Сторінка
6
Манікюрні лаки для нігтів можуть бути безбарвними або зафарбованими в різні кольори як розчинники лаків застосовують: оцтом, оцтово-емілевий ефір, спирт та інші речовини. Крім того в лаки додають так звані пластифікатори для надання їм більшої в’язкості.
Промисловість випускає асортимент безбарвних і зафарбованих у різні кольори лаків і лаків – пост. Почалося виробництво манікюрного лаку – пости “блиск” різних кольорів і відтінків. Цей лак добре покриває поверхню нігтя, створює красиву, блискучу рівну плівку, стійку до дії води і миючих засобів. Лак довго тримається на нігті при нанесені на нього швидко висихає. За призначенням манікюрні лаки поділяються на лак-основу (чим покривають нігті перед фарбуванням), декоративний фарбувальний лак і фіксуючий (безбарвний лак яким покривають нігті після фарбування кольоровим лаком).
Рідина для зняття лаку і лаки відносяться до числа легкозаймистих речовин і тому їх слід зберігати далеко від вогню в добре закупореному посуді в прохолодженому місці.
Щоб надати нігтям красивого блиску замість лаків застосовують також спеціальні порошки і пасти, з допомогою яких полірують поверхню нігтя, використовуючи замшеву щіточку. Персикову та оливкову олію застосовують під час манікюру рук з дуже сухою шкірою і при тріщинах нігтьового валика. В цьому випадку замість мильного розчину пальці занурюють на 10-15 хв. у підігріту олію.
Дезинфікуючі засоби і розчини застосовуються у випадках травмування надшкір’я або порізів шкіри. Місце травми промивають перекисом водню, змащують настойкою йоду. Дезинфікуючі розчини застосовують і при усуненні задирак. При наявності глибоких задирак або тріщин нігтьового валика після закінчення манікюру на ці місця накладають пов’язку із синтоміциновою емульсією. Під час масажу рук застосовується тальк – це білий або сіруватий порошок без запаху і блиску, жирний і слизький на дотик.
РОЗДІЛ VI
Охорона праці і техніка безпеки у салонах
Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людей в процесі праці.
Закон України «про охорону праці» вимагає, щоб усі працівники при прийомі на роботу проходили на підприємстві інструктаж - перевірку знань, питань з охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли перевірку знань з питань охорони праці - забороняється.
Види інструктажів: вступний, первинний, повторний, позаплановий, поточний, курсове навчання.
Соціально-економічне значення з ОХП. Реалізація конституційного права громадян на охорону їхнього життя і здоров'я в процесі праці.
ü Встановлення єдиного порядку організації охорони праці в Україні.
ü Надання права працівнику відмовитися від дорученої роботи.
ü Право переведення на легшу роботу у зв'язку з погіршенням здоров’я.
ü Обов'язкове соціальне страхування внаслідок нещасних випадків, професійних захворювань.
Зі сторони адміністрації потрібно створити умови безпеки праці ліквідовуючи професійні захворювання і травми.
За рахунок правильної організації виробництва, високої трудової дисципліни і дотримання усіма членами колективу правил санітарії і гігієни, техніки безпеки на робочому місці усувається кількістю одержаних травм на виробництві.
Інколи в перукарнях, як загалом і на кожному підприємстві іноді трапляються досить неприємні нещасні випадки, такі як: опіки, порізи, ще гірше електроудари і навіть майстер манікюру може стати переносником різних
захворювань, а із-за необережності може і сам захворіти.
Все це трапляється тому, що майстри недотримуються правил охорони праці і техніки безпеки, нехтують елементарними санітарними умовами.
Електроапаратура та інструменти повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними в роботі і мати захист при дотриманні до струмоносних елементів. При зникненні струму, його потрібно від'єднати від електросіті.
Усі ріжучі інструменти потрібно зберігати у спеціальних футлярах, і ні в якому разі не тримати їх у кишенях халата. І категорично забороняється зберігати вогнеспалахуючі речовини поблизу нагрівальних приборів, забороняється також і сушіння білизни у перукарнях на стаціонарних фенах, і поблизу нагрівальних приладів. Кожна перукарня повинна бути забезпечена на випадок пожежі вогнегасником.
При роботі з клієнтом майстрові потрібно пильно стежити за ріжучими інструментами, щоб не травмувати клієнта.
На кожному підприємстві перукарнях встановлюється пожежна сигналізація, аварійне світло, у випадку нещасних випадків та профзахворювань мають бути засоби індивідуального захисту.
Для нещасних випадків в кожній перукарні повинна бути аптечка з медикаментами і інструкцією по наданні першої медичної допомоги потерпілому від електричного струму, опіків, порізів та інших травм.
При дотриманні чистоти в перукарні, один раз в місяць роблять санітарний день, де займаються прибиранням приміщення, протирають підлогу хлорним вапном.
Майстер манікюру має бути завжди чистим і охайним, слідкувати за особистою гігієною. Тримати в чистоті власний одяг та манікюрний халат.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Компонування установок для автоматичного зварювання
Класифікація, техніко-економічні та екологічні характеристики сировини
Засоби технологічного оснащення транспортних операцій
Системи технологій металургії і перспективи поліпшення її екологічних характеристик
Пристрої контролю парності. Пристрої порівняння