Сторінка
2
І четверте:
· доведення рівня і якості послуг до вимог, визначених Євросоюзом, при адресному соціальному захисту населення.
Здійснюється підготовка національних стандартів на питну воду та джерела питного водопостачання, нормативів споживання комунальних послуг, витрат і втрат ресурсів. Виходячи із соціальних норм мають бути розроблені розрахункові норми надання соціальних допомог (пільг та субсидій), які будуть визначатися на етапі формування бюджету, виходячи із його можливостей. Такий механізм забезпечить гарантоване фінансування пільг і субсидій. Необхідно прискорення реалізації державної стратегії заміни пільг на адресну грошову допомогу населенню.
Водночас треба припинити практику перекладання на підприємства житлово-комунального господарства непритаманних їм функцій соціального захисту населення.
Дуже важливим для забезпечення прозорості роботи галузі є проведення громадських слухань, інформаційно-роз”яснювальних компаній в засобах масової інформації, щорічних звітів про діяльність житлово-комунального господарства. Є позитивний досвід проведення таких заходів стосовно розгляду тарифної політики на підприємствах тепло-, водопостачання та водовідведення м. м. Житомир, Луцьк, Хмельницький та інших.
Є ще багато проблем у галузі і перешкод на шляху підвищення надійності роботи комунальних систем життєзабезпечення.
І в першу чергу, це: зволікання з прийняттям вже підготовлених законопроектів, непривабливість даного сектору для залучення інвестицій, низька платоспроможність населення та психологічний фактор, пов’язаний з довготривалим очікуванням результатів позитивних зрушень у цій галузі.
Останнє є дуже важливим і не залишає нам багато часу на роздуми, а потребує рішучих дій і конкретних справ.
Свою роботу ми бачимо тільки у співпраці з Вами, керівниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, тими, хто щоденно вирішує забезпечення мешканців житлово-комунальними послугами.
Ми вдячні всім хто піклується нашими проблемами і в міру можливостей надає допомогу в їх вирішенні. Я впевнений, що разом ми в змозі поліпшити стан справ у житлово-комунальному господарстві та забезпечити його ефективну роботу.
1 2
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Запровадження нової системи публічного менеджменту в місцевому самоврядуванні
Сучасна концепція місцевого самоврядування
Місце і роль фонду розвитку міст України в становленні українського муніципального кредитного ринку
Реформа системи управління в органах місцевого самоврядування
Проблеми житлово-комунального господарства