Сторінка
1

Туристичні інвестиції у Карпатському регіоні

Зміст

Вступ……………………………………………………………………………………….3

Розділ 1. Вплив туризму на розвиток економіки 6

Розділ 2. Державна регіональна економічна політика у сфері туризму

у Карпатському регіоні .9

Розділ 3. Туристичні інвестиції та розвиток туристичної галузі у

Карпатському регіоні 14

Розділ 4. Вивчення інвестиційної привабливості регіону

(проект „Туристичний потенціал Західної України) .19

Висновки .28

Список використаних джерел .30

Додатки .32

Вступ

Туризм – одна із найбільш динамічних та прибуткових галузей суспільної діяльності. Саме він вплинув на збільшення надходжень до бюджетів як високорозвинутих країн, так і країн із депресійною економікою, може бути використаний для стимулювання розвитку економіки України.

Територіальне поєднання природних та історико-культурних рекреаційних ресурсів України дозволяє у перспективі сформувати регіональні туристично-рекреаційні системи з високорозвинутою інфраструктурою, рекреаційно-оздоровчими та туристичними комплексами загальноєвропейського значення, кожна з яких може базуватися на місцевих рекреаційних ресурсах. Стримувальний ефект на розвиток галузі справляє відсутність інвестицій для оновлення і розвитку матеріально-технічної бази туризму, туристичної інфраструктури за європейськими стандартами. Тому дуже важливим є досвід областей Карпатського регіону у вивченні інвестиційної атракційності території, формуванні інвестиційних проектів та залученні інвестицій у туристичну сферу.

Мета цієї курсової роботи полягає у вивченні процесу залучення інвестицій у туристичну галузь Карпатського регіону.

Об’єкт досліджень – інвестування у сферу туризму.

Предмет досліджень – процес вивчення туристичної інвестиційної привабливості регіону і розробки туристичного інвестиційного проекту.

Тема дослідження актуальна, оскільки туризм є галуззю, яка динамічно розвивається в Україні і в найближчому майбутньому може стати суттєвим джерелом наповнення державного і місцевих бюджетів, а також важелем для економічного піднесення і розвитку України. Тому необхідно дослідити досягнення інвестування у туристичну галузь для ефективного використання обмежених ресурсів і часу. В Україні здійснюются перші спроби залучення інвестицій у туристичну галузь, тому дослідження, які дозволять знизити ризик інвестування, є дуже корисними для підприємців і держави.

Практичне значення роботи полягає в тому, що досвід Карпатського регіону може бути використаний для складання програм розвитку туризму та інвестування у цю галузь у регіонах України, де такі дослідження ще не проводилися (Волинь, Чернігівщина та ін.). Застосування іноземного (польського) досвіду дозволить уникнути небажаних помилок і сконцентрувати зусилля на конкретних проблемах і можливостях розвитку туризму. Важливим також є досвід співпраці міжнародних організацій, підприємців і державних органів, у чиїх силах сприяти або стримувати процес залучення інвестицій в економіку регіону.

Ця робота передбачає виконання таких завдань:

1) вивчити проблеми інвестування у туристичну галузь Карпатського регіону;

2) ознайомитися із процесом складання регіональної інвестиційної програми;

3) ознайомитися з досвідом міжнародної співпраці у вивченні можливостей розвитку туристичного сектору Львівської області (на основі матеріалів проекту „Туристичний потенціал Західної України” у рамках Польсько-американсько-української ініціативи про співпрацю – PAUCI);

4) вивчити основні пункти складання інвестиційного проекту для туристичного інвестора.

Методом виконання цих завдань є опрацювання відповідної літератури.

Тематика залучення інвестицій у туристичну сферу України є порівняно новою. Цим можна пояснити незначну кількість розробок, присвячених проблемам і перспективам інвестування туризму. Більшість джерел висвітлюють питання класифікації та характеристики рекреаційно-туристичних ресурсів України і окремих її регіонів, організації туристичної діяльності в Україні, розглядають проблеми розвитку туризму у нашій державі. Звичайно, при цьому відзначається відсутність необхідних інвестицій у галузь.

Основними джерелами написання даної роботи були ресурси Інтернету, зокрема сторінки обласних державних адміністрацій у Карпатському регіоні. Варто звернути увагу на Програму залучення інвестицій в економіку Івано-Франквської області на 2002 – 2005 роки, де проаналізовано стан інвестиційної діяльності, інвестиційні пріоритети, інвестиційну активність в окремих секторах економіки та інші питання. Якщо не прямо, то опосередковано тут зачеплено проблеми інвестицій у туристичну галузь, описано перспективи інвестиційного забезпечення туристично-рекреаційного комплексу. Обласні програми розвитку туризму на 2002 – 2010 роки містять окремі пункти, де відзначається необхідність сприяння залученню інвестицій через створення відповідного інвестиційного клімату.

Найважливішим джерелом інформації були матеріали регіонального семінару „Напрямки і можливості інвестицій у туристичну галузь Львівської області”, проведеного у рамках проекту „Туристичний потенціал Західної України”. Дослідження інвестиційної атракційності на основі статистичних даних та анкетування державних адміністрацій були проведені в Україні вперше. Автори проекту визначили потенційні території, які мають шанси для розвитку туризму та залучення в них інвестицій, створили карту інвестиційної привабливості регіону.

Значну частину матеріалу для роботи було взято із книги Чипяка В.Ф. „Організація туристичної діяльності в Україні”, де подано аналіз впливу діяльності у сфері туризму у світовому масштабі і в Україні.

Розділ 1. вплив туризму на розвиток економіки

Законодавством України туризм визначено як тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності у місці перебування [1].

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: