Сторінка
2
2. Складальні стенди й установки призначені зазвичай для великих виробів, мають, як правило, нерухому підставу з розміщеними на неї настановними і затискними елементами й обладнаються спеціальними пересувними або переносними пристроями (порталами, катучими балками і т.ін.). Надалі, для стислості, складальні кондуктори, стенди й установки будемо називати складальними пристроями.
3. Універсально-збірні пристосування - УСП являють собою систему складальних пристосувань, призначених для широкої номенклатури виробів. Система УСП містить у собі підставу - плиту з Т-образними пазами і настановні і затискні елементи, що закріплюються на плиті в різних компонуваннях у залежності від форми виробу, що збирається.
4. Переносні складальні пристосування (стяжки, струбцини, розпірки і т.ін.) це зазвичай універсальні пристосування, застосовувані для складання різноманітних виробів у різних типах виробництва. У основному вони використовуються в індивідуальному виробництві на монтажі й у будівництві. У цих випадках переносні пристосування застосовуються здебільшого самостійно, без якогось іншого зварювального устаткування. У серійному виробництві переносні пристосування знаходять застосування в основному для великих виробів і разом із пересувним і стаціонарним устаткуванням, будучи доповненням до складальних стендів і кондукторів.
Рис 6. Види складального обладнання.
а – механізований кондуктор;
б – механізований стенд із пересувним порталом;
в – ручне універсально-складальне пристосування;
г – ручна струбцина.
На рис. 6. як приклад зображені різні види устаткування для складання того самого виробу (коробчатої балки з двох швелерів)
На рис 7. зображений кріпильний пристрій, що складається зі зварного корпуса 7 із трьома направляючими пазами, трьох рейок 4 із переставними кулачками 5, двох конічних передач 2 і 3, остання з яких має три відомих шестерні, зв'язані ходовими гвинтами 6 із рейками 4. Пристрій закріплюють на планшайбі обертача, потім кулачки встановлюють на рейках по діаметру виробу і трохи відводять назад. Після установки виробу обертанням ручки 1 рейки з кулачками синхронно зрушують до центру, центруючи і закріплюючи виріб. Кулачки можуть закріплювати виріб, як зовні, так і зсередини.
Рис 7. Спеціалізований патрон для універсального обертача М-1.
а – загальний вигляд;
б – кінематична схема.
Пристрій призначений для закріплення виробів діаметром до 1000 мм на універсальному обертачі М-1. Є аналогічні пристрої, установлювані безпосередньо на шпиндель маніпулятора (замість планшайби). Для кріплення виробів не тільки круглої, але і будь-якої форми використовуються переставні кулачки.
Для притиску крайок листів, що зварюються, найбільше поширення одержали механічні затискні пристрої.
На рис. 8. подана спрощена конструкція клавішного затискного пристрою, в якому функцію силових елементіввиконують пневматичні камери, що виконані у вигляді довгих прогумованих шлангів, покладених уздовж крайок, що складаються.
Рис.8. Клавішний затискний пристрій
з пневмошланговим приводом.
а – у вимкненому стані; б – у затисненому стані;
1 – мідна підкладка; 2 – притискний шланг; 3 – верхня балка;
4 – підложка для поворотного шлангу; 5 – шланг повороту;
6 – шарнір клавіша; 7 – притискний клавіш;
8 – підложка для притискного шлангу; 9 – нижня опорна балка;
10 – листи, що зварюються.
Один із шлангів (2-основний) створює робочий тиск на клавіші 7, а інший (5-допоміжний) служить для повернення клавішів у вихідне, неробоче положення. Шланг повороту клавішів може бути замінений рядом пружин, як це зроблено в пристрої, показаному на рис. 9.
Рис. 9. Клавішний затискний пристрій з поворотними пружинами.
а – у вимкненому стані; б – у затисненому стані;
1 – мідна підкладка; 2 – притискний шланг; 3 – верхня несуча балка;
4 – натяжний болт; 5 – поворотна пружина; 6 – шарнір притискного
клавіша; 7 – притискний клавіш; 8 – підложка шлангу;
9 – нижня опорна балка; 10 – листи, що зварюються.
У описаних затискних пристроях нижня опорна балка 9 оснащена мідною підкладкою 1, до якої притискаються крайки листів 10, що з'єднуються. Як відомо, призначення таких технологічних (ущільнювальних) підкладок складається в тому, щоб під час зварювання запобігти пропалам і протіканню рідкого металу в зазор, а в інших випадках (при односторонньому зварюванні) - щоб сформувати зворотний валик шва.
Складання конструкцій решітчастого типу в кондукторах забезпечує необхідну точність розмірів елементів і підвищує продуктивність праці в порівнянні зі складанням у звичайному копірі.
Знаходить застосування і роздільне складання лінійних елементів ферми:
поясів, розкосів, стояків - в кондукторах з наступним складанням із них усієї ферми.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Охорона праці та техніка безпеки при ремонті та обслуговуванні автомобілів. Основні небезпечні та шкідливі фактори при ремонті та обслуговуванні автомобілів
Розрахунок одномодельного потоку з виготовлення жіночої сукні
Наука вимірювання: становлення і сучасність
Розробка модельної конструкції з виготовлення сукні вечірньої
Світова еколого-економічна криза ХХ ст. і проблеми України