Сторінка
2

Донецька область – економічний потенціал району

Промислові приміщення

Велика частка пропонуємих промислових дільниць розташована на території вже існуючих виробничих комплексів. В основному це великі виробничі приміщення, але існує великий вибір багатофункціональних промислових площин на досить приємних умовах. Існуючи ціни залежать від строків оренди, виду виробництва тощо.

Автомобільні дороги

Донецька область має зручне автомобільне сполучення з іншими регіонами України ті півднем Росії. За якістю ці дороги відносяться до найкращих категорій автодорог в Україні. Шосейні магістральні та внутриміські дороги оснащені мережею сучасних автозаправочних станцій, які надають повний набір послуг відповідно до найкращих міжнародних стандартів. Усі найбільші виробники автомобілів мають в Донецькій області сервісні станції по продажу, ремонту та обслуговуванню автомобільної техніки.

Повітряне сполучення

Аеропорт, що розташований на північному краї м.Донецька, має статус міжнародного і пропонує повний спектр митних послуг. Пасажиро-транспортні аеродроми є в містах Маріуполь та Краматорськ.

Залізничне сполучення

Донецька залізниця одна з найбільших в Україні, вона здійснює 40% загальнодержавних вантажних і пасажирських залізничних перевезень, обслуговує виробничо-господарський комплекс і населення Донецької, Луганської, частково Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Донецьк має залізничне сполучення з великими вузловими станціями в Україні та Росії, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Сімферополь, Москву, Санкт-Петербург та інші міста. Крім цього, майже кожне промислове підприємство області має власну залізничну гілку.

Морське сполучення

Маріупольський порт один з найбільших портов в Україні. Розвинута мережа залізниць забезпечує доступ до порту найбільшим підприємствам регіону. Повний комплекс митних послуг і висока якість систем комунікацій роблять порт важливим імпортно-експортним центром регіону. Маріупольський порт щорічно обробляє понад 7 млн.т вантажів, включаючи 50% готової експортної продукції. Гавані глибиною в середньому 12 метрів дозволяють приймати суда дедвейтом до 16 тис.т. До порту приписані 53 судна з загальною водотоннажністю 462,4 тис. тонн. Є суда універсальні (різного призначення) і спеціалізовані: для перевезення автомобілів, лісу тощо. Кораблі обслуговують клієнтів зі всього світу: Південної та Східної Азії, Східної Африки, Персидської затоки, Південної та Північної Америки. Середня осадка судів – 8 метрів.

Телекомунікації В Донецькій області швидко розвивається інфраструктура телекомунікацій. Є можливість розширення використання мобільних телефонів, сотового зв'язку стандарту GSM і пейджингового зв'язку. Вартість створення та послуг мобільних комунікацій на рівні європейських цін. Кілька компаній Донецької області надаєть клієнтам високоякісний доступ в Інтернет.

Енерго-, тепло- і водопостачання

Електропостачання, в основному, забезпечується місцевими тепловими електростанціями (їх потужність цілком задовільняє потреби регіону), які мають можливість експортувати електроенергію.

Поставки газу здійснюються з Росії та Туркменістану по розвиненій системі газопроводів.

Джерел водопостачання Донецької області недостатньо для повного забезпечення водою потреб населення й промисловості. Для вирішення цієї проблеми вивчається можливість використання альтернативних джерел водопостачання. РІЗНОМАНІТНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ ТА РОДЮЧІ ЗЕМЛІ

Донецька область найбагатіший природними ресурсами регіон України. Тут знаходиться 12% всіх природних багатств країни більше, ніж в будь-якій області республіки.

Структура природних ресурсів Донецької області. Донецька область забезпечує власні потреби та поставляє в інші регіони України корисні копалини: кам'яне вугілля;

· кам'яна сіль;

· вапняки й доломити;

· вогнеупорні й керамічні глини;

· каолін;

· ртуть;

· азбест;

· гіпс;

· крейда;

· будівельне та облицювальне каміння.

Розроблені перспективні програми по розробці родовищ:

· залізної руди;

· рідкоземельних металів;

· польового шпату;

· фосфоритів;

· калійної солі;

· бентонитової глини;

· нифелінов;

· графіту;

· напівдорогоцінного каміння тощо.

В області продовжується геологічне розвідування та оцінка запасів вуглеводнів, залізних руд, флюорита, бурого вугілля, охри, лужних каолінов, самоцвітів, базальту, міді, свиньцю.

На півночі Приазовського кристаличного масиву відкриті кимберлітові трубки з фрагментами дрібних алмазних кристалів. Запаси золота в Донецькій області, за оцінками фахівців, мають добрі перспективи.

На півночі Донецької області відкрито родовище газу зі щоденним добуванням 70000 м3, потужність родовища складає 1400 млн.м3.

В Донецькій області є 2 млн. га сільськогосподарських угідь. Почви переважно чорноземи, з вмістом гумусу до 6%.

Металургійна промисловість

У чорній металургії функціонує 3 крупних металургійних комбината, 4 металургійних заводи, 2 підприємства з виробництва металевих труб, трубний, трубопрокатний і металопрокатний заводи.

В регіоні розташовані також всесвітньо відомі комбінати: ВАТ "Донецький металургійний завод, ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь", ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім.Ільїча" використовують вихід до зовнішніх ринків через Маріупольський морськой порт і розширюють експорт своєї продукції.

В області зосереджені важливі для промислового комплексу України підприємства кольорової металургії. Ця галузь містить 7 підприємств, які працюють на вторинній сировині.

Машинобудування Машинобудівний сектор Донецької області містить біля 220 підприємств, що забезпечують більшу частину потреб України в різних видах машин и обладнання. Всі підприємства мають розвинену інфраструктуру, яка забезпечує їх сировиною і реалізує готову продукцію.

Серед найбільших виробників машинобудівної продукції ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод", концерн "Азовмаш", СКМЗ, Ясиноватський машзавод.

Хімічна промисловість

В хімічній промисловості працюють 15 підприємств різної спеціалізації, які виробляють широкий спектр продукції, включаючи мінеральні добрива, кислоти, соду, пластмаси. Лідером є ВАТ "Концерн "Стірол". Значна частина продукції, що ним виробляється, експортується в країни СНД, Європу, Азію.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: