Сторінка
2
Ці візки займають порівняно невелику виробничу площу, але можуть розташовуватися тільки біля стіни цеху, тому що при їхньому розміщенні в середині прольоту потрібний монтаж спеціальної металоконструкції для кріплення верхньої рейки. У деяких випадках верхня рейка закріплюється на цехових колонах. Цей спосіб може бути застосований тільки при достатній жорсткості колон, тому що в іншому випадку, при проході мостового крану, коливання колон будуть передаватися зварювальному апарату, що знизить якість шва. Щоб уникнути цього, іноді кріплення кронштейнів, що підтримують верхню рейку, до цехових колон, здійснюють за допомогою амортизуючих гумових прокладок.
Велосипедний візок ВТ - 1 (рис. 4.) складається з платформи 9, стояка 8, консолі 5, каретки 7 і трьох електроприводів - пересування візка, вертикального і горизонтального переміщення консолі. Візок переміщається електродвигуном 11 через редуктор 10, зубчасту 17 та черв'ячну 18 передачі, що встановлені на платформі. Візок рухається по нижній рейці на котках 12 і верхнім напрямним, закріпленим на колонах.
Рис. 4. Конструкція велесипедного візка ВТ-1
Вона може пересуватися з робочою зварювальною і маршовою швидкостями. Робоча швидкість плавно регулюється зміною числа обертів електродвигуна постійного струмуу за допомогою реостату. Перемикання з робочої швидкості на маршову здійснюється за допомогою електромагнітної муфти з дистанційним керуванням. Вертикальне переміщення каретки з консоллю здійснюється електродвигуном 1 через двоступінчасту зубчасту передачу 2, ходовий гвинт 3 і гайку 6, закріплену на каретці. Каретка переміщається по вертикальним напрямним стояка на чотирьох роликах. Горизонтальне пересування консолі здійснюється електродвигуном 13, через двоступінчасту зубчасту передачу 14, ходовий гвинт 15 і гайку 16, закріплену на напрямній 4. Консоль переміщається по напрямній по роликах. Прямолінійні шви зварюють за рахунок переміщення візка із зварювальним апаратом по рейковому шляху з робочою зварювальною швидкістю. Кільцеві шви зварюють при нерухомому візку й обертанні виробу на обертачі або роликовому стенді з робочою швидкістю зварювання.
Фактично велосипедні візки являють собою гаму устаткування, коли на двоколісний самохідний візок установлюється поворотна колона відповідного типу.
2. Глагольні візки
Ці візки відрізняються від велосипедних тім, що пересуваються по двох рейках, розташованих на підлозі цеху. Глагольні візки монтують із колон, встановлених на самохідні трьох- або чотирьохколісні платформи. По суті справи - це візок із консоллю. Візки досить універсальні, можуть бути встановлені в будь-якому місці цеху, алі мають дві істотних нестачі - займають значно більшу виробничу площу, ніж велосипедні візки, що особливо позначається при їхньому застосуванні для виробів із невеликими розмірами поперечного перетину (наприклад, балок), а також мають недостатню жорсткість, особливо, візки великих розмірів. Глагольні візки можуть бути поворотними і неповоротними.
Візки типу ГТ призначені для переміщення несамохідних зварювальних апаратів АБ, А-184 та інших при зварюванні прямолінійних і кільцевих швів.
Візок ГТ-1 (рис. 5.) складається з платформи 9, стояка 8, каретки 7, консолі 5 і трьох електроприводів - пересування візка, вертикального і горизонтального переміщення консолі. Візок переміщається на котках 12 електродвигуном 11 через редуктор 10, зубчасту 17 і черв'ячну 18 передачі, які встановлені на платформі колони.
Рис. 5. Конструкція глагольного візка типу ГТ.
Візок може переміщатися з робочою і маршовими швидкостями. Робоча швидкість регулюється зміною числа обертів електродвигуна постійного струму за допомогою потенціометра. Робоча швидкість перемикається на маршову за допомогою електромагнітної муфти з дистанційним керуванням. Вертикальне переміщення каретки з консоллю здійснюється від електродвигуна 1 через двохступінчасту зубчасту передачу 2, ходовий гвинт 3 і гайку 6, закріплену на каретці. Каретка переміщається по вертикальним напрямним стояка на чотирьох роликах. Горизонтальне переміщення консолі по роликах напрямної 4 здійснюється від електродвигуна 13 через двоступінчасту зубчасту передачу 14, ходовий гвинт 15 і гайку 16, закріплену на напрямній.
Візок ГТ-2 для несамохідних зварювальних апаратів (рис 6.) складається з платформи 9, стійки 8, каретки 7, консолі 5 і трьох електроприводів – пересування візка, вертикального і горизонтального переміщення консолі. Візок переміщається на котках 12 електродвигуном 11 через редуктор 10, зубчасту 17 і черв'ячну 18 передачі, установлені на платформі. Візок може переміщатися з робочою і маршовою швидкостями. Робоча швидкість регулюється зміною числа обертів електродвигуна постійного струмові за допомогою реостату. Робоча швидкість перемикається на маршову за допомогою електромагнітної муфти з дистанційним керуванням.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Термодинаміка — форми енергії і процеси її перетво¬рення в природних і технологічних системах
Альтернативні технології енергетики, їхні переваги й недоліки
Загальна економічна та екологічна характеристики сучасних систем галузевих технологій економіки
Складові і процеси природних екосистем
Системи технологій металургії і перспективи поліпшення її екологічних характеристик