Сторінка
1
|
Донецька область |
|
|
Донецька область великий промисловий, культурний і науковий центр України.
Основу промислового комплексу складають вугільна промисловість, металургія, машинобудування. Спеціалізація регіону зумовлена вигідним географічним положенням, багатою мінерально-сировинною базою, достатньо розвинутою інфраструктурою і високим рівнем урбанізації.
Донецька область це ще й працелюбні, талановиті люди. Імена наших земляків діячів науки, культури, спортсменів відомі далеко за межами України.
10 доказів на користь інвестицій в Донецьку область:
1. Вигідне географічне положення області 2. Доступ до ринків Східної Європи та інших регіонів 3. Міжнародні відношення 4. Висококваліфікована робоча сила 5. Розвинена інфраструктура 6. Різноманітні корисні копалини і родючи землі 7. Встановлений законодавством спеціальний режим інвестування в двох СЕЗ і 27 містах і районах зі статусом територій пріоритетного розвитку 8. Провідне положення регіону в економіці України 9. Розвинена промисловість на власній мінерально-сировинній базі 10. Досвід інвестиційної діяльності
ВИГІДНЕ ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ОБЛАСТІ
Донецька область знаходиться на південному сході України. Займає площу 26,5 тис.км2, кількість населення 4,843 млн. чол.
Відстань від столиці України, м.Києва: ▪ 871 км залізничним шляхом ▪ 693 км автомобільним шляхом
Адміністративно-територіальне розподілення області містить 28 міст і 17 районів обласного підпорядкування.
Найбільш великі міста |
Донецьк |
1 075,33 тис. чоловік |
Маріуполь |
516,5 тис. чоловік | |
Макеєвка |
435,9 тис. чоловік | |
Горлівка |
328,6 тис. чоловік |
Є морськой порт Маріуполь з виходом до Чорного та Середземного моря;
Межує з найбільш густонаселеними та економічно розвинутими областями України – Дніпропетровською, Харківською, Запорізькою, Луганською та Ростовською областю Російської Федерації. ДОСТУП ДО РИНКІВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА ІНШИХ РЕГІОНІВ
Завдяки розвиненій мережі автомобільного, залізничного та повітряного сполучення інвестор отримує можливість ефективного обслуговування ринкового простору Східної та Центральної Європи, а також країн СНД;
Використовуючи вихід до Чорноморського та Середземноморського басейнів здійснюються торгівельні відношення з країнами Балканського півострова, Близького Сходу, Африки, Центральної та Південно-Східної Азії
МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ
Донецька область підтримує давні міжнародні торговельні відношення з партнерами понад 100 країн світу, які відіграють важливу роль в економіці регіону.
Основними факторами високого рівня розвитку міжнародної торгівлі є:Економіка області містить понад 150 галузей. Серед них металургія, машинобудування, хімічна та вугільна промисловість, сільське господарство та харчова промисловість, інші високодоходні галузі, що мають потужний ресурсний потенціал.
Високорозвинена інфраструктура з двома основними торгівельними воротами:
· міжнародний аеропорт, 70% вантажообігу якого складають міжнародні перевезення.
· Маріупольський торговельний порт, потужність якого складає до 12 млн.т вантажів на рік.
· Глибокі фарватери порта (середня глибина 12 м) надають можливість приймати суда вантажопідйомністю до 16 тис.т. До порту приписані 53 судна, загальна водотоннажність яких складає 462,4 тис. т.
СЕЗ "Азов" забезпечує перевалку і обслуговування транзитних вантажів, забезпечує ремонт і відновлення морських судів.
Донецька область веде торгівлю з понад 100 країнами світу. Основними торгівельними партнерами є Росія, Китай, країни Європейського Союзу, США та Туреччина.
Частка області в загальнодержавному експорті складає понад 20%.
Вища освіта Система освіти в Донецькій області одна з найбільш ефективних і престижних в Україні. За кількістю учбових закладів Донецька область займає третє місце в Україні після таких вузовських центрів, як Київ і Харків. Система освіти області адаптована до змінних економічних умов, введені нові програми підготовки фахівців з урахуванням потреб економіки Донбасу менеджерів, фахівців у галузі міжнародного бізнесу, інформатики тощо.
Встановлені зв'язки з багатьма учбовими закладами за кордоном. Випускники донецьких вузів високо цінуються в країнах Західної Європи та Америки.
Науково-дослідний потенціал Донецька область один з важливіших науково-дослідних центрів України.
В області діють:
· інститути Національної Академії наук України,
· вищі учбові заклади,
· науково-дослідні і проектні інститути, бюро, дослідницькі станції та філії. ДОСТАТНЬО РОЗВИНУТА ІНФРАСТРУКТУРА
Комерційні та виробничі площіДонецька область пропонує широкий вибір виробничих, офісних і житлових приміщень, що відповідають усім вимогам інвесторів.
Офісні приміщення
Донецьк надає приміщення для організації сучасних бізнес-центрів, у тому числі зі сформованим комплексом послуг, що містить ресторани та поліклініки в одному будинку. Орендна плата залежить від якості приміщень та їх місця розташування.