іноді і деревообробних верстатів. Зважаючи на це велику роль для безпечної роботи відіграє правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини обладнується верстаком і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстак міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ним легко і зручно було користуватися. Пиломатеріали, заготівки розміщують поблизу від верстака, з тим щоб робітник не затрачував значних зусиль і рухів на їх доставку до місця роботи.
Особливу увагу слід звертати на правильне використовування механізованого інструменту. Рукоятки ручного інструменту (молотків, пил, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їх поверхня повинна бути гладкою без вибоїн і скалок.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцю на відстань не більше 50 м, а переносити їх по сходах або драбинах не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки і організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака підйомного механізму.