Сторінка
6

Запорізька область – економічний потенціал району

Вища школа Запорізької області є сьогодні могутнім фактором кадрового та наукового забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та країни в цілому. Сьогодні в регіоні діє 35 державних вищих навчальних закладів, в яких навчається понад 75 тис. студентів, у тому числі з різних країн світу.

Вищі навчальні заклади (такі, як Запорізький Національний технічний університет, Запорізький державний університет, Запорізька державна технічна академія та інші) готують висококваліфіковані кадри спеціалістів із сучасною підготовкою для промисловості, освіти, медицини, культури регіону тощо. Підготовку спеціалістів для агропромислового комплексу в області здійснює 7 навчальних закладів, з них – один вищий ІII-IV рівня акредитації (Таврійська державна агротехнічна академія) та 6 закладів І-ІІ рівня акредитації.

Впроваджуються механізми підтримки на регіональному рівні обдарованої студентської та учнівської молоді, формування майбутньої інтелектуальної еліти. Дедалі більшого поширення набувають пошуки вищими навчальними закладами своїх майбутніх студентів серед переможців інтелектуальних змагань шкільної молоді (предметних олімпіад, переможців науково-дослідницьких конкурсів у рамках Малої академії наук України), поєднання за підсумками попередньої освітньої співпраці випускних іспитів у загальноосвітніх закладах із вступними до вищих навчальних закладів, тощо. КУЛЬТУРА

З метою забезпечення культурних потреб населення в області працює значний потенціал галузі: 5 театрів, у тому числі, 3 обласних, 2 муніципальних, обласна філармонія, цирк, 3 парки культури та відпочинку, 614 масових бібліотек, 586 будинків культури, 16 музеїв, 2 музеї-заповідники, Національний заповідник «Хортиця», 74 дитячих школи естетичного виховання.

Кропітку роботу зі збереження та популяризації історико-культурної спадщини проводять бібліотеки та музеї.

Визнаний лідер бібліотечної справи - Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Горького, її бібліотечний фонд складає 1,5 млн. примірників, з них 10 тис. рідкісних видань.

Серед державних музейних закладів провідне місце посідає обласний краєзнавчий музей, в його фондах зібрано понад 100 тис. експонатів, серед них чимало унікальних. Кожен музей області має свою неповторну колекцію. Унікальні наскальні малюнки та колекції репрезентовані в історико-археологічному музеї-заповіднику «Кам'яна Могила» поблизу Мелітополя. У складі Національного заповідника «Хортиця», що одержав високий статус в 1993 році, діє музей історії запорізького козацтва. Щорічно державні музеї області приймають близько півмільйона відвідувачів.

Гордістю й прикрасою м. Запоріжжя є Обласний український музично-драматичний театр.

Запорізька обласна філармонія – одна з найбільш великих концертних організацій України. Симфонічний оркестр, очолюваний народним артистом України В.Редею, добре відомий далеко за межами України. Високий професійний виконавчий рівень дозволяє оркестру співпрацювати з видатними музикантами сучасності.

В області активно діють заклади культури клубного типу. За останні роки, у зв'язку з реструктуризацією клубної мережі, створюються установи нового типу: районні та міські центри культури і дозвілля, клуби-бібліотеки, сільські клуби-кіно, будинки народної творчості, культури й дозвілля .

Глибоким знанням українських традицій, неповторністю, самостійністю художнього мислення відзначаються роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва та художників-аматорів. Їх нині в області понад 1,5 тис. чоловік, серед них вишивальниці, різьб’ярі, килимарниці, майстри, що займаються лозоплетінням та інші.

Запорізька область багата на чисельні пам'ятки – унікальні твори матеріальної і духовної культури. Вивчення, охорона та використання пам'яток є важливим напрямком культурної політики. З цією метою в 1994 році однією з перших в Україні була створена обласна інспекція охорони пам'яток історії та культури. Результатом наполегливої праці стало прийняття до державного обліку 5580 пам'яток археології, 1654 – історії, 75 – мистецтва. 93 пам'ятника внесено до Державного реєстру національного культурного надбання. В день святкування 10-ї річниці незалежності України, 24 серпня 2001 року, відкрито першу чергу історико-культурного центру «700-літній Запорозький Дуб». ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

В Запорізькій області у 694 лікувально-профілактичних установах працює близько 56 тисяч працівників, у т.ч. майже 9 тис. лікарів і понад 20 тис. середнього медичного персоналу. Охорона здоров'я має у своєму розпорядженні могутній потенціал вчених і практиків. За останні 10 років в області широкого розвитку набули перспективні напрямки надання медичної допомоги населенню.

В області працюють: Центр мультиорганної трансплантації, Центр мікрохірургії вуха та сурдології, Центр дитячої кардіохірургічної служби області, Обласна служба мікрохірургії кисті і регіональний Центр ендопротезування суглобів, Запорізький обласний кардіологічний диспансер,

Мережа швидкої допомоги в області представлена 65 установами. Провідна роль належить Обласному Центру екстремальної медицини і швидкої допомоги.

Гордістю охорони здоров'я області є інфекційна лікарня м. Запоріжжя, побудована і обладнана згідно світовим стандартам. Далеко не скрізь по Україні є такі як тут сучасні спеціалізовані центри – гепатоцентр, Центр «TОРЧ» – інфекції, імунопрофілактики та серодіагностики інфекційних захворювань.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: