Сторінка
3
Складання в'язів (рис 10.) роблять без приварки фіксаторів до стелажів, а для забезпечення стійкості кутків 1 в'язів застосовують фіксуючі «гребінки» із швелера 3, до стінки якого приварена листова смуга 2 з вирізами. Гребінки встановлюють уздовж стелажів і закріплюють проти зсуву пробками.
![]() |
Рис 10. Пристосування для складання в'язів.
1 – кутник; 2 – листова смуга із вирізом; 3 – швелер.
Просторові гратчасті конструкції (опори ліній електропередач, щогли, вежа, легкі колони й ін.) збирають у наступній технологічній послідовності: спочатку збиратюь дві протилежні плоскі ферми по копиру, потім роблять загальне складання просторової конструкції в об'ємному кондукторі.
Кондуктор для складання опор ліній електропередач пірамідальної форми (рис. 11.) має три площини в торцях, приварених до планшайб. Площини 2 і 4 мають решітку, що відповідає обрису збираної конструкції опори ЛЕП. Пояси кондуктора в площині 3 з'єднані розпірками. Площина 1 відкрита для закладання зібраних площин та звільненняз кондуктора зібраної просторової конструкції. У поясах кондуктора є отвори, що відповідають розташуванню отворів у конструкції. Торцеві планшайби через вісь спираються на дві опори.
Рис. 11. Кондуктор для складання опор ЛЕП пірамідальної форми.
1, 2, 3, 4 – номери площин кондуктора; а, б, в, г – положення кондуктора при складанні опори.
Спочатку на окремих плоских кондукторах збирають дві бічні площини 1 і 3, які потім укладають у загальний кондуктор, що знаходиться в положенні (а). Отвори зібраних ферм опори сполучають з отворами загального кондуктора і закріплюють болтами та пробками. Повернувши кондуктор на 90 градусів у положення (б), на гратчастій площині 4 загального кондуктора складають решітку площини опори. Потім, повернувши кондуктор на 180 градусів у положення (в), складають решітку останньої площини опори.
Закінчивши складання просторової опори ЛЕП, повертають кондуктор у положення (г), виймають болти та пробки і мостовим краном виймають зібрану конструкцію з кондуктора в напрямку його розширення.
Складання просторових решітчастих конструкцій із рівнобіжними поясами зручно робити в кондукторі-кантувачі (рис. 12.). Кондуктор має станину зі швелерів 9, на якій прикріплена нерухома опора 11 з редуктором і електроприводом 12. Рухлива опора 8 установлюється по довжині складальної конструкції на станині. Рама 13 копіра прикріплена шарнірами до двох стояків 3, які установлені на станині. На опорах 8 і 11 закріплені обертові планшайби 1 і 6, що приводяться в рух електроприводом 12. На станині встановлені три упори-фіксатори 14, що служать обмежниками підйому копіра 13 при установці його в робоче положення штоком повітряного циліндра 16.
Рис. 12. Кондуктор-кантувач для складання просторових решітчастих конструкцій.
1, 6 – планшайби; 2, 5, 7 – фіксатори; 3 – стійка; 4 – поясний кутник;
8 – рухлива опора; 9 – швелер; 10 – передаточний вал; 11 – нерухлива опора; 12 – електропривод; 13 – рама копіра; 14 – упор-фіксатор;
15 – розкоси; 16 – повітряний циліндр.
Складання просторових конструкцій у кондукторі-кантувачі починається з укладання чотирьох поясних кутків 4 у фіксатори 2, 7 планшайби і закріплення їх пробками з чекою. Укладання кутків робиться при опущеному копірі 13, що після укладки чотирьох кутків 4 штоком повітряного циліндра 16 піднімається в робоче положення до упора 14. У цьому положенні по копіру 13 складають розкоси 15 однієї площини, конструкції, після чого копір 13 опускають у вихідне положення. Потім на планшайбі повертають зібрану площину на 90 градусів, знову піднімають і закріплюють копір 13, після чого складають на ньому решітку другої площини конструкції. Після чотириразового повторення операції складання площин зібрану просторову конструкцію звільняють від пробок і виймають із кондуктора мостовим краном.
На рис. 13. представлена установка для складання поздовжніх стиків обичайок, що складається з портальной рами 2, двох гідравлічних стяжок 4 для суміщення і з'єднання поздовжніх крайок і гідравлічної стяжки 5 для вирівнювання торцевих крайок. Стяжки 4 за допомогою пружинних підвісок 6 закріплені на візках 7, що пересуваються по рамі 2. На цих же візках закріплені і панелі керування 3. Стяжка 4 (рис. 13, в) за схемою аналогічна гвинтовий. Гвинти замінені гидроциліндрами - двома затискними 8, одним що вирівнює 9 і одним стягуючим 10.
Рис. 13. Установка для складання поздовжніх стиків обичайок.
І – ІІІ – зустрічні рухи гидроциліндрів і штоків; Іа – ІІІа – відповідні рухи крайок.
Стяжка 5 для торцевих крайок являє собою гидроциліндр із двома ланцюгами, на кінцях яких є гачки, що зачіпляються за крайки обичайки. Під час складання обичайка знаходиться на роликоопорах 1, на які вона потрапляє по нахиленному стелажу. Перед складанням обичайку повертають на роликоопорах стиком нагору і стяжкою 5 вирівнюють торцеві крайки в площині, перпендикулярної поздовжньої осі обичайки (рис. 13, б). Після цього крайки обичайки з'єднують стяжками 4 (рис. 13, в) і прихвачують дуговим зварюванням, починаючи із середини стику. Зібрана обичайка знімається з роликоопор спеціальним пневматичним виштовхувачем.
Установка застосовується для обичаек діаметром 0,5 ¸ 1,5 м, довжиною до 2,1 м із товщиною стінки до 16 мм. Циліндри стяжок розвивають зусилля до 12000 Н при тиску масла до 6 МПа.
Складання обичайок у вертикальному положенні виконують на стенді (рис. 14.) із виправленого сталевого листа 2 завтовшки не менше 20 мм, прикріпленого электроприхватками до швелерів 1. До листа приварюються внутрішні і зовнішні фіксатори у вигляді кутків-коротишів. Внутрішні фіксатори встановлюються по внутрішній циліндричній поверхні конструкції, а зовнішні - на відстані 60-80 мм від зовнішньої її поверхні. Звальцьовані листові деталі установлюють вертикально між внутрішніми і зовнішніми фіксаторами і затискають сталевими клинами, що забиваються в зазори між поверхнею листа і зовнішніми фіксаторами. При складанні труб діаметром до 2000 мм обичайки вальцюють з одного листа довжиною до 6500 мм.
Рис. 14. Складання обичайок у вертикальному положенні.
1 – швелер; 2 – сталевий лист.
Труби діаметром більш 2000 мм доводиться складати з двох вальцьованих листів. Стяжку і стикування таких листів здійснюють за допомогою болтів, пропущених через кутки, приварени біля кромок листів, що стикуються. При діаметрах труб більших 2000-2500 мм і товщині листа не менше 12-16 мм для забезпечення необхідної жорсткості ставлять хрестоподібно тимчасові гвинтові розпірки.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Кориця та імбир: красиво та корисно
Розрахунок прибутку і рентабельності трикотажного виробництва, яке спеціалізується на виготовленні полотна інтерлочного переплетення. Потужність виробництва 104 од. обладнання
Двостоякові горизонтальні обертачі (кантувачі)
Підготовка металу до зварювання, інструменти та прилади для зварювання
Технології конверсії отруйних відходів виробництва в нейтральні природні речовини