Сторінка
2
Під час впровадження системи управління якістю спеціальною робочою групою, до якої увійшли представники владних структур та громадськості, було розроблено Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади.
Метою впровадження Кодексу є створення добротних і якісних умов життя, зміцнення доброзичливих взаємин славутичан, здійснення добросовісного і ефективного управління міською владою.
У другому розділі Кодексу зосереджується увага на важливості дотримання морально-етичних цінностей життєдіяльності громади, що є святим, невід'ємним від життя обов'язком жителів міста. Серед загальнолюдських цінностей виділено ті, без яких автори не вважають життя повноцінним, а саме:
- людяність;
- патріотизм;
- духовність;
- культура людських взаємин;
- чесність;
- ефективність;
- відповідальність.
Третій розділ Кодексу присвячено базовим стратегічним напрямкам розвитку територіальної громади м. Славутича, що закладені в основу таких загальноміських програм:
- «Славутич – наш дім»;
- «Я – житель свого міста»;
- «Славутич – місто здоров'я»;
- «Впровадження проекту ВООЗ «Здорові міста» в м.Славутичі»;
- «Все краще – дітям»;
- «Меморандум поколінь»;
- «Славутич – місто, сприятливе для підростаючого покоління та дружнє до дитини»;
- «Стратегічний план розвитку міста до 2020 року»;
- «Програмно-цільовий метод бюджетного процесу з визначенням пріоритетів на різних етапах розвитку в умовах обмежених місцевих ресурсів».
До четвертого розділу мною було запропоновано низку власно виведених філософських формул життя, що мають сприяти побудові партнерських взаємин між усіма членами територіальної громади міста, зокрема, таке просте та очевидне на перший погляд правило: «доброзичливість – основа людських взаємин». Це правило відомо нам з дитинства, але чи завжди нам вдається будувати свої взаємини з іншими людьми на основі доброзичливості, незалежно від статі, віросповідання, рівня достатку, соціального статусу чи національної приналежності?
Ще одна не менш важлива формула «З бідних людей не уториться сильна, багата держава». Я вважаю, що система державного устрою, закони, за якими ми живемо й працюємо, сприяли тому, аби кожний громадянин України мав можливості реалізувати свої інтелектуальні та фахові здібності.
П’ятий розділ присвячений правилам поведінки представників міської влади. Головною формулою життя для даної категорії працівників повинно бути ствердження «Влада для людей, а не люди для влади!». Пам'ятаймо, що служіння суспільству на принципах поваги до людей, чуйного ставлення до них – вища ступінь діяльності влади.
Представнику міської влади повинні бути притаманні такі риси:
- людяність.
- компетентність.
- відповідальність.
- професіоналізм.
- чесність.
- лідерські якості.
Представник міської влади повинен:
- виконувати свої обов'язки відповідно до Законів України та Комплексної системи управління якістю соціальних послуг за стандартом ISO9000:2000;
- зберегти та підвищити впевненість і віру громадськості в чесність, неупередженість і ефективність управління міської влади;
- навчитись відповідати за свої дії та вчинки;
- глибоко усвідомити і прийняти тезу про абсолютну цінність людської особистості;
- чітко розуміти наслідки прийнятих рішень.
- суворо дотримуватися обмежень і заборон, передбачених антикорупційним законодавством.
Ефективний шлях боротьби з корупцією – механізм місцевої демократії, відкритості та прозорості місцевої влади, яка унеможливлює створення умов для корупції.
- пам'ятати, що робота в органах місцевого самоврядування – це не місце для вирішення «шкурних» питань;
- мати силу волі, сміливість і совість визнати свою неспроможність працювати в інтересах територіальної громади міста Славутича;
- дбати про позитивний імідж та авторитет місцевої влади, дорожити своїм ім'ям та статусом.
Імідж представника влади має підкреслювати його соціальну активність, чесність і відкритість, гідну поведінку, доступність.
Мені дуже приємно, що шостий розділ «Молодь. Погляд в майбутнє» був написаний безпосередньо старшокласниками загальноміських шкіл Славутича. Після дискусій вони самі сформулювали для себе та ровесників основні правила життя в суспільстві:
- Будь чесним та вихованим.
- Зберігай гідність.
- Поважай інших.
- Готуй себе до натхненної праці.
- Будь здоровим!!!
- Шкідливим звичкам – ні!
- Дружи!
- Будь милосердний.
- Зберігай оптимізм.
- Поважай батьків (старших).
- Піклуйся про чистоту свого міста.
- Розвивайся всебічно: спробуй вивчити декілька мов.
Сьомий розділ «Історична спадщина та традиції міста» містить основні положення загальноміської програми «Меморандум поколінь», оскільки немає і не повинно бути провалля між поколіннями, якщо люди об’єднані високою гуманною метою;
- стверджуймо ідеали добра, справедливості, любові;
- у ділах славних збережімо силу і мудрість, сміливі мрії та завзятість будівничих міста;
- продовжуймо славні традиції попередніх поколінь;
- пам'ятаймо Чорнобиль. Це світова трагедія цивілізації, спільний біль кожного жителя планети. Разом з тим це героїчні сторінки громадян багатьох національностей. Герої Чорнобиля вступили в боротьбу зі смертельною ядерною небезпекою і готові були пожертвувати своїм життям заради допомоги іншим, заради порятунку не тільки України, а й всього світу;
- музей – історична пам'ять.
Я впевнений: жити по Кодексу славутичанам під силу. Так, люди живуть і керуються своїми власними інтересами. Це безумовно. Але є те, що створюється спільними зусиллями, і бути незалежним від суспільства, в якому ти живеш, просто неможливо. Славутич – це місто, яке покликало нас сюди, щоб почати історію нового міста в світі. Це велика гордість, але й величезна відповідальність. Тільки склавши частинки душі кожного, воно стане нашою спільною душею.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Сектор консультативних послуг зі стратегічного планування
Сучасний стан та ключові проблеми муніципального розвитку
Ризики та потенційні загрози впровадження конституційних змін у частині територіальної організації влади та місцевого самоврядування
Парадигма нового регіоналізму як концептуальна основа регіональної політики в умовах інформаційного суспільства
Інформаційна взаємодія суб'єктів місцевого та регіонального розвитку: методологічний аспект